Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam azt fel, hogy...

Hogy dolgozzam azt fel, hogy megbuktam?

Figyelt kérdés

Mindig odatettem magamat, csináltam, ott ültem legelöl, nem pedig az egész órát végig pofáztam, mint egyesek, végül hármassal végeztem. Most azonban megbuktam, épp annyi pontom lett, hogy szóbelizni mehessek. Aki meg egész évben semmit nem csinált laza kettessel átment. Soha nem buktam meg semmiből, négy évem úgy telt, hogy magántanárhoz jártam, sokszor 3 órát is rászántam a tananyagra, az órákon figyeltem, azonban 2 évig olyan tanárom volt, aki nem nagyon tartott órát(az életét mesélte helyette), így nagyon lemaradtam, de továbbra is csináltam amit kellett.

Úgy érzem több éves munkám úszott el, elvesztettem a motivációmat és össze vagyok esve, kedden mennem kell be konzultációra, de a hányinger kerülget. Majd elsüllyedek szégyenemben, legszívesebben elásnám magam. Hogy fogadjam ezt el?


2019. máj. 19. 20:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Most ezt egy hatalmas tragédiának éled meg, de ha az egész életedet nézzük, akkor ez az esemény teljesen jelentéktelen lesz. Minden megy tovább, az életednek sem lett vége, csak megváltozott az előtted lévő út. Mintha letértél volna a GPS által megadott útvonalról és emiatt teszel egy kis kitérőt.

Én záróvizsgán buktam egyetemen, amire hozzád hasonlóan rengeteget készültem, és elején eléggé megviselt, de pár év elteltével már olyan, mintha meg sem történt volna.

2019. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Melyik tantárgy ?
2019. máj. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Érettségi, ugye ?
2019. máj. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, az. Matek.
2019. máj. 19. 20:28
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

De mehetsz szóbelizni, vagyis még

javíthatsz

2019. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3%
menj tuntikezni, biztos nehez volt... en js most erettsegiztem, semmi bonyolult nem volt a matekba. keszulj oktoberre
2019. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%

De azt írja, hogy


"épp annyi pontom lett, hogy szóbelizni mehessek"

2019. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha szóbelin átmész akkor nem fogsz megbukni. Ha meg nem leszel elégedett a kettessel majd megírod újra.
2019. máj. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Soha nem voltam jó matekból, nem azt mondtam, hogy a feladat volt nehéz, hanem azt, hogy 2 évig olyan tanárom volt, aki nem tartott órát, hanem a kutyaházépítésről és a saját életéről beszélt, így lemaradtam, és hiába jártam külön tanárhoz, és próbáltam felvenni a versenyt lemaradtam, és rohadt sokat készültem rá, mégis megbuktam írásbelin, és ez maga a pokol. Képzeld, ettől még nem fogok "tuntikezni" menni.
2019. máj. 19. 20:35
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

1.) Mindenkinek lehet rossz napja, és mindenki hibázhat. Tudom, hogy ez most nagyon sz*r érzés, megértem, hogy összetört teljesen. Ettől még lehetsz okos, lehetsz jó tanuló, nem dől össze a világ, hogy egyszer hibáztál.

2.) Javaslom hagyd abba a hibáztatást, hogy nehéz az érettségi, rossz a tanár, mások órán való dumálás mellett is kettest írtak stb. Ezzel nem mész semmire, csak magadat idegesíted és frusztrálod vele.

3.) Kell neked a továbbtanuláshoz a matek? Gyanítom nem, mert akkor buktál volna meg belőle, szóval ezek szerint bőven elég annyi, hogyha megcsinálod kettesre. Keress egy jó magántanárt, gyakorolj sokat, csinálj típusfeladatokat, és következő alkalommal biztosan átmész.

+1) Érdemes lenne egyébként alaposabban belemenni abba, hogy mi és miért nem megy a matematikában. Az egész matematika logikára épül, bárki meg tudja tanulni, aki képes a logikus gondolkodásra (te is ilyen vagy). Általában az szokott lenni, hogy valaki valahol elveszti a fonalat, és valamit nem ért meg, és aztán a ráépülő többi dolgot sem érti stb. Ki kellene deríteni mit nem értettél meg, és aztán megérteni azt.

2019. máj. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!