Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megtérül az angol tanulás sok...

Megtérül az angol tanulás sok energia befektetéssel?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudok angolul, illetve 1-2 mondatot meg pár szót tudok, még amit tanultam általános iskolában és megragadt. Arra gondoltam hogy elkezdhetném rendesen tanulni még magán tanárhoz is járnék, és mondjuk napi 4 órát szánnék rá. De vajon megtérül a belefektetett idő/energia? Érdemes neki kezdeni így felnőtt fejjel?
2019. jún. 12. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg napi szinten foglalkozni fogsz vele, miért ne térülne meg? Nem csak a gyerekek képesek tanulni..
2019. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

4 óra nagyon jó, ha abban tényleg tanulsz, nem csak tötyörögsz vagy filmet nézel.

Menni fog, hajrá! 1 év múlva ilyenkor akár tárgyalóképes nyelvtudast is szerezhetsz!

2019. jún. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Èn 55 évesen kezdtem nulláról, napi kb két óra ráfordítással, most B2-nél tartok, angolul tudok könyveket olvasni, filmeket nézni(mindenféle felirat nélkül) és valamennyire beszélni is, de erre nincs sok lehetöségem, ezért itt még van mit fejlödni.
2019. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kb 10 éves koromban kezdtem az angol tanulást, most 30 felett leginkább az segítette a tudás tökéletesítését, hogy rengeteg angol nyelvű sorozatot nézek, felirat nélkül is 90%-ban értem, szóval kapcsold valami hobbihoz az sokat segít.
2019. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én rátaláltam egy nagyon jó tanárra, aki skypeon tanított, és csak néhány órát kellett tőle vegyek, mert letisztázta bennem az egész nyelvtant és megtanított arra, hogyan tanuljak. 15 óra után egyedül tudtam tanulni és fél év alatt sikerült a felsőfokú nyelvvizsgám. Sosem késő és a ráfordított energia megtérül. De, ha kezdő vagy, akkor mindenképpen keress egy tanárt, aki segít néhány órában, hogy megértsd az angol nyelvtant és szórendet.
2019. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!