Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, akinek...

Van köztetek olyan, akinek szociális fóbiája van? Miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
2019. jún. 30. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez szociális fóbia e, de ha túl sokan vannak körülöttem, kezdem úgy érezni, hogy megfulladok. Emellett olyan szinten ideges leszek, hogy bárkinek ész nélkül neki tudnék támadni, és úgy érzem, menten megőrülök. Ilyenkor nagyon gyorsan menekülök egy szabad, viszonylag néptelen területre és kell egy jó fél óra legalább, míg az idegeim lenyugszanak valamelyest.
2019. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy nekem az van-e vagy elképesztően alacsony önbecsülésem,de utálok néha emberek között lenni.

Bevásárlóközpontban például nagyon hamar elkezdem azt érezni,hogy máshol lennék.Ha így érzek,elmegyek mindig sétálni.Az mindig megnyugtat.

2019. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ha van is, szerencsére az nem túl súlyos, mármint alapvetően nem zavar a tömeg meg az sem, ha emberek vannak körülöttem, egészen addig, amíg nem kell megszólalnom. Ha kommunikálnom kell velük, általában ideges leszek, rámtör a heves szívverés, izzadok stb... Ügyeket sem intéztem még soha, boltba sem megyek egyedül, mert egyszerűen rámtörne a szorongás, a szédülés... Elég nehéz eset vagyok, a problémáim miatt sajnos gyakran vannak konfliktusaim a szüleimmel. 18/L
2019. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hmm... Érdekes hogy mennyi féle viselkedést lehet sorolni /gondolnak az emberek szociális fóbiának. Én nem leszek ideges stb csak nem szeretem a 2-3 főnél nagyobb nem ismert társaságokat, vagy az olyan társaságokat, amiben vannak kb 10en és abból maximum 1-2 embert ismerek. Nem lehet egyszerű valakinek ha nem mer boltba menni egyedül, az azért a hétköznapló életben is probléma lehet. Nekem ez annyiban zavaró, ami nekem van problémám, hogy nehezebben ismerkedek.
2019. júl. 1. 06:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem merek enni, ha velem egy légtérben van valaki

Nem vagyok képes több emberhez beszélni

Mindig úgy érzem, néznek az emberek

Izzadás, remegés

Hasfájás

Telefonpara

Szédülés

Úgy érzem, kívülről látom az egészet

2019. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló, mint a 3-asé. Emberekkel való kommunikáció egyáltalán nem megy, szorongok a jelenlétükben.
2019. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kriszpo ***** válasza:

[link]


Mindenkinek vannak fóbiái, csak lehet még nem tud róla.

Vannak enyhébb és súlyosabb formái. Ha szükséges lehet segítséget kérni pszichológustól.

Nekem is van fóbiám: demofóbia, tömegiszony. De ez nem minden esetben fordul elő, csak ha olyan tömegben találom magam, ahol IQ szegény a környezet, és az emberek nem tudnak viselkedni, tapossák, lökdösik egymást. Onnan mielőbb szeretnék szabadulni. Sorbanállásnál, ha nincs tolongás, nincs bajom, lehet akármekkora a sor.

2019. júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
en annal kevesbe vagyok magabiztos minel tobb ember van.. beszeddel is. en is utalok ugyeket intezni mert mindig azt varom mikor cseszek el valamit vagy szolnak be.. mondjuk ez nagyban köszönhető a szuleimnek..
2019. júl. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!