Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mi illik?

Piroska és a farkas kérdése:

Ebben az esetben mi illik?

Figyelt kérdés
Most lesz először olyan, hogy 1-2 napos munkánál hosszabban fognak dolgozni szakemberek a lakásunkban. ( 1 hétig kb). Természetes számomra, hogy kikészítek poharakat, különböző innivalót, de megterhelőnek érezném, hogy mondjuk ebédre invitáljam őket.... Mi ilyenkor a szokás? ( nyilván nem 3 fogasosra gondoltam, de úgy egyáltalán, bármilyen ételre. ) Esetleg tegyek ki egy tálkában pogácsát pl...?
2019. máj. 24. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ... Ha jónak látod, tegyèl.
2019. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szakemberek ismerősek, mi meg szoktuk hívni őket ebédre, természetesen nem nagy dolgokra, ahogy magad is mondod.

Ellenkező esetben valami aprósággal megkínáljuk, sós apróságok, ropi.

Ha kiteszel valamit, azért mondd nekik, hogy, vegyenek nyugodtan, ne csak kiteszed és kész.

2019. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp mondanám, hogy nekik tettem ki :) Nem ismerősök egyébként, azt sem tudom, hányan lesznek. De többre nem érzek kapacitást, 2 kisgyermekemmel leszek itthon, plussz veszélyeztetett kismamaként a harmadikkal..csakhát bunkónak sem akarok tűnni.
2019. máj. 24. 14:19
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem most újítják fel a lakásomat. Én a szakemberekkel (festő, burkoló, segédeik, villanyszerelő, víz- gázszerelő, ablakosok..stb) előre megbeszéltem az áraikat. Megbeszéltük, hogy mi a munka, mit kell csinálniuk, ők felmérték a terepet, mondtak egy árat. Mivel rendesen megfizetem őket, így nem állok neki főzni, sütni nekik. Hoznak magukkal enni mindig. Ha épp ráérek, akkor megszoktam kérdezni, hogy kérnek-e kávét, ha igen örömmel csinálok. De ennyi. Már az elején letisztáztam velük. Hiába ismerem őket, ismerősök, az üzlet az üzlet. Olyan árat mondjanak amit bárkinek mondanának. Nincs haveri ár.. Így korrekt szerintem. De nem is etetem őket..( csak megjegyzem). A festőnek aki burkoló is, eddig kicsivel több mint 1 milliót fizettem, és még van munkája . Szóval kapnak pénzt rendesen a jól elvégzett munkájukért.
2019. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Még valamit. Én ropit, kekszet sem teszek ki, hiszen a szakembereknek ez a munkájuk,amiért fizetsz. Gondolom te sem kapsz kekszeket, ropikat amikor dolgozol. ( én nővérként nem kapok, de a munkámat elvégzem rendesen)
2019. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Szerintem így tökéletesen elegendő. Alapvető udvariasság megvan, sőt több is, ez egy kedves és jóleső gesztus.
2019. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A munkálatok árát - tételesen lebontva - én is tisztáztam már velük. Nem abból indultam ki, hogy én kaptam - e enni miközben dolgoztam, mert teljesen más jellegű hivatásom van / volt a gyerekek előtt. Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 24. 14:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles megvendégelni őket és általában nem is várják el. Azért “jó” megvendégelni őket (az udvariasság mellett), hogy jó legyen a hangulat, ne utálkozva jöjjenek. Meg ha ez neked jól esik. :)

Annyi a tanácsom, bármit is adsz nekik, azt minden nap add, mert nagyon rosszul tud esni, ha mondjuk egyik nap elfelejtettél kávét főzni, és nem hozott magával. :)

2019. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

" Nem abból indultam ki, hogy én kaptam - e enni miközben dolgoztam, "


Én sem ebből indultam. Csak próbáltam megértetni veled, hogy a festőnek, burkolónak, vagy bármely más szakembernek ez a munkája. Kimegy lakásokhoz, házakhoz (ahol sokszor a tulaj nincs is otthon amikor dolgozik) és elvégzi a megbeszélt munkát amiért megfizeted majd. Nem kell külön etetni, itatni őket. De te tudod..

2019. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, értem, csak hát én otthon leszek, nyilván a gyerekekkel enni is fogok ebédidőben ( is )...Más lenne, ha napközben csak megkapnák akulcsot, én pedig mennék dolgozni.
2019. máj. 24. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!