Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is van így vezetés közben?

Más is van így vezetés közben?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem mintha teleportálnék.


Azaz elindulok pl.: Budapesten valahová és kb 15 perc mulva feleszmélek, hogy ötletem sincs hogyan jutottam el oda.


Kicsit olyan érzés mintha refex szerűen vezettem volna el oda és amíg ezeket a komplex feladatokat végrehajtottam teljesen kikapcsolt az agyam és másra gondoltam.


Plusz tegyük hozzá, hogy 5,3m hosszú 2m széles pickupos terepjárót vezetek szűk utcákban és többnyire kifejezetten gyorsan ... Mindig félnek az utasaim ha vannak.


Azaz még ezzel ötvösük, hogy kicsit "nehezebb szituációknak" teszem ki magamat, hogy 60al végig hajtam olyan helyeken ahol csak hajszálak választanak el mindkét oldalt az esetleges akadályokból. Plusz kilépnek elém és nyílván eddig még senkit sem ütöttem el.


Csak ez olyan hihetetlen koncepció, hogy ez reflex szintű tudatosság nélküli folyamattá válhat.


Más is volt már így hogy kizónált és ötlete sem volt mi történt az elmult 10 percben és megkellett állnia, mert nem tudta hogyan volt képes végig vezetni baleset okozása nélkül X távon keresztül.


(Tudom nincs valami sok értelme a kérdésnek, csak érdekel a dolog)



2019. jún. 3. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Szóval megszokásból vezetsz ahelyett hogy odafigyelnél és még szabálytalankodsz is. Remélem összetalálkozol a magadfajtákkal, hátha végre kiírtjátok egymást az utakról :)
2019. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ezt "robotpilótának" nevezem :D Általában unásig ismert szakaszokon, vagy nagyon monoton környezetben van olyan hogy kiesik egy bizonyos idő, anélkül hogy emlékeznék rá.
2019. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Neked még teleport követ sem adnék a kezedbe, veszélyes lenne rád és a környezetedre!


[link]

2019. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdtem el a gyakorlati KRESZ-t, és pont az ilyenektől féltenek a szüleim, mint te.

Aki azt se tudja mit csinál, de azért száguldozik. Aztán amikor a nagy káprázatodban belemész valakibe, csak pislogni fogsz.

Ne vezess, ha ennyire nem tudsz figyelni. Életeket veszélyeztetsz.

2019. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, de szerintem ennek nem az a konklúziója, hogy nem vezetek biztonságosan és nem vagyok útra való.


Éppen ellenkezőleg, már olyan magabiztossággal és precizitással vezetek, hogy szinte reflexé vált.


Meg hogy jól érzem az autót és nem kell 10el végig mennem a visszapillantókat bámulva folyamatosan azon izgulva, hogy meghúzok egy másik autót ha közel áll hozzám.


Szóval nem értem azokat a kommenteket, ahol útravalótlanságról beszélnek, meg balesetveszélyességről.

2019. jún. 4. 00:44
 6/9 Válaszoknélkül ***** válasza:
100%
Pont ebben van a balesetveszély, hogy megszokásból vezetsz, ráadásul a megengedettnél többel egy szűk útszakaszon, lakott területen belül, ha jól értem. Lehetsz te akárnilyen jó, rutinos sofőr, ha ennyire elbízod magad és nem az útra koncentrálsz, nem tudlak annak nevezni. Ez szimpla agyjátszás. Életveszélyes, amit csinálsz, változtass, amíg baj nem lesz belőle.
2019. jún. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az út nem csak a tiéd, ott mások is közlekednek, tehát állandó változás vesz körül, ahányszor arra jérsz, hiába ugyan az az út.Tehát a megszokás ellenére is figyelni , folyamatosan lesni kell minden felé, mert bármikor adódhat váratlan helyzet és kész a baj.Vezetésközben nem lehet álmélkodni, figyelni kell.
2019. jún. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Valóban, a túlzott magabiztosság, nem a gyakorlatlanság felelős a legtöbb autóbalesetért. Amúgy valamilyen szinten ismerős nekem ez a benyomás, én is észrevettem, mennyire nagy a különbség a kezdő és a gyakorlottabb sofőr - állapotaim közt, ilyen szempontból, de én sosem engedném meg magamnak, hogy ne az útra figyeljek, túl gyorsan menjek stb.

Kiszámíthatatlan a környezetünk is, és veszélyes játék hagyni a figyelmünket elkalandozni. Egyetlen egyszer elég, ha igazi bajt csinálsz, egy ilyen hiba több család életét is tönkreteheti. Ne áltasd magad azzal, hogy ha eddig X évig semmi baj nem volt, ez növeli annak az esélyét, hogy ezután sem lesz, szerintem semmilyen összefüggés nincs. Jópár olyan súlyos, halálos kimenetelű balesetről hallottam már, melynél a vétkes sofőr profi volt, mindenki csodálkozott, hogy hát ő eddig nem is hibázott stb. Szóval az nagyszerű, hogy jól belejöttél a vezetésbe, és nem kell az útszélen parkoló autókat félteni tőled, de ennek ellenére arra kérlek, hogy figyelj jobban oda, mert semmilyen szintű profizmus nem garantálja a biztonságot neked és a környezetednek, ha nem figyelsz oda vezetés közben.

2019. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Pláne, hogy írtad hogy félnek az utasaid és böhöm nagy kocsival száguldozol. Ha félnének bármikor, bármilyen helyzetben az utasaim akkor nem vagyok jó sofőr.
2019. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!