Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi leharcolt...

Miért van ennyi leharcolt ember az idősebb pasik között?

Figyelt kérdés

Persze nem mindegyikre vonatkozik.


Érdekes dolgot olvastam, egyik nap, egy idősebb nő írta ki évekkel ezelőtt egy fórumra, hogy 45 éves, 12 éve boldog a házasságában. De egyik nap kíváncsiságból felnézett egy társkeresőre, vajon találna-e párt ha most keresne. Az eredmény neki lesújtó volt. A korosztályában lévő pasik 45-55 között inkább kinéztek 55-65 közöttieknek. El voltak hízva, ráncosak voltak, a soványak feje ránézésre alkeszes, legtöbbjük erős dohányos, többnyire kopaszodnak és/vagy őszülnek.

Az igényeik pedig 20-40 közötti nő, ha lehet gyermektelen, vagy egy gyerek elfogadható, csinos, vékony, házias és családcentrikus, saját lakás/ház előny.

A nő azt a következtetést vonta le, ha elveszítené a férjét, akkor egyedül kellene leélnie az életét.


Egy férfit ismertem régebben itthon, aki 49 éves létére 40-nek nézett ki, volt haja és barna, az arca sima, semmi ránc, semmi súly felesleg, még mindig jól nézett ki.


Ez nem pénz kérdése. Jártam Nagy-Brittaniában, ahol azért jobban élnek az emberek. Találkoztam egy férfival, akinél megdöbbentem, hogy már 52 éves. Kinéz 40-nek, az arca szintén sima, sportos alkat, haja is megvan ami fekete. Viszont a többiek a korosztályából 10 vagy 20 évvel néznek ki idősebbnek, mély ráncaik vannak, némelyiknek nincs elől foga, őszül és/vagy kopaszodik, kövér vagy sovány nagy hassal. Mondta ez az ismerősöm, hogy sokuk iszik, van aki mindennap, nagy részük dohányzik, van aki drogozik is. Az egyik 4 évvel idősebb csak nála, de kinéz vagy 60-65-nek, nagyapás.


Többször láttam már olyat, az a tipikus pocakos ronda őszes kopaszodó pasi, de fiatalkori képein pedig helyes volt! Rá se lehetett ismerni! De mi történhetett? Ennyire elhagyta magát? De miért?


Vannak kevesen középkorú pasik, akik fiatalon is jól néztek ki, de idősebb korukban is, még ha látszik kissé a koruk, de a korral még sármosabbak.


Ezeknek a lepusztult idősebb pasiknak persze természetesen fiatal jó nő kell..


Nem is értem, miért hagyják magukat ennyire lepusztulni? Hisz ha oda figyelnének magukra, lehetne esélyük olyan nőnél amilyet szeretnének (mint annak a kevés idősebb sármos pasi ismerősömnek).


Csak kíváncsisából kérdezem, köszi a választ és elnézést hosszúságért.



2019. jún. 13. 19:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Az 1990-es években elindult egy negatív tendencia (válások, munkanélküliség), ennek a hozadékát még sokáig fogjuk őrizni, pl.: az akkori-, majd a későbbi utódok is (értsd: nincs jó szülői, családi minta).

A nők szerintem magabiztosabbak, harciasabbak lettek idővel, a férfiak meg ha kaptak is segítséget, amikor gondjuk volt, nem feltétlen éltek vele, így elindultak egy lecsúszási hullámon.

2019. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Mert túlhatják magukat.
2019. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%
A sok munka meg az élet megöregít. Ha egy férfinak az lenne a legnagyobb baja, hogy hogy néz ki, akkor fiatalabbnak is nézne ki mindenki.
2019. jún. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyet is értek meg nem is.


A sok munka talán öregít. De az az ember, akit én külföldön megismertem, azt mesélte nekem hogy amint elvégezte iskolát, már elkezdett dolgozni. A kemény munkájának hála pár éven belül főnök lett, egész életében keményen dolgozott, volt olyan hogy napi 10, 12 akár 14 órákat.

Vannak fizikai tünetei, fáj neki kissé háta, lába, keze.

Viszont 52 évesen, ahogy említettem, van haja ami sötét színű, az arcán alig vannak finom vonalak. Első látásra nekem tűnt 36-nak, később gondoltam talán legfeljebb 40 éves. Mikor szóba került és mondta, valójában mennyi idős, döbbentem le. Főleg mikor láttam a kortársait, ők hogy néznek ki, hozzá képest nagypapásak.


Mondta is hogy aki nagyon le van pusztulva, arra ők azt mondják, nehéz élete lehetett.


A sok munka se indok arra, hogy valaki pl. elhízzon, vagy igyon és dohányozzon, na mármost legtöbbjükre ez jellemző.


Az említett ismerősöm több mint 10 éve nem jár pub-ba inni, és nem is dohányzik. Régen csak alkalmanként gyújtott rá, most már egyáltalán nem.


Nem ez kell, hogy egy férfinak a legnagyobb baja legyen, de igenis az igényességhez hozzátartozik az, hogy az ember adjon magára, ne hanyagolja el magát idősebb korára sem.

