Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szorongó lányok? Mit gondoltok?

Szorongó lányok? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok srácok!


Mit gondoltok a szorongó lányokról? Kezdenétek-e velük kapcsolatot? Megpróbálnátok-e őket támogatni?



2019. máj. 26. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én is szorongó fiú vagyok, ezért igeny kezdenék hasonló lánnyal kapcsolatot. Legalább már egy valami közös xD. Persze nem ezen fog állni vagy bukni a dolog.
2019. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen,*
2019. máj. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a szorongás mértékétől és fajtájától is függ.

Én is szorongok kb. minden létező szociális tevékenység során, de van hogy egyedül is, szóval megértem milyen. :D

De nálam az döntené el a dolgot, ha amúgy mindenben tökéletes lenne a lány, hogy a szorongása velem szemben is létezne-e. Ha már megtalálom a másik felem, szeretnék vele tabuk nélkül, nyíltan beszélni, nem úgy, hogy fél bármit is elmondani nekem a szorongása miatt. Szóval ha kapcsolaton belül eltűnik, és olyankor tud teljesen önmaga lenni, mikor velem van, akkor nincs semmi probléma. És persze támogatnám, vagyis támogatnánk egymást, hogy ketten együtt legalább egy átlagos ember szociális készségeinek a mércéjét elérjük. :D

2019. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem, mert nem szeretnék olyan kapcsolatban élni, ahol a másikat nem lehet bevonni semmibe, mert szorong. Lehet, hogy egy kapcsolat segít oldani a szorongást, de nagyon kétlem. Inkább nekem kellene átvenni az irányítást mindenben, nem tudnék megbízni benne, ez elvenné a kapcsolat felhőtlenül boldog oldalát és inkább a pszichológusa lennék, mint a párja. Voltam ilyenben és köszönöm, nem kérek soha többé belőle. Nem egy kapcsolatot kell megterhelni a gondokkal, hanem igazi szakember segítségével kell megoldani azokat.
2019. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én eddig úgy vettem észre, hogy az ilyen lányokat sajnos kerülik a fiúk vagy eddig csak nekem nem volt szerencsém...
2019. máj. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Maltodextrin ***** válasza:

Én kezdenék.


Azt gondolom róluk, hogy kell hozzájuk türelem, megértés.


Támogatám ahogy tudom. Főleg az önbizalmát, a vidámságát és a biztonságérzetét. 27f

2019. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

A privátban beszélgetés (mondjuk így, mert inkább csak ekézett a hölgy) is megerősített abban, hogy a kezeletlen érzelmi problémák lehetetlenné teszik a tartós kapcsolatot. Hiába akarnál te bármit is kialakítani, ha egy korábbi bántalmazás és az állandó problémák áthatolhatatlan falat állítanak közétek. Így lettem én nulla empátiával rendelkező egyén, miután leírtam a saját történetem szorongó nővel töltött kapcsolatban. Pedig annyi csak a lényeg, hogy egy kezdődő kapcsolatot megterhelni súlyos és kezeletlen problémákkal nem optimális és valószínűleg kudarcra van ítélve. A kellemes együtt töltött idő helyetti aggódás és a falak áttörésének hiábavaló kísérlete nem az a dolog, amire az embereknek általában szüksége van egy friss kapcsolatban.

Ha pedig azért nem vagyok empatikus, mert terápiát és szakembert javasoltam, hát sajnálom. Ennek ellenére ezt azért írom ide, hogy akinek hasonló gondjai vannak, ne dugják homokba a fejüket, mint a kérdező, hanem rögtön kérjenek segítséget. A kapcsolat ráér utána, előbb a saját lelküket gyógyítsák meg, sok fájdalomtól kímélik meg mindkettejüket.

2019. máj. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én el tudom fogadni, hogy te így gondolkodsz, de hogy te sok mindent nem tudsz elfogadni, arról most igen szép kisregényt írtál. Árulkodni pedig az óvodában szoktunk. Ha megkerestelek is privátban, akkor azért, mert érdekelt a véleményed. Eddig.
2019. máj. 26. 16:20
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy a lány azért szorong, mert még friss az ismeretségetek vagy azért, mert valami lelki baja van.

Mert, ha azért szorong, mert friss az ismeretségetek, akkor abból lehet bármi, az is lehet, hogy ha jobban megismer téged, akkor meg fog nyilni előtted és a barátaitok/ismerőseitek előtt is. (én is ilyen vagyok)

Ha, meg lelki baja van, akkor inkább először legyél a barátja és majd idővel, akár ki is alakulhat valami.

Támogatni mindenféle képpen megéri.

2019. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez sok apróságtól is függ. Milyen mértékű a szorongása, mi miatt szorong, stb... Ha egyébként látok benne nekem tetsző értékeket, nyitott a segítségemre, akkor elképzelhető.
2019. jún. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!