Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz ha egy felnőtt férfit...

Gáz ha egy felnőtt férfit becézget az anyja?

Figyelt kérdés

A párom 30 éves, akit többször hallottam hogy az anyja "kincsemnek" becézget, és hát nem is tudom, kellemetlen szerintem.

Mikor engem becézgetett a párom, akkor meg elkezdte kifigurázni a fiát, ilyen nyávogós hangon ismételgette hogy "szívem", mintha a párom nem becézhetne így, mintha nem ez lenne a természetes.

Többször is úgy érzem az anyja bele akar szólni a dolgába/dolgainkba, és azért néha eléggé félek hogy kifogtam egy anyámasszony katonáját, mert szerinte pl abban nincs semmi ha így nevezi őt.



2019. jún. 11. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Esetleg a párod nem tud felszólalni, hogy 30 évesen azért nem kéne őt 'kincsem'-ezni? Vagy lehet, hogy őt ez egyáltalán nem is zavarja, és csak téged zavar?

De amúgy szerintem amíg a feleknek nincsen kivetnivalójuk, addig nem látok benne különösebb problémát. Ahány ház, tudod.

Édesanyuka meg valószínűleg nehezen fogadja el a tényt, hogy a kisfia kirepült, és bizony már más is van az életében...

Apám barátnője a 24 éves melák fiát 'Manókám'-ozza szüntelenül, mások előtt is...ott a 'Manóká'-nak a helyzet abszolút megfelel :D

2019. jún. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
És ez neked miért baj?
2019. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
33 éves vagyok, de előfordul még mindig, hogy apám ösztönösen a gyerekkori becenevemen hív. Odahaza nem zavar egyáltalán, meg mondjuk közeli ismerősök előtt sem, de idegenek előtt azért eléggé kellemetlen tud lenni. :D
2019. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg él az édesanyád addig gyerek vagy, ez van. Engem nem zavart, haláláig becézett, bár még mindig tenné.
2019. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthon, négyszemközt/családi körben "kincsemezi", abban szerintem semmi kínos nincs, így szokták meg, ennyi. Az lenne a kellemetlen, ha mondjuk a kollégái előtt hívná így.
2019. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gáz nincsen benne, nekem legalábbis ez tök természetes. Engem is szoktak becézni a szüleim, a nagyszüleim is és én soha nem éreztem úgy, hogy nekem ezt szégyellnem kellene (akár csak családi körben, akár ismerősök vagy idegenek előtt). A mai napig van csomó olyan már felnőtt, akár nagymama korú családtagom, akit mindenféle beceneveken szólítunk, mert valami miatt rájuk ragadt (leginkább gyerekkorukban). Max., ha valami ultra ciki néven szólítaná, akkor azt megértem, hogy zavaró, de szerintem ez a "kincsem" ez abszolút rendben van. Engem is szoktak hasonlóképpen szólítani pl. babám meg ilyenek. Hallgatok arra is :D Az mondjuk már fura, hogy kifigurázza, ha téged becéz, de szerintem ebben még nem kell olyanokat keresgetni, hogy mama kicsi fia meg hasonlók. Nem ezen múlik.
2019. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy az utolsó szívdobbanásomig becézgetni fogom a fiamat :) Nyilván nem mások előtt, de mondjuk a jővőbeli felesége feltehetően családtagnak fog számítani, aki előtt ez természetes.
2019. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem gáz hogy becézgeti, az hogy kifigurázta sokkal inkább. Ezzel szerintem benne is szégyenérzetet és szorongást kelt.
2019. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem is becez anyam, pedig idosebb vagyok a baratodnal. Sot mindenkit kincsemez es hasonlo jelzoket hasznal... Baratomat is, tesom feleseget is. Senkit nem zavar.

Nyilvan nem oktalanul erzed, hogy valami nem oke. Azota eltelt par honap, valtozott barmi? Engem erdekelne hogyan latod most a helyzetet.

2020. ápr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!