Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért böki a csőrét a családom...

Miért böki a csőrét a családomnak, hogy nem vagyok kitűnő minden tantárgyból, mint a tesvérem volt? (hosszú leírás)

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, a tesvérem világéletében színötös volt. Ez az első évem a gimiben, félévkor kettő 4-esem volt, évvégére három 4-esem lesz. Tudom, hogy ez úgy hangzik, hogy egyre csak romlanak a jegyeim, de a három reál tantárgyon kívül soha semelyikből nem kaptam 4-est, igyekszem meg is tartani ezt így gimi végéig.


Anyum viszont mindig mondja, hogy nincs két egyforma gyerek, meg nem hasonlítgatlak tesódhoz,de amikor megmutattam a bizonyítványom, még ha vicceskedve is, de megjegyezte, hogy mindenütt 5-ös, csak ez a kettő 4-es,meg minden nap megjegyzi, hogy csak 3-mas ne legyen, csak kihúzod valahogyan, meg tesódnak nem volt így, mit gondolnak majd az emberek...


Nagymamám rosszabb, folyton kérdezgeti, hogy az éven is kitüntetett leszel, ha már vannak 4eseid? Csak húzd már ki, ha már eddig az voltál, most is legyél az. Egyébként bármi lesz, mindig a tesóm lesz az értelmiség, én meg a gyengébb képességű kistesó.

Tesóm az egyetlen, aki soha egy megjegyzést nem tett, sőt még mondta mamámnak, hogy ügyes ő, segítenem sem kell szinte soha neki a háziban.

Nem érzem magamat butának, én művészi tehetséget kaptam, s a jövőben azt is szeretném felhasználni.

De miért mindig a jegyeken múlik, hogy valaki okos-e? Miért kell folyton a tesómnhoz hasonlítgatni? Miért nem elég az, aki vagyok?

16/L



2019. máj. 29. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit irigy vagyok rád. Az én szüleim elintézték annyival az oktatásom és a nevelésem, hogy beraktak egy számítógép elé, meg rám szóltak, ha tiszteletlen voltam. Bár az én szüleim nyaggattak/motiváltak volna hogy tanuljak és akkor most nem pénztárosként dolgoznék lófax fizetésért, és nem nézegetném az okj-kat 23 évesen... Bárcsak visszaugorhatnék 7.osztály elejére...
2019. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Prepo válasza:
100%
Hidd el elég! Ne a sulit húzd ki, hanem fogadd el a családod baszogatását, mert ez az. Próbálj meg 5-ös lenni, ha megy, de ha nem, akkor ez van. Szüleid, nagymamád már idős, ők nem úgy látják ezt mint egy fiatal, lásd tesód. Próbáld elengedni a családi szekálást, és koncentrálj arra, amit szeretsz, hidd el, ha abban tehetséges leszel, és menni fog, akkor az ugató kutyát nem fogja zavarni, hogy nem vagy/voltál kitűnő a gimiben.
2019. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megértelek, de akkor is rossz, hogy mindig máshoz hasonlítgatnak, és két-három 4-esért azt éreztetik velem, hogy butább vagyok, mint a tesóm.
2019. máj. 29. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Fosnak, hogy nem lesz jó diplomád, és árufeltöltőként végzed.
2019. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

(az előző komment az elsőnek ment)


utolsó, köszönöm a válaszod, igyekszem jó tanuló lenni, semmi képp nem akarok, és nem is fogok leromlani, mert fontosnak tartom a jó teljesítményt, de nem a színötösségben látom a sikert.

2019. máj. 29. 21:34
 6/7 A kérdező kommentje:

21:32

Szóval három 4-es egyenlő azzal, hogy nem viszem semmire?

2019. máj. 29. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt általánosban, mivel bátyámmal egy helyre jártunk. Ő kicsit jobb tanuló volt (talán?) és ezért folyton hallgattam... Aztán megmondtam anyámnak, hogy elegem van ebből, ezért tökmindegy hogy melyik gimnáziumba megyek, csak abba nem, ahová a tesóm jár. Pedig Budapest egyik legjobb gimijébe járt...
2019. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!