Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan ne foglalkozzak mások...

Hogyan ne foglalkozzak mások véleményével?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ez az a tulajdonságom, amit a legjobban utálok magamban: rengeteget foglalkozom mások (akár idegenek is) mit gondolnak, mit mondanak rólam. Tudom, nem kéne, és nem is szeretném, hiszen rengeteg idegességet, önmarcangolást, depressziót okoz, de egyszerűen hiába nem akarok, nem tudok vele nem foglalkozni.

Nincs sok ember az életemben, kevés barátom van, nehezen barátkozom, és a szüleim gyerekkoromban nem voltak jelen, a nagyszüleim neveltek. Talán ezért alakult ki bennem egyfajta megfelelési kényszer, és ezért aggódom ennyire mások véleménye miatt, de hogyan tudnám ezt leküzdeni?

Valaki, aki már esetleg átment ezen tudna tanácsot adni???



2019. jún. 2. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amin lehet változtatni és tudsz is, azon változtass! amin nem lehet, vagy nem tudsz, azt pedig fogadd el! Mondjon bármki bármit, az csak az ő véleménye. Legyen veled bárkinek problémája, az csak az ő problémája.

Lépj ki reggel úgy a kapun, hogy ilyen vagyok, ez vagyok én. Nem kötelességed meghallgatni, elfogadni mások véleményét. Nem kell meghalgatnod akármilyen, tippet, tanácsot. Nem kell elfogadni semmilyen segítséget, ha eleve nem is szorulsz rá. Főleg nem kell ugvariasságból más kínjával nyomorával fogalkozni akkor, ha az alapjaiban nem is érdekel.

Neked is maegvan a magad élete, éld azt, ne azt amit mások szeretnének, hogy élj

2019. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Régebben engem is nagyon foglalkoztatott mit gondolnak rólam màsok. Volt egy személy, a legkritikusabb ember az életemben, aki folyton csak megalàzott. Igyekeztem megfelelni, elértem szép eredményeket, mindenki halàlra dícsért . Az a bizonyos ember tovàbbra is csak a hibàkat kereste a külsőmben. Akkor jöttem rà, hogy velem van a baj, mert az ilyen emberekkel egyszerűen nem kell foglalkozni. Az ilyennek Van valami lelki nyomora ami miatt mâsokat csesztet , ebben éli ki magàt, soha semmi nem elég jó neki, soha nem lehet neki megfelelni. Így aztàn nem is akartam màr neki megfelelni, sem soha senki màsnak. Kizàrólag csak sajàt magamnak. Akinek nem tetszik valami, nyaljon citromot, engem nem érdekel többé ha lehúznak, az ilyen csak magàt minősíti.

Egyszerűen elengedtem. Senkinek se akarok màr megfelelni. Magam felé vannak csak elvàràsaim.

2019. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lilla64 ***** válasza:

Én is voltam igy,hogy mindenkinek meg akartam feleni,de rájöttem,hogy egyszerüen lehetetlen.Akkor valaki azt mondta ,hogy legyek önmagam,nem azért vagyunk a világon,hogy olyanok legyünk,mint amilyennek mások akarnak látni.

Most már nem érdekel ki mit mond.Kialakitottam magamnak egy életformát,és magasról teszek mindenkinek a véleményére.Tudom,ez nem megy egyik napról a másikra,de próbáld meg.

2019. jún. 3. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Szerintem idővel majd belefáradsz és le fogod sz*rni. Azt hiszem, én is ilyen voltam, kb. mostanra fogyott el a türelmem.


Egyébként miért mondanak rólad véleményt az emberek?

2019. jún. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!