Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha szélsőségesen zárkózott,...

Ha szélsőségesen zárkózott, gátlásos vagyok hova forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

2019. jún. 25. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Leghatékonyabban te tudsz segíteni magadon. Könyv, internet, motivációs videók, stb. Segithet
2019. jún. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha annyira zárkózott meg gátlásos vagy akkor sehová se tudsz, hiszen ezek megakadályoznak benne. Részemről nem hiszek az önsegítő könyvekben, de ki tudja, próbálj ki egyet-kettőt. Egy biztos: csak kis lépésekben!

Nekem tudod mi segített? A pia! Az jó gátlásoldó. Egy idő után meg már nem kellett. De ezt semmiképp nem tanácsolnám, nehogy már az én lelkemen száradjon, ha valami bajod lesz vagy alkoholista leszel :-)

2019. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, privátra nem nagyon szoktam válaszolni.

Szóval biztosan tud az orvos is segíteni. Nálam ezt úgy próbálta, hogy telepakolt nyugtatókkal. A problémákra semmilyen hatással nem volt, csak jobban le tudtam szarni az egészet. Hamar rájottem, hogy ez így nem jó és magam kerestem meg, hogy mik azok a dolgok, amik kivaltják ezt.

Erőt kell venni magadon és szembenézni a problémákkal. Hinni, bízni magadban és megérteni, hogy a legtöbb gondod igazából csak képzelet :)

2019. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz 3as de ez egy átok rajtam már gyereknek is ilyen voltam
2019. jún. 25. 09:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Én például több szakembernél, elsősorban pszichológusoknál jártam már, de egyikük sem tudott segíteni, semmi nem változott. Bár lehet, hogy valójában én magam sem akartam változni vagy csak nem mertem kis lépéseket tenni ennek érdekében. Én azt gondolom, hogy előbb-utóbb úgyis rákényszerülök az emberekkel való rendszeres kommunikációra és akkor sok gyakorlás után, talán enyhülnek majd ezek a gátlások. Lehet, hogy 1-2 éven belül dolgozni fogok, miután befejeztem a sulit, ott majd nem lesz senki mellettem, hogy mindent elintézzen helyettem.
2019. jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!