Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Bettina egyébkent a Bernadet...

A Bettina egyébkent a Bernadett becézése is, vagy ha nem, akkor valamilyen szinten rokon nevek?

Figyelt kérdés

2019. máj. 18. 16:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Van egy lány aki nagyon tetszik, de Bettinának is és Berninek is hivják, szoval ne nézzetek hülyének, de nem tudom eldönteni, hogy mi lehet az igazi neve :D


17/F

2019. máj. 18. 16:31
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Két külön név, de nézd meg a naptàrban.
2019. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Két teljesen különböző név.

Bettina

Bernadett

Bettinát Bettinek szokás becézni, Bernadettet Berninek.

Az hogy valakit Bettina-ként Berninek becéznek kb olyan mintha Bélát Bazsinak becéznék...

2019. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonom :D hat eleg erdekes... mind a két néven szólitották mar a lányt, de akkor ezek szerint ez rejtely marad, hogy mi a valódi neve
2019. máj. 18. 16:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A Bettina eredetileg az Elisabeth (Erzsébet) becézése volt, majd vált külön névvé.

A Bernadette (Bernadett) pedig egy teljesen különböző név.


Hogy hogyan hívatja magát, az meg teljesen független is lehet a nevétől.

2019. máj. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolso koszonom a hasznos valaszt! :) akkor siman lehet, hogy mind a két nevet használja már csak úgy "becézés gyanánt " :)
2019. máj. 18. 17:17
 7/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A Bernadett (Bernadette) a francia Bernard (magyarul Bernát) női változatának becézése.
2019. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Gondolom valamelyik barátnője az egyiket nem tudta megjegyezni, ezért hívta folyton a másikon (Vagy akár már csak a poén kedvéért is --lehet, hogy eredetileg nem tudta megjegyezni, és azóta is ez megmaradt; hogy kicsit ezen poénkodnak, vagy esetleg valamelyik tanár nem tudta megjegyezni, és ezért rögzült ez így) ; vagypedig esetleg Bernadettnek hívják a csajt, de a Bettina jobban tetszik vagy neki, vagy az egyik barátnőjének, és akkor azért hívják így. Nekem volt anno egy Rómeó nevű osztálytársam, egyik tanárom le Máriózta, másik meg leRenátózta:):) De aztán egyszer csak megjegyezték:):)
2019. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

*Ja és lehet azér' tetszik jobban valakinek, mert a Tina az olyan lányos:)

De egyébként szerintem a Bernadett is lányos, és szerintem amúgy tehát szebb,mint a Bettina:)

Ja és hogy én pl egy Bernadettet szívesen Dettinek vagy Nadinak becéznék:):) Előbb elgépeltem Nettinek a Dettit, igazából az se rossz, meg az is kihozható belőle, ha nagyon akarom:D

Ja és ha szokták őt Berninek hívni, akkor én ebből valószínűsítem, hogy igazából akkor valszeg Bernadett lehet az eredeti neve:) Mert a Berni az viszont tényleg nem szép becézés. Engem ha így próbálna meg valaki hívni, szerintem tuti kikérném magamnak; de akkoris a Bernadett jobb név, mint a Bettina, a Bettina viszont úgy szép, hogy Tina, de egyébként önmagában is a Bernadett a szebb:)

2019. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*Bernadettnek Nadus inkább a jobb:):) Vagy lehet, hogy nem , mert akkor meg aki kötözködni akar , el kezdi , hogy na mi a dús; akkor inkbáb Detti:):):)
2019. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!