Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire beteges, ha egy tini...

Mennyire beteges, ha egy tini lány 'képzel' magának egy apát?

Figyelt kérdés

Adott egy 17 éves lány, aki nagyon szerette az apját, meg akart felelni neki, később viszont meggyűlölte.

Nincs túl sok barátja, mivel önbizalomhiányos és nem szereti magát(ehhez nagyban hozzájárult az apja). A tanárokkal sem jött ki az utóbbi időben, mert egy nehezebb, depressziós szakasza volt.

Mivel tudja, hogy az apjának sosem fog megfelelni, így valamelyik tanárának akart, később rájött arra, hogy ő csak egy apafigurát szeretne, aki szereti őt, akire bármikor számíthat.

Így hát, mivel akkor nem volt senki körülötte, akire támaszkodhatna, elképzelt magának egy apafigurát, 'akihez' bármikor fordulhat, ha szomorú. Olyasmi ez, mint a tudatos álmodás, tudja, hogy ez nem a való élet, viszont mégis boldogabb így, ha csak egy kicsit is.

Szerintetek ez mennyire beteges vagy furcsa? Esetleg ez egy teljesen normális dolog?



2019. máj. 19. 13:28
 1/2 anonim válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy a lány egyedül van (vagyis azt érzi) és végső elkeseredésében saját maga lesz a támasza... Legalábbis én így értelmeztem. (Akkor nem hiába van az a mondás, hogy az ember csak magában bízhat)

Egyébként szerintem ez nem fura. A mai kamaszok 85%-a magányos és sajnos sok a kérszínű ember és talán ezért is folyamodnak az emberek ilyen dolgokhoz.

Én olyan tanácsot adnék ennek a lánynak, hogy kezdjen el írni naplót vagy ilyenek...

2019. máj. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amíg tisztában van vele, hogy nem létező személy, addig nem beteges szerintem. De hosszútávon azért jobb emberekre támaszkodni, akik ténylegesen is tudnak segíteni, ha szükség van rá.
2019. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!