Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 24 évesen gátlásos, visszahúzó...

24 évesen gátlásos, visszahúzódó vagyok, semmilyen emberi kapcsolatom nincsen. Hogyan törjek ki?

Figyelt kérdés

2019. máj. 17. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Sehogy. Ha nem tudsz magadon változtatni.
2019. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én majdnem 27 éves koromig éltem - 17 éves koromtól - aztán elkezdtem újra emberi kapcsolatokat építeni.


(Eljártam dolgozni, de nagyon zárkózott voltam, alig beszéltem néhány szót. Legfeljebb akkor voltam közvetlenebb, mikor valaki nagyon barátságos volt velem.)


Én a kerületi családsegítő szolgálatnál próbáltam meg annak idején nagyon régen (nemigen volt elterjedve még az internet.)


Utólag visszagondolva az egyik legrosszabb választás volt.


A történelmi egyházak közösségeinek a látogatását javasolnám, vagy valamilyen önkéntes munkalehetőség után néznék a helyedben.


Esetleg könyvtárak, művelődési házak látogatása jöhet szóba még a Te esetedben.


Ui: Tanulsz még vagy dolgozol? "Idegennek" érzed a jelenlegi környezetedet, és váltani szeretnél?

2019. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem erre az egyetlen orvosság egy jó környezetváltás, ahol minden esélyed új, tiszta lappal indulhatsz.

Tapasztalatból mondom, hogy ha már egy közösség évek óta zárkózottnak és visszahúzódónak skatutyázott be, akkor sem fogod tudni lemosni magadról, ha egyik napról a másikra sokkal nyitottabban viselkedsz.

Egy új közösségben viszont úgy indíthatszm ahogy szeretnéd. Azokat a címkéket ragasztod magadra, amivel úgy gondolod, jól el tudod adni magad, és ne félj kommunikálni az emberekkel.

Tudom, talán ez a legnehezebb, de ne várd ölbe tett kézzel, hogy valaki majd nagy kegyesen odajön hozzád, és invitál a csapatukba. Neked is ugyanannyi jogod van, mint másoknak: ne félj kezdeményezni!

Mindenkinek szimpatikusabbak a vidám és nyitott emberek, mint aki non stop magába fordul. Aki pedig ennek ellénre is köcsög, magára vessen, nem érdemli meg a társaságodat.

Tudom, az első lépések a legnehezebbek. Ne is a legnagyobbal kezd először.

Ahogy egyre több pozitív tapasztalatot szerzel, úgy nyîlsz ki majd egyre jobban.

2019. máj. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

:D

Napi 24 éveses kérdés.

:D

2019. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sok itt a 24 éves
2019. máj. 17. 12:36
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
én pszichológushoz mennék
2019. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kellene egy olyan kérdés kategória lassan, hogy "24 évesek problémái" :D
2019. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Maltodextrin ***** válasza:

1. Elmész dolgozni

2. Sokat keresel

3. Élvezetes dolgokra költesz

4. Közben megismersz új embereket

5. Megtanulod kinevetni a világ gondjait és magadat

2019. máj. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!