Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy Férfi megüthet...

Szerintetek egy Férfi megüthet egy nőt, ha a nő megüti?

Figyelt kérdés
Tehát pl.: egy nő megüt egy férfit úgy hogy a férfinak fáj, akkor az szerintetek visszaüthetne? Jogilag igen, csak az emberek véleményére vagyok kiváncsi. És kérlek azt is írjátok le, hogy szerintetek miért/miért nem.

2019. jún. 13. 20:31
1 2
 11/17 anonim válasza:

Ja latom visszauthetsz:

https://www.youtube.com/watch?v=V4akMaeZ0-k&t=65


Jogilag nem uthetsz vissza ha nem folyatatja.

2019. jún. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát igen erre a személyes dologra vonatkozott a kérdés,ezért válaszoltam amit.
2019. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

önvédelemből visszaütnék, ha nem áll le vagy nem tudom, veszélyhelyzetben automatikus

most tök mindegy, hogy ki kezdte, elég primitív dolog, hogy pofonnal akarja valaki a vitát rendezni, az is az, aki visszaüt

ha engem megütne valaki, akkor feljelentés, és gondoskodom róla, hogy mindenki tudja, hogy egy agresszív állat

azért is terjedt ez el, hogy nem "illik" nőt megütni, mert nagy átlagban gyengébbek és amilyen erőt egy férfi ki tud fejteni nagyobb eséllyel okoz kárt, amúgy meg ezért se kéne gyerekeket se verni khm, mert gyengébbek, ez itt a lényeg, nem feltétlenül a nemek miatt, az is gusztustalan, ha valaki a saját neméből üt meg valakit, aki gyengébb, de ugye mint mondtam semmilyen bunyó nem elfogadott erőviszonytól függetlenül is, szvl nem, nem üthetne vissza akkor se

2019. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#12

Ez egy régebbi videó azóta sok minden változott ezen a téren, nyilván vannak ilyen "white knight"ok akik azt mondják h nem lehet megütni, de ha ő megüt egy férfit,ráadásul nem jogosan, mint pl. A videóban. Szerintem jól teszi a férfi ha visszaüt.

Plusz: a férfi aki megüt egy nőt megütő másik férfit, nagyobb szabálytalanságot követ el, mint a nőt megütő férfi.

2019. jún. 13. 23:48
 15/17 A kérdező kommentje:

#14

Direkt írtam oda, h ha az ütés fáj a férfinak :D pl.: ha egy 40 kilós nő gyengén megpofoz egy 120 kilós férfit akkor azért az más tészta ha ő visszaüt

2019. jún. 13. 23:49
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A körülményektől függ. Ha olyat tettem, egy pofon elcsattan nem nagy baj. De ha agresszívoskodik a semmiért vagy nem az én hibám miatt, akkor természetesen visszaütök olyan mértékben amivel ő ütött.
2019. jún. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát ha megijed és reflexből üti meg azt nem tekintem állatságnak.Aműgymeg szerintem igen is nőket nem verünk nem ütünk bántunk stb...Akkor max ha kés van nála és le akar szúrni vagy valami ilyesmi abszurd esetek.
2023. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!