Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van egy idegbajos testvérem,...

Tünde 87 kérdése:

Van egy idegbajos testvérem, leüthetem?

Figyelt kérdés
van egy 4 eves idegbajos testverem folyton orditozik, szerintetek leüthetem?

2019. jún. 23. 19:30
 1/6 anonim válasza:
100%
öntsd le egy pohár vízzel , nem kell leütni főleg ha 4 éves, nevelni kéne a szülőknek, nem a testvérnek verni
2019. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alain Delon ***** válasza:
81%
Te tényleg ilyen hülye vagy, hogy egy 4 évest le akarsz ütni? Egy ütéssel meg is ölhetsz egy ilyen korú gyereket. Esetleg foglalkozni kellene vele. Talán...
2019. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

4 éves...

Talán kérd meg a szüleidet, tegyenek valamit, hogy ne téged frusztráljon.

2019. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
A felhasználónevedben a 87 az IQ-d, és nem a születési éved, ugye?
2019. jún. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4 éves korban a gyerekek természete, hogy ordítoznak.

Még kicsik a sok nagy között és szeretnék ha rájuk figyelnének, ha velük foglalkoznának és ha a kis méretük, erejük ellenére is megkapnák amit akarnak. Ez egy természetes túlélési ösztön.

Meg kell neki tanítani, hogy 1. akkor is észre veszed ha nem ordítozik, nem idegbajoskodik melletted/veled

2. csak akkor ér el bármit ha csendesebb és nem igedbajos.

Ehhez kitartás és idő kell, de ez használ. Soha ne engedj neki csak mert kiabál és eleged van már belőle, bármit is akar, akkor mond azt neki, hogy ha csendben marad akkor megbeszélhetitek.

Eleinte nem fogja érteni. Amikor éppen nem idegbajos, nem ordibál, akkor csak úgy menj oda hozzá és dicsérd meg érte. Ha előtte hisztizett mert mondjuk akarta az egyik cuccodat, akkor ilyen csendesebb, nyugodtabb időszakában menj oda hozzá, mond, hogy most ügyesen csendben volt, ezért most megkaphatja és add neki oda (már persze ha nem olyan amit nem akarsz odaadni). Nem baj ha már nem kell neki, a lényeg hogy megmutasd, azzal a viselkedéssel kaphat meg valamit és nem a kiabálással. Vagy csak adj egy puszit a homlokára és mond neki, hogy et szereted amikor ilyen ügyesen viselkedik. Nem őt, mert ő a tesód, mindig szereted, hanem a viselkedését.

2019. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én valahogy 4 évesen sem ordítoztam, anyukám szerint nagyon csendes voltam mindig gyerekként. A szülőknek kéne rászólni. Le azért ne üsd, mert lehet komolyabb baja is, de mondjuk az ágyra rádobhatod finoman(és nem úgy, hogy betörik a feje).

Vagy, ha ráborítasz egy kis hideg vizet attól sem lesz semmi baja(Természetesen ez alatt sem azt értem, hogy belököd a 2 méteres vízbe).

2019. jún. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!