Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A természeti népek, akik még...

A természeti népek, akik még a mi általunk oly nagyra tartott civilizációt nem ismerik, boldogok?

Figyelt kérdés
Ez mondjuk relatív, van akit a természet közelsége boldogít, van akit a legújabb csúcskészülék (pl. telefon), vagy egy új S Merci, nem tudom...
2019. júl. 2. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

mivel sokuknál nem a vágyak és a birtoklás a felmagasztalt örömforrás, simán tudnak azok lenni


Nézd meg az Istenek a fejükre esteket :)

2019. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Biztos nagyon boldogok lehetnek, amikor egy éven belül már a 3. gyerekük hal meg különböző betegségekben, amiket nálunk pár nap alatt ki lehetne kúrálni antibiotikummal vagy egyéb gyógyszerekkel.
2019. júl. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 hogy aztán felnőtt korában antidepresszánsokon éljen igaz? Baromi jó kilátások...
2019. júl. 2. 12:26
 4/13 Halmai Annamária ***** válasza:
Ez nézőpont kérdése.
2019. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Mi a f4sz? :D Nincs olyan ember a környezetemben, aki ne szedett volna életében legalább párszor gyógyszereket, antibiotikumokat, amikor beteg volt, mégse ismerek egy olyat se, vagy legalábbis nem tudok róla (szóval valószínűleg nem is egy általános dolog), aki antidepresszánst szedne...:D Szóval rohadtul semmi köze egymáshoz a 2 dolognak, bár alapból a kérdés alapján nem is tudom, miért vártam, hogy logikusan gondolkodj...

Szerintem költözz ki valami ősemberek szintjén élő afrikai törzsbe, mindenki életét megkönnyíted majd :)

2019. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőlük, erre nem lehet mást mondani...

Akinek nem ez az élete, az nem tudatja, akárhogyis próbálja beleélni magát az ilyen emberek helyzetébe.

2019. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Sokkal boldogabbak lehetnek a természetközeli élet miatt.



Nem szenvednek 9 vagy több órát a munkahelyen (attól, hogy ül az ember pl a klímás munkahelyen, szenvedés), nem hajkurásszák a pénzt és mindenféle félig reális vágyakat, ábrándokat, a mának-mában élnek, nem tömegnyomorban és nem művilágban.

Nem akarnak minél többet és minél gyorsabban, közben semminek se örülvén, ha az ember végre elérte.


Egyébként a nehezen, küzdelmesen megszerzett örömforrás nagyobb öröm. Ez az Abigélben szépen le van írva egy helyen.

2019. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 én is pont ezért kérdeztem, és tettem hozzá, hogy amelyiket még a "civilizáció" nem ért el.


Nagyon-nagyon kíváncsi lennék egy bio-élelmiszert saját és eladási célra termesztő, tenyésztő közösség (pl. kicsi falunyi ember, fiatalok), az ismert nagyvilági életet minél jobban kiszorítva, a természetes erőforrásokat (napelem, kútvíz, szürkevíz újrahasznosítás) használva milyen életmódbeli, és lelki emelkedést érne el.


Gondolom ez idézi a hippi korszakot, de nem konkrétan arra gondolok.

2019. júl. 2. 16:03
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

A 78%-os tipikus arrogáns materialista (a szó pejoratív értelmében), szerinte mindenki hülye, aki úgy gondolja: a boldogságnak sokkal mélyebb rétegei is vannak, mint a hosszú élet, kényelem satöbbi.


Kérdező: jó kérdés. Lehetséges, hogy azok. Én szívesen kipróbálnám, de egyrészt inkább fokozatosan, mint egyből kiköltözni egy önfenntartó tanyára, másrészt kizárólag megfelelő társasággal. :)

2019. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A boldogság nem attól függ, milyen modern társadalomban él az adott egyén.
2019. júl. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!