Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen idősek otthonában...

Milyen idősek otthonában dolgozni?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoknak a válaszára lennék kíváncsi, aki dolgozott már idősek otthonában, de persze bárki válaszolhat, akinek van véleménye a témában. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen az idősek között dolgozni, mondjuk ápolóként vagy mentàlhigiénés munkatársként? Mennyire lehet velük kijönni és milyen problémák adódhatnak a munka során? Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 11. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mint a legtöbb munkahelyen, itt is a kollégák okozzák a gondok 3/4-edét és nem a lakók. Pl a kézbe adott pótlékok, a klikkesedés, irigykedés, kibeszélés és hasonlók. Állandóan keresnek kollégát, mert nem sokan bírják fél évnél tovább a légkört.

A munka hasonló a nővérmunkához: tedd ide, gyógyszerelj, tedd oda, emeld fel, pucold ki és hasonlók. A fizetés átlagos, hiszen ez itt nem közszféra, szóval nem érintette a béremelés.

2019. jún. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dolgoztam pár helyen de csak rövid ideig mert nem bírtam, és nem a betegek miatt meg hogy pelenkát kellett cserélni.

Legtöbb helyen a kolléganőd idősebb hölgy(ek), lesz(nek), akik már nagyon bele vannak fásulva.

Ahogy fentebb írták megy az áskálódás, másik szivatása, rosszindulat, és ha te pályakezdőként még lelkes vagy azt rohadtul lenézik, nekik a beteg az csak egy tárgy sokszor, és nem szeretik ha te még lelkes vagy és búzgó.

Én nem bírtam ezt a légkört sajnos, pedig dolgoztam demens osztályon is, és nagyon aranyosak tudnak lenni az öregek, bár köztük is persze van nehezebb eset, de nem az a jellemzőbb.

Azoknak ajánlom akiknek a pénz nem mozgatórugó, rettentő türelmesek, jól bírod a terhelést, nem vagy gyenge fizikumú, és a lojalitásod a csillagokat súrolja.

2019. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem bírom a tipikus öreg szagot, nem mindegyik kedves mami s papi, vannak kik félig agyhalottak, nincsenek képben, ne feledd vannak árny oldalak is.

Popsi törlés, s a halál ott is elég gyakori.


Pokol volt a dédit végig nézni ott, nemhogy ott dolgozni.


De ha szeretnél, jó gyomrot, lelki kitartást első sorban!

2019. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én tálalóként dolgozom az idősek otthonában, de állandóan gyomorideggel megyek be.

Az időseknek nem jó semmi.

Kevés a levesben a tészta, sok a hús, most sok a zöldbab az ételben.

Nem lehet nekik megfelelni, ráadásul a nővérek is némelyik nagyon rosszindulatú.

Nemtudom mit csináljak.

Már nembirom sokáig.

2023. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!