Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Publikálni szeretném a barátom...

Publikálni szeretném a barátom verseit az interneten. Mennyi az esélye, hogy megharagudna?

Figyelt kérdés
Természetesen az ő nevével feltüntetve, a saját verseit. Mivel szerintem túl jók ahhoz, hogy a telefonjában maradjanak, viszont ő utálja a gondolatát, hogy ingyen feltegye az internetre. Szerinte akkor még jobban feledésbe merülne. De kiadni sem szeretné, mert szerinte nem elég jók. Eléggé különböző a személyiségünk és próbáltam magam beleélni a helyzetbe, de engem nem zavarna annyira, hogy tényleg megharagudjak. Ha te így lennél és utólag megtudnád (esetleg valahonnan),megsértődnél ezmiatt? Tudom, azért eléggé szégyenletes, de szeretném tudni más véleményét. Köszönöm.

2019. máj. 24. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Az ő szellemi termékét Te nem publikálhatod a tudta és a hozzájárulása nélkül.


De ha annyira ezt akarod, akkor legalább tedd álnáven. Pl a poet.hu-n lehet "művésznévvel" is publikálni.

2019. máj. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tenném, főleg hogy ki is fejtette az okát, hogy miért nem szeretné.

Egyrészt ezzel nem tartod tiszteletben az ő akaratát, másrészt azt is eredményezheti, hogy pl. megbízhatatlan vagy.


Ha már tennél valamit, akkor max. mutasd meg privátban egy jobb írónak a verseit, kérj véleményt, és a választ mutasd meg neki. Ez sokka szakmaibb így, mint egy akármilyen oldalra kitolni.

Ki tudja, lehet 1-2 év múlva beérik nála is a dolog, és publikálná, de ezzel ellövöd az esélyét.


Gondold át szerintem...

2019. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
150%, hogy berágna rád. Egyedül neki van joga eldönteni, hogy közzéteszi, vagy sem.
2019. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Közzé tudja tenni, ha akarja. Ne hagyd figyelmen kívül, sőt, ne nézd semmibe a döntését. Ne tekints rá kisgyerekként. Majd megosztja másokkal, ha ő akarja. Én szakítanék, ha társam engedély nélkül ilyet csinálna. Ne akard őt teljesen elveszíteni. Szal szerintem 100%, hogy megharagudna tehát, és még szakítana is. Ha már megbeszéltétek, hogy ő nemakarja; akkor te ne hozz döntéseket az ő nevében. Te nem a gyámja van, hanem elvileg a párja, vagy egy barát. Ne írd fölül az ő akaratát a saját kis önérvényesítési dolgaid miatt. Nem szabad ilyet.
2019. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Egyébként meg szerintem még elmehetne ilyen zenei dalszövegírónak, ha tényleg olyan jók; ezt esetleg ajánlhatnád neki, hogy küldje el esetleg valami énekesnek, és akkor hátha megtetszik neki, felénekli, és slágert csinál belőle.
2019. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy az esélye, hogy olyan komolyan megharagszik, hogy többet nem látod.

Én regényeket írogatok unalmas perceimben, nemcsak hobbi, hanem stresszlevezetés gyanánt is. Soha nem adnám ki. Nemcsak azért, mert nem elég jó hozzá - bár ki tudja, magammal szemben vagyok a legkritikusabb -, hanem azért is, mert a privát szférám, zárkózott ember vagyok, nem adom ki senkinek a legbelső gondolataimat.

A párom tudja jól, hogy még neki se mutatnám meg, tiszteli a kérésemet, nem is olvasott egyikbe sem soha... bár még így is zaklat, hogy miért nem adom ki, szóval ki tudja, a hátam mögött lehet belekukkantott :D

Én abszolút szakítanék, ha akárhová feltenné. Árulásnak érezném.

2019. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!