Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék idősgondozóként...

Szeretnék idősgondozóként dolgozni idősek otthonában, mi szükséges hozzá? Meg lehet belőle élni?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 17. 13:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem árt egy ápolói végzettség vagy gyakorlat. Megélni meg meglehet ha a munkahelyed olyan ami szépen fizet.
2017. ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Ápolói végzettség szükséges, de minimum egy vöröskeresztes idősgondozói tanfolyam. Ha Idősek otthonában dolgozol, akkor megélni nem lehet belőle - a szociális ágazat az egyik legrosszabbul fizető.

Max úgy tudsz megélni, ha mellette a szabadidődben is vállalsz idősgondozást magánembereknél.

2017. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Magan gondozasra van kereslet? Tapasztalatom van rengeteg,itthoni vegzettsegem sajnos nincs. Kulfoldon evek ota csinalom ezt a fajta munkat magan-es idosotthonokban is, csak sajnos az ottani kepzesem Magyarorszagon valoszinuleg nem ervenyes.
2017. ápr. 17. 13:40
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

Amit az unióban elfogadnak mint végzettséget az a felsőfokú és az emelt szintű. Ha itt akarsz élni és dolgozni akkor honosítani kell a bizonyítványaidat. Házi betegápolás rendszerébe sem kerülhetsz be ezek nélkül. Ha neked olyan szakmai papírjaid vannak ami egyenértékű az itt megszerezhető bizonyítványokkal akkor is honosítás ill. különbözeti vizsgát kell tenned, szerintem.

Az meg, hogy magánban, te megápolod valakinek a hozzátartozóját az otthonában, bizalom függő, itt, Magyarországon, általában referenciát kérnek. Ebből megélni itt nem lehet.

2017. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A referencia nem gond. Honositassal ezek szerint pedig nem eri meg veszodni. Inkabb akkor elvegzem a magyarorszagi okj-t, az a tiszta sor.
2017. ápr. 17. 15:03
 6/20 anonim ***** válasza:
Azért idősgondozásból meg lehet élni, persze igen, lehet hogy kell referencia. (mondjuk én még ilyenről nem hallottam)
2017. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
azok vannak, es jok :) koszi a valaszokat. biztatoak :) nyilvan nem ebbol szeretnek bankot robbantani, csak fontos, hogy a szuksegleteimet azert fedezze (lakhatas, kaja rezsi stb)
2017. ápr. 17. 15:12
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

"Azért idősgondozásból meg lehet élni"


6-os, a kérdező IDŐSEK OTTHONÁBAN szeretne dolgozni, ezt kérdezte - én erre válaszoltam, hogy ott nem fog jól keresni

(2-es vagyok9

2017. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem tudom, mely országban szerezted a gyakorlatodat, de ha eddig nyugati országban, mint pl. Németország, Ausztria, stb dolgoztál, akkor haza ne gyere - ha nem muszáj...

Nézd meg a pesti albérlet árakat, meg a fizetéseket, aztán mérlegelj.

2017. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Koszi de nem kertem kioktatast a kulfoldi vs magyarorszagi eletrol. Eszemben sincs kulfoldon elni, barmily meglepo, vannak mas szempontok is, mint a lovecska. Nem erdekelnek az alberletarak, mert ez engem nem erint, van sajat lakasom. A fovarosba pedig maximum akkor tennem be a labam, ha valaki fegyverrel kenyszeritene. Szoval miert is erdekeljen, hogy milyenek az alberletarak Budapesten? Eszem agaban sincs ott elni. A timbuktui napi atlag kozephomerseklet sem erdekel, erted,kb annyira relevans csak, hogy milyen az elet Budapesten. Mert nyilvan az orszag idoseit osszegyujtik es a fovarosba szallitjak, hogy csak ott lehessen veluk dolgozni :D
2017. ápr. 17. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!