Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes folytatnom egyáltalán...

Érdemes folytatnom egyáltalán a programozást? Kevés sikerélményem van és eddig nem érzem hogy lenne hozzá affininitásom.

Figyelt kérdés

Még a függvényekkel is bajlódok,akkor mi lesz később?

Pedig igazából érdekel es foglalkozom is a témával,de amikor kiad a tanar egy feladatot,akkor azt általában képtelen vagyok megvalósítani és ez rosszul érint,néha el is megy a kedvem tőle.

Volt valaki hasonló helyzetben?



2015. nov. 24. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden kezdet nehéz. Ha tényleg érdekel, akkor légy türelmes, és gyakorolj.
2015. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 uno20001 ***** válasza:

Az #1 jól mondja, ezért van ez az oldal, hogy rávezessünk a megoldásra és segítsünk.


u.i. olyat ne kérj, hogy "SURGOS!!! vki írja má meg nekem pls holnapra kell lécci!!4!!".

2015. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kocsislev válasza:
Szerintem "jó" programozó csak abból lehet, aki át tud szellemülni egy kicsit ehhez. Aki képes arra, hogy úgy fogalmazza meg a program felé a feladatokat, az elvárásait, ahogy a számítógép gondolkozni képes. Ez szerintem nem tanulható, ha valakiben ez megvan, akkor fejleszthető, illetve fejlesztése kötelező, ha egyre bonyolultabb programokat kíván írni. E nélkül is lehet apró eredményeket elérni, pusztán tanulással, de komoly programokat JÓL (!!!) megírni nem (mert rosszul nagyon sokan "tudnak"). Ez viszonylag magas szintű logikai képességeket igényel, a számítógépek nagyon logikusan működnek. Ellentétben a felhasználókkal, akik a legritkább esetben kezelik a programot logikusan, és ez is egy (szerintem nem tanulható) kritérium: minden féle- fajta felhasználó fejével is kell tudni gondolkozni, hogy a logikus programot a sok hülyére is felkészítsd. Ez talán a legnehezebb, én pl ha írok magamnak egy programot egy feladat elvégzésére tegyük fel egy nap alatt, akkor még további minimum egy hét kell arra, hogy senki se tudja "elrontani" (persze ezek után is lepnek meg néha olyanokkal, hogy csak pislogok, mint hal a szatyorban). Szóval szerintem a programozás nem tanulható, amit meg tudnál "tanulni" azt felesleges is megtanulni, elég hozzá a Google. De hiába tudsz betűről betűre egy programnyelvet, ha nem tudsz a gép fejével gondolkozni, nem fogod tudni a tudást egy programmá összerakni (főleg megbízhatóan, és optimálisan nem). Ha valami ilyesmit érzel magadban, akkor foglalkozz vele. Én egyébként amikor anno suliban tanáraimtól tanultam, utáltam, hosszú évekig nem is foglalkoztam programozással. Amióta magamtól csinálom, úgy gondolom elmondhatom, hogy profi vagyok (bizonyos területeken legalábbis). Szerintem nem is lehet tanártól tanulni ezt, ez nem idegen nyelv vagy jog, vagy ilyesmi.
2015. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont, hogy olyan dolog, amit bárki meg tud tanulni, ha elég időt tölt vele. Pont mint a matekkal, vagy a rajzzal. Jó nyilván előnyben részesülsz, ha született tehetség vagy, de évek kérdése és bárki megtanulhat nagyon jól rajzolni, deriválni, vagy épp programozni. A lényeg a gyakorláson és az eltökéltségen van.


Ha nagyon sokat programozol, egy idő után elsajátítod az ehhez szükséges gondolkodási formát. Hiába mondja az előző, hogy ezt egyből tudni kell látni. Teljesen olyan mintha nyelvet tanulnál és az adott nyelven kéne gondolkodnod. Amíg csak szavakat magolsz nyilván nem fogsz tudni spanyolul gondolkodni, de ha már kezdesz folyékonyabban megszólalni, kommunikálni, akkor már kezded érezni és egy idő után az adott nyelven gondolkodni. PONT, mint a programozásban.


Az egyetemi és gimnáziumi programozási tanítás nagyon gyér. Főleg az egyetemi, és ez is az időhiány miatt. Nagyon hamar nagyon sokat várnak el, 1 hét alatt olyan dolgokban kell magasabb szintre ugranod, amit érdemes több hétig is gyakorolnod és onnantól azt veszik, hogy te már tudod. Akiknek már kisujjukban van a dolog, azok meg jól haladnak, mert csak hiányzó réseket tömnek be, de egy kezdő teljesen meghal ez idő alatt.


