Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy Férfi megüthet...

Szerintetek egy Férfi megüthet egy nőt, ha a nő megüti?

Figyelt kérdés
Tehát pl.: egy nő megüt egy férfit úgy hogy a férfinak fáj, akkor az szerintetek visszaüthetne? Jogilag igen, csak az emberek véleményére vagyok kiváncsi. És kérlek azt is írjátok le, hogy szerintetek miért/miért nem.

2019. jún. 13. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Van aki reflexből visszaüt,ha a nőnek komoly baja esik akkor van a baj

Amúgy aki nem ,,idegbeteg"tipus az nem üti le a nőt

2019. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Hàt én lecsapok akàrkit aki nekem jön, azért mert nö nehogy màr mindent lehessen.
2019. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
egyértelműen igen. Ha egy 80 éves tata ütne meg annak is visszaütnék.
2019. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Igen. N
2019. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Egyiknek sem illő ütni, de "Kölcsön kenyér - visszajár."
2019. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Egy nőt bárki megüthet, mert mindenkinek szabad akarata van. Attól hogy nők, meg azt csinalhatnak az emberek amit akarnak, ha akarják agyon is verhetik őket.

Viszont én akkor tartom ésszerűnek megütni, ha tanítanék neki valamit: ne kezdjen verekedésbe erősebbel (vállalja a következményeit a tetteinek) például.


Az hogy gyengébb, nem jelent semmit. Férfit is csak akkor ütnék meg, ha veszélyt jelent rám. Nem értem miért tartják kivételnek a nőket. Sok nő meg pont visszaél ezzel a "nem ütünk meg nőket."

2019. jún. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Egyértelműen visszajár, amit ad.
2019. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Igen. L
2019. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Mindegy ki milyen nemű, szerintem nincs olyan jogszabály, hogy visszaütni lehet. Jogos önvédelem van, esetleg ha hirtelen ijedség miatt "reflexből" visszaüt valaki az még mérlegelhető. De jogilag ennek az a menete, hogy ő megütött, te meg feljelented testi sértésért, és csak azért nem adod vissza az ütést mert ő megütött, mert az már önbíráskodás. Neked valaki kővel betöri a szélvédőd, nem jogos viszonozni, ugyan úgy megbűntetnek téged is ahogy őt.

Ha nem jogi kérdésként nézed, szerintem akkor is hülyeség visszaütni, kiveve ha szintén önvédelem vagy reflex. Kicsit gyerekes és primitív hozzáállás. Nem azt mondom, hogy nem érthető, mert az ilyen helyzeteket ritkán gondolja át higgadtan az ember, de akkor sem mondanám megérdemeltnek. Én legtöbbször eltűröm ha nálam sokkal gyengébbek megütnek, el szoktam magyarazni, hogy nem ezt kell tenni ha valaki mérges, és ki szoktam mutatni, hogy fáj nekem. Persze nagyban függ ez attól, hogy mennyire tudatos tett, mi a célja annak aki megüt.

2019. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#10

Én úgy tudom hogy ha bárki megüt akkor visszaüthetsz és mondhatod azt, h nem tudtad, h mégegyszer ütni fog e vagy nem.


Az pedig, h nem ütnél vissza az személyes dolog, de szerintem szemet szemért.

Persze vannak kivételek amikor nem lenne jogos de akkor is...

2019. jún. 13. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!