Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a bosszú...

Miért mondják, hogy a bosszú semmire nem jó?

Figyelt kérdés
A legjobb érzés,amikor hidegen tálalhatod,de ha frissen osztod ki,annak is megvan a maga bája.Mi rossz van abban,ha visszaadsz dolgokat?Nem mindenki tudja elfogadni,hogy rosszat tettek vele vagy megalázták.
2019. júl. 8. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekem semmiféle örömet nem okoz a bosszú vagy az elégtétel. Úgy érzem magam tőle, mint aki lesüllyedt a másik szintjére, kicsinyes és szánalmas vergődésnek tartom. Számomra a legjobb bosszú az, ha továbblépek és élem boldogan az életem, teljesen leszarva azt, aki fájdalmat okozott, egyszerűen csak kivágom az életemből.
2019. júl. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert általában csak fantáziálnak róla az elnyomottak, megalázottak, hogy na majd jól megbosszulom. Én konkrétan két példát tudok felhozni ismerősi körből, hogy valaki bosszút állt, de az is minimális kis bosszúcska volt az előzményekhez képest.

Sajnos a világ nem igazságos.

2019. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Mert semmire nem jó
2019. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Mert a bosszú azoknak a gyenge kis nyomorékoknak az eszköze, akik máshogy nem tudják feldolgozni a sérelmeiket. Szánalmas kis görcs az összes.
2019. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindig,minden adósságot illik megfizetni.Ugyanis mindennek ára van.

Utolsó,a kicsinyes bosszút mindig megelőzi egy kicsinyes rossz cselekedet.A számla abban a pillanatban lesz kiegyenlített,amint mindkét fél megkapja,ami neki jár.Én azt vallom,hogy ahhoz,hogy megértsük, mások mit miért t színek,le kell süllyednünk az ő szintjükre.Utána fel tudunk emelkedni persze,a másik fél kérdéses.

2019. júl. 8. 14:23
 6/9 A kérdező kommentje:
tesznek*
2019. júl. 8. 14:24
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Sokan félreértik ezt a bosszú dolgot. Azért lesz általában értelmetlen.


Alapjáraton az lenne az ideális, ha mindenki a saját haszna maximalizálására törekedne. Viszont a bosszú semmilyen szükséglet kielégítését nem segíti. Nem tesz boldogabbá. Nem hasznos. Ez egy vágy, és a vágyak beteljesítése csak káprázat.


Így hiába teszel valakivel rosszat, attól neked nem lesz jobb.

Attól lesz jobb, ha olyat teszel, amivel többé nem fordulhat elő olyan, hogy rossz dolgot tesz veled egy illető. Pl (szélsőséges esetben) börtönbe juttatod, vagy csak simán ignorálod és eltávolodsz tőle. Így minimalizálhatod a téged potenciálisan érő negatív eseményeket, amivel felszabadítasz időt arra, hogy maximalizáld a hasznodat.

2019. júl. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert semmire nem jó. Akármilyen sérelem ért, azt nem fogja semmissé tenni, te nem kerülsz tőle jobb helyzetbe, nem lesz ettől könnyebb elfogadni ami történt, és lényegében csak időt és energiát pazarolsz egy haszontalan dologra.

Az egyetlen amit esetleg "nyersz" vele, hogy azt mondod, ez a legjobb érzés. De ez esetben nem ártana felkeresned egy szakembert, mert ha téged ennyire jó érzéssel tölt el más szenvedése, teljesen mindegy milyen ürügyet találsz rá, ha a célod az hogy örömöt lelj a másnak okozott kárban, akkor legalább ugyanolyan veszélyes vagy a társadalomra nézve, mint akin bosszút akarsz állni.

2019. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én azt vallom,hogy ahhoz,hogy megértsük, mások mit miért t színek,le kell süllyednünk az ő szintjükre"

Na de mindek megérteni, hogy más miért viselkedik szemétláda módjára? Mire jó ez? Én pont leszarom, ki miért szemét másokkal, az embert nem a gondolatai vagy az érzései határozzák meg, hanem a cselekedetei. Nekem az a beteg, ha valakinek tényleg jó