Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez a kanadai származású...

Ez a kanadai származású férfi, akinek nyolc állampolgársága van (nagy részét megvette), nyolcszoros nemzeti identitással rendelkezik?

Figyelt kérdés
[link]

2019. jún. 14. 21:54
 1/6 A kérdező kommentje:

1. Kanada

2. Belize

3. Zöld-foki Köztársaság

4. Írország

5. Grenada

6. Dominikai Közösség

7. Saint Kitts és Nevis

8. Egyesült Királyság


[link]


Én a helyében mind a nyolc országhoz tartozónak vallanám magamat.

2019. jún. 14. 21:57
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Én három állampolgársággal rendelkezem, mégis magyarnak tartom magam, mert az vagyok és az egész családom is az. Az állampolgárság nem egyenlő a nemzetiséggel, nemzeti öntudattal. Ha egy magyar Kínában születik és kínai állampolgár, attól még nem fogom kínainak tartani. Fordítva is igaz, ha egy kínai Magyarországon születik, az én szememben nem lesz magyar.
2019. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Melyik állampolgárságokkal rendelkezel?
2019. jún. 15. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:

De hát a cikk több emberről szól, a jogász többről beszél.


A "kanadainak" mondott 8 állampolgárságú ürge honkongi -azaz kínai-, és igazából csaló az "identitása", nem más. Még a kanadait is csak pénzügyi előnyökért vette, addig élt ott, hogy megszerezhesse. Mindig oda nem tartozik, gondolom, ahova adót kéne fizetni.


Nemzeti identitása csak egy van, a kínai -honkong -tartományi-. Kereskedik, jellem nélkül. A kínaiak terjeszkednek, óriási anyagi háttérrel, ez a tanulság. Kihasználnak mindent és mindenkit. És Kanada is jó terep, külön turizmus épül Vancouverben a kínai utolsó idős kismamákra, hogy a gyerek kanadai legyen.


Az előző gondolom, külhoni magyar, plusz kanadai állampolgár.

2019. jún. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hozzá is vághatták anyagi elönyöket remélve.

Európában bízonyos esetekben ír (a Brit Nemzet közöség államaiban született), svájci és izraeli állampolgároknak lehet csak három állampolgársága. Bár az angolszász jogrend, meg ismeri a kívétel fogalmát.

2020. jún. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja igen, az íreknél is lehet háromnál több. Mert a kanadaiaknak meg lehet akkár hány nemzetiségűk és állampolgárságuk.


Kanadában támogatást lehet felvenni, a bízonyitott nemzetiségek után. Valamelyik angol TV csatornán láttam három, pont nyolc nemzetiségű kanadait egy ilyen doku riportban.

2020. jún. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!