Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért definíció, hogy a...

Miért definíció, hogy a magyar heteroszexuális férfiaknak "jó"?

Figyelt kérdés
Többször próbáltam kérdést feltenni, hogy miért hagyjuk, hogy eltapossanak bennünket. A válaszok megdöbbentőek voltak, a moderátorok rövid úton törölték is a kérdéseimet, annak ellenére, hogy idézetekkel, tényekkel bizonyítottam, hogy Magyarországon igenis eltapossák azt, aki nem tartozik valamely kisebbséghez.

2019. jún. 7. 08:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

"a kérdés arról szól, hogy miért tilos még a kérdést is feltenni."

Mert a beteges agymenésed teljesen értelmetlen.

2019. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem tilos a kérdést feltenni, hiszen ez is itt van a GYK-n. Egyszerűen nem értem, hogy miért vagy eltaposva.
2019. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
28%

Ide is:

Igen, ilyesmi létezik. Ismerős felvételinél 50 pontot csak azért, mert cigány. Azt 2 db középfokú nyelvvizsgával érheti csak el az átlag felvételiző.

Ugyancsak ő kapott egymillió Ft vissza nem térítendő támogatást, mert hátrányos helyzetű.. csakhogy nem hátrányos, mert családi házuk van és mindkét szülő dolgozik (normális, dolgozó cigányok egyébként). Ugyancsak szoktak kapni EU élelmiszersegélyt alanyi jogon pedig ha valaki kimegy a házukhoz, ott figyel a kovácsoltvas kerítés. Szóval amiket írsz az létezik, ha nem is olyan drámai módon, ahogy leírod. A fehéreknek mindig keményebben kell megdolgozni ugyanazért, mert nem állnak sorba a támogatásokért és nem verik az asztalt, ha valamit nem kapnak meg.

Csak azért, mert valamiről nem hallottál vagy valamiről nem akarsz tudomásul venni, attól még előfordul.

2019. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"A válaszok megdöbbentőek voltak, a moderátorok rövid úton törölték is a kérdéseimet" Általában nem ok nélkül törölnek kérdéseket...sejtem mennyire lehetett ártatlan a stílusod, valószínű hőbörögtél. Van egy kérdező, aki ezzel a témával szokott jönni és kiáltványként fogalmazza meg, miközben a nőket ekézi. Hm.


Írom ezt úgy, hogy szerintem a legtöbb férfi bizony szív, de a nők is. Ha nem aranykanállal a fenekükben születnek.

2019. jún. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Tényeket idézeteket írtam. Szándékosan visszafogottan.
2019. jún. 7. 10:05
 16/24 anonim ***** válasza:

Sorold fel,hogy mivel vagy eltaposva!


Szerintem neked fogalmad sincs milyen hátrányos helyzetűnek lenni.


Sőt ma azok a heteroszexuális férfiak vannak pozitív diszkriminációban részesítve,akik legalább 3 gyereket legyártanak,mert az adófizetők tartják el a családját.

2019. jún. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Több cégnél szabályzat (Ahol én dolgoztam felvételinél 2 pontot jelentett, ha vaki elkottyintotta, illetve utána is járt a szabályzatokban rögzített kiváltságokkal):

"Mi támogatjuk a nőket és az etnikai társadalmi, vallási, szexuális és egyéb kisebbségeket" Ha ezt kibogozzuk, a "többségi heteroszexuális férfiak" maradnak. Tehát ennek a másik megfogalmazása: Eltapossuk a többségi heteroszexszuális férfiakat.


Ugyan itt szabályzat (szintén nem egyedülálló):

Ha egy nő panaszt tesz, hogy egy férfi zaklatja, a férfi munkaviszonyát minden további mérlegelés nélkül azonnali hatállyal megszüntetik (ez azt jelenti, hogy két biztonsági őr odamegy, felkéri, hogy álljon fel és kivezeti az épületből. Az okot is kivezetés közben közlik)

Érdekelne, hogy egy ilyen (multiknál általános) szabályzat hogyan viszonyul egy gránitszilárdságú alaptörvénybe foglalt "ártatlanság vélelme" című jogelvhez.


Volt olyan, hogy orvos, amikor meglátta, hogy "nem viselem a szövetség jelét" rákérdezett a vallásomra, majd közölte, hogy ő megengedheti magának, hogy csak zsidókkal foglalkozzon, majd felszólított, hogy öltözzek fel és kidobott. Én megengedhetném magamnak, hogy kijelentsem, hogy zsidókkal nem foglalkozom?


Volt olyan, hogy cigányok a villamoson lefogtak és elvették a pénzem és irataimat. A rendőr addig nem vette fel a jegyzőkönyvet, amíg "rá nem jöttem", hogy nem elrabolták, hanem elvesztettem az irataimat.


Cigányok mindent elvittek az udvarról, amiben volt vas. (Fűnyíró, fűszegélynyíró, balta, nehezékek). Amikor mentem a rendőrségre, az egyik udvaron olyan műanyagokat láttam, ami "hasonlított" a tőlem eltűnt fűnyíróra. A rendőr közölte, hogy ha nem akarok kést a bordáim közé ő ezt nem hallotta....


Volt munkahelyem, ahol egy erdélyi város, mint születési hely 2X-es (valóban annyi) fizetést jelentett, mint egy mai Magyarország területén levő. (Az összeg nem zavart, mert az én "viszonylag alacsony" fizum is pofátlanul jó volt, de diszkrimináció igen is sértő)


És sok hasonló eset, amikor engem nagyon másképp kezeltek, mint egy más vallásút vagy származásút

2019. jún. 7. 11:02
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, és nem érdekel, de itt egy madártej recept, hátha megnyugszol:

hozzávalók / 4 adag

4 db tojásfehérje

1 csipet só

2 ek porcukor

800 ml tej

1 db vanília

4 db tojássárgája

70 g cukor

1 csipet só


elkészítés

A tojásfehérjét egy csipet sóval kezdjük el kemény habbá verni, majd adjuk hozzá a két evőkanál porcukrot, és verjük teljesen keményre.

A tejhez adjuk hozzá a vaníliarúd kikapart magjait, majd forraljuk fel fel, és kanállal szaggassuk bele a tojáshabból galuskákat. Két-három percig főzzük, majd óvatosan for- dítsuk meg, újabb két-három perc, és már szedhetjük is ki egy üres tálba.

A tojássárgáját egy csipet sóval és a cukorral keverjük jó habosra, öntsük hozzá egy keveset a langyos tejből, majd azonnal keverjük simára. Adjuk hozzá a maradék tejet, keverjük el, és öntsd vissza az egészet az edénybe.

Alacsony lángon, folyamatosan kevergetve addig főzzük, amíg szépen be nem sűrűsödik, majd hagyjuk kihűlni. Tegyük a tetejére a galuskákat, és az egészet rakjuk be a hűtőbe legalább 2-3 órával azelőtt, hogy tálalni szeretnénk.


Próbáljátok ki, tényleg finom :)

2019. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#17


- Az, hogy "A"-t támogatom, miért jelentené azt, hogy "B"-t eltaposom?


- "Ha egy nő panaszt tesz, hogy egy férfi zaklatja, a férfi munkaviszonyát minden további mérlegelés nélkül azonnali hatállyal megszüntetik" - Ez ugye valami vicc akar lenni? Konkrét nemi erőszak ügyében is legtöbbször teszetoszáskodás megy csak, és semmi nem történik sokszor az elkövetővel, nem még hogy egy zaklatási ügyben... Személyes tapasztalataim alapján írom. Hol élsz?


Az ez utániaknak nem tudom, mi köze van a férfi léthez, vagy a heteroszexualitáshoz.

2019. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Mi támogatjuk a nőket és az etnikai társadalmi, vallási, szexuális és egyéb kisebbségeket" Ha ezt kibogozzuk, a "többségi heteroszexuális férfiak" maradnak.

- meg a heteroszexuális nők, nem? Egyébként az, hogy valakit támogatnak (ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy nem diszkriminálják), még nem jeletni azt, hogy te el vagy nyomva.


Ha egy zsidó (vagy eszkimó, piréz stb) orvos nem hajlandó téged ellátni a vallási/nemzeti hovatartozásod miatt, akkor jelentsd fel.


"...a férfi munkaviszonyát minden további mérlegelés nélkül azonnali hatállyal megszüntetik"

Ezt nagyon nem így van. Ha valakit ártatlanul tesznek ki, akkor azonnal fordul a munkaügyi bírósághoz és szétpereli a munkáltatót.


Ha pofátlanul jó volt a fizetésed akkor miért fáj, hogy másnak is az? Egyébként ez a sztori is erősen bűzlik, mert egy multinál ilyen nincs. Egy kisvállalkozó, meg a saját pénzét költi.

2019. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!