2019. jún. 15. 12:41
 5/19 anonim ***** válasza:

Én fiatal férfiként csak ennyit mondok, ennyit tudok:

- nem szabad megállapodni

- figyelni kell az étrendre, arra hogy formában maradjon az ember

- okosan kell költekezni, olyan emberekkel körülvennie magát az embernek akiket jobbnak talál magánál


Nehogy azt hidd, hogy a nők kivételek ezalól, sőt :)

2019. jún. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Én inkább a nőknél látom ezt a fajta igénytelenséget. Méghogy szebbik nem...
2019. jún. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%

az utolsó kicsit offol, de igaza van, én is legalább annyi elhízott, igénytelen nőt látok, sőt..


de hogy válaszoljak a kérdésre: nyilván közrejátszik az, is mekkora stresszben, mennyit dolgozva kell itt élni, stb.

de a fő probléma, hogy ebben az országban nem igazán van kultúrája annak, hogy sportoljunk, törődjünk magunkkal. amíg virágzik a "zabakultúra", meg olyanokat mondanak, hogy 100 kg-nál kezdődik egy férfi, nincs min csodálkozni.

+ a magyarok néplélek olyan, hogy nem igazán szeret megmozdulni, vagy utánaolvasni a dolgoknak.


"Ezeknek a lepusztult idősebb pasiknak persze természetesen fiatal jó nő kell.."


bocs, de ez baromság. MINDEN férfinak a fiatal nők jönnek be, ez ösztönös.


"A korosztályában lévő pasik 45-55 között inkább kinéztek 55-65 közöttieknek"


:)

ezen azért röhögök, mert ha egy 50 éves férfi izmos férfias, "nagy a piacai értéke", meg pont 20-30 éves nőket fogja hajkurászni, és még esélye is lesz náluk.

2019. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

''az utolsó kicsit offol, de igaza van, én is legalább annyi elhízott, igénytelen nőt látok, sőt..''


Egyet értek, nők között is ugyanannyi elhízott, zsíros hajú, mackónadrágos nőt látok már 35 felett....


De nem róluk volt most szó.


''bocs, de ez baromság. MINDEN férfinak a fiatal nők jönnek be, ez ösztönös.''


Ez azért általánosító, nem minden pasi akar fiatal nőt. Ismertem olyan 30 körüli fiút (nem egyet), aki pont hogy idősebb, jól karban tartott, 40-es nőkre bukott, pedig megtehette volna, hogy fiatallal kezd.

És olyan idősebb pasit is ismerek, akinek hasonló korú barátnője/felesége van.

Egy 40 vagy 50-es pasi, aki tényleg társat keres, akivel szellemiekben is egy szinten lehetnek, nem kezd 18 vagy 20 évessel, hacsak nem egy kéjenc. (Annak mindegy csak fiatal legyen).


Még ha igazad is lenne, én arról beszéltem, milyen nevetséges, hogy még az is, aki mondjuk 40-50-55 év körüli, 10-essel túnik többnek, hájas, ronda, kopaszodó, büdös, izzadt, pia és cigiszagú, de neki igényes, ápolt, csinos, fiatal nő kell. :-/ Ja ő lehet lepukkant, de a nője legyen igényes....


''ezen azért röhögök, mert ha egy 50 éves férfi izmos férfias, "nagy a piacai értéke", meg pont 20-30 éves nőket fogja hajkurászni, és még esélye is lesz náluk.''


Nem tudom, ezen miért röhögsz, szerintem nem értetted.

Ez inkább szomorú, ha egy 40-es 50-nek, vagy egy 50-es 60-nak néz ki, középkorú létére mint egy leharcolt télapó..


Tudom, mindenki megöregszik, de nem mindegy, hogyan.


Fel is lehet gyorsítani, de lassítani is.


És attól még, hogy egy 50 éves kigyúrja magát, még nem lesz úgymond ''piaci értéke'', sem férfias, nem buknak rá a 20-30 évesek (kivéve ha gazdag), ha emellett ronda, kopaszodó, őszülő, fogatlan.


Egy olyan kigyúrt 50-es pasi, aki 40-nek néz ki és jóképű is, na annak elismerem lehet piaci értéke és esélye is lehet 20-30 körüli csinos nőknél.


De nem az izmoktól lesz feltétlen valaki jó pasi, vagy férfias, semmi köze hozzá.


Attól még hogy valaki gyúr nem lesz tőle jobb pasi.


Izmok nélkül is lehet valaki sármos, elbűvölő, jó pasi.


Brad Pitt igaz valaha gyúrt de most is kinéz valahogy 55 évesen, izmok nélkül is, George Clooney 58 éves és mindig jó pasi.

2019. jún. 18. 09:44
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Azért mert igénytelenek.

Nem is a kopaszodás mert az lehet genetika.

De az hogy fogatlanok,büdösek a cigitől meg a piától,lottyadtak mert nem sportolnak ápolatlan a körmük mind a kezükön mind a lábukon de azért neked befütyülnek be az utcán és várják hogy érdeklődj irántuk... na ezt nem bírom!

2019. jún. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van! Van egy ismerősöm 50 éves pasi! Anno k..va jó hapsi volt komolyan! Jó képű volt, jól öltözött mindig,ápolt volt...stb. ne tudd meg most hogy néz ki :(

Foghiányos,büdös a ruhája a bagótól vagy nem tudom olyan áporodott szagú, ezer éves cuccokban jár. Lehangoló hova csúszott és egyben elszomorító is.Persze szeretne maga mellé valakit de így ??...nem sok az esélye.

2019. jún. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!