Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Javasolt otthonában pihenés,...

Javasolt otthonában pihenés, kímélő életmód. Ez most mit takar? Dolgozni mehetek ettől függetlenül?

Figyelt kérdés
Szombat reggel véreztem picit, bementem az ügyeletre, és ez van a papíromon. De úgy megörültem, hogy jól van a baba, hogy elfelejtettem megkérdezni, hogy ez most meddig szól, vagy mit is jelent pontosan. Gondolom ha nem dolgozhatnék, azt említette volna külön? 7 hetes vagyok
2016. okt. 3. 11:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Szerdán megyek legközelebb nőgyógyászhoz, akkor természetesen megkérdezem.
2016. okt. 3. 11:52
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Az "otthonában pihenés" és a munkahelyen meló napi 8 órában között én érzek egy erős ellentmondást kérdező. Te hogy gondolod? Szerintem maradj otthon szerdáig, ha ez áll a papírodon, akkor gondolom nem akarta külön szádbarágni az orvos. A legjobbakat!
2016. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is érzem az ellentmondást. De azért az átlag emberek szoktak dolgozni, ezért nem értem, miért nem hívta fel a figyelmemet erre külön, hogy írassam ki magam. Látszott hogy teljes frászban vagyok, fel se fogtam amit mondott. Háziorvos ír ki ilyen esetben?
2016. okt. 3. 11:59
 4/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszod. Én is látom hogy hülye a kérdés kissé. Első gyerek, fogalmam sincs hogy működik az ilyesmi.
2016. okt. 3. 12:05
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem azért nem szólt, mert nincs nagy vész, így kötelező az otthon maradás, de ő inkább az javasolná - biztos, ami biztos alapon. Innentől meg te döntöd el.
2016. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzre a háziorvos ír ki a nőgyógyász írásos javaslata alapján. Ha ezzel a papírral elmész hozzá, akkor ki tud írni.
2016. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dehogy hüle a kérdés, nem akartam félreérthetően fogalmazni, elnézést. Szerintem ballagj el a körzetihez, az a biztos, vidd az ambuláns lapodat, Ő majd kiír táppénzre, pláne, ha ez van a lapodon. Vérezgettél kicsit, biztos ami biztos alapon én pihennék inkább, aztán majd szerdán rámondja az orvos az áment, hogy mi a további teendő.
2016. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem céloztál arra hogy hülye a kérdés de én is érzem hogy khm, elég egyértelmű. Otthonában pihenés utasítás nem egyenlő a munkával, még ha nem is kell megszakadnom. Ez egy ambuláns kezelőlap, és a javaslathoz van írva ez, amit leírtam nektek. Ezzel kiír a doki?
2016. okt. 3. 12:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze h kiír. Nyilván rajta van a papíron az is h terhes vagy és véreztél.

Nekem a 12. héten volt kis vérzésem, a babával minden rendben volt, engem is kiírtak táppénzre, kímélő életmód stb. Azt mondták egy hónapig maradjak otthon, ha addig nem lesz több vérzés és minden rendben akkor visszamehetek dolgozni.

2016. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy hónapra nőgyógyász javaslata nélkül is fel tud venni táppénzre a háziorvos. Utána csak úgy, ha havonta új javaslatot viszel az orvosodtól, hogy továbbra is kéri betegállományban tartásodat!

12 hkm

2016. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!