Szóval, ha nem megy elsőre, amit kérnek, ne keseredj el. Csináld amiért tetszik. Nekem például mindig az volt az álmom, hogy játékokat írjak és így tanultam meg programozni is. Addig csűrtem csavartom és kombináltam az elsajátított dolgokat, amíg nem tudtam belőle játékot csiholni. Aztán egyre jobb minőségű és színesebb trükkökre vágytam.


De ez rengeteg időt és szorgalmat és eltökéltséget igényel. Pont mint a rajzolás. És itt években kell mérni a kis léptékű haladást, de a végeredmény szempontjából mindig megéri.

2015. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy fogalmaznék, hogy a programozás tanulható, de az ahhoz szükséges logikával születni kell. Ha nincs valakinek logikája (igen, van ilyen ismerősöm... képtelen bármilyen összefüggést felismerni 22 évesen) akkor az sose fog tudni programozni. Persze a logika is fejleszthető bizonyos szinten, de ez is nagyon egyénfüggő.


Továbbá érdemes kicsit elkülöníteni a program tervezését az implementálástól. Utóbbit valóban kellő gyakorlással (némi túlzással) egy csimpánz is elsajátíthatja idővel és ahhoz nem kell különösebb logika csak gyakorlás.

2015. nov. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 SimkoL ***** válasza:

Sokszor ott van a probléma, hogy a nyelv nem fogja meg az 'alanyt'. Százszor másképp néz ki ugyanaz Basic-ben, C-ben, Delphi-ben vagy éppen Python-ban - értsd ez alatt az 'olvashatóságot -. A Basic, Pascal alapú nyelvek bő lére engedett eljárás és függvény neveket alkalmaznak, minimális angol tudással még ki is találhatóak. pl. (C) atoi() - (Pascal, Delphi) IntToStr() esetleg Val (Value rövidítése) eljárás. A C# már azért másabb, de cserébe el kell fogadni a .NET-et.

Tehát ha nem megy, próbáld 'érhetőbb' nyelven megalkotni majd abból átültetni az éppen aktuális nyelve. Én a mai napig is Delphi-ben gondolkodom és azt a fejemben lévő kódot 'pakolom' át - jó néha Google segítséggel :) - az éppen használni kívánt nyelvbe.

A Basic és Pascal alapú nyelvek nem kényesek a kis és nagybetűkre, 'behúzásokra' ezért az ember hajlamos a C típusú nyelveknél is 'félvállról venni' - a sokadik hiba után egy életre megtanulja -

Tehát amit én javasolni tudok, keress egy olyan nyelvet amit könnyen megértesz, abban sajátítsd el az alapokat. Mondanám, hogy Delphi 7 vagy C++ Builder 6....

2015. nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 Akkor én a java-t javasolnám!

Szigorú, de beszédes! Objektum orientált szemlélet nagyon jól elsajátítható (szerintem kezdő nyelvnek is jó), nagyon hasonlít a c#-ra csak nincs .net ezáltal sokkal több helyen használhatod! (Persze keretrendszer itt is van, viszont a .net-el ellentétben a kenyérpirítóra is ráerőszakolhatod! :D )

2015. nov. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én rövid leszek, és inkább egyetértésemet fejezem ki.

- A programozás tanulható, amennyiben a gépi gondolkodásra áttudsz állni.

- OOP szempontból Java-t támogatom én is.

- De mélyebb ismeretekért a C++ se elhanyagolható


Azt megkeli hagyni, hogy minden nyelvben vannak rejtett "csapdák", amikre akkor jössz rá ott helyben mikor találkozol bele. Nincs olyan ember (szerintem) aki ismeri az összeset. :) Ez is egy szépsége. :D

2015. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokan írtátok, hogy próbálkozzak más nyelvvel, de ez nem megoldás, mert az iskolában javát kérnek, ritkán c++ is. Most ha elkezdenék ezek mellett egy újat, félek, hogy teljesen összezavarodnék, mert gondolom nem csak szintaktikai különbség van a nyelvek között.

Még próbálkozok mindenesetre, igyekszem a logikámat is fejleszteni, de azért a stressz még meg van bennem, hogy nem fog menni.

2015. nov. 25. 17:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem az eltére jársz te is véletlen?
2015. nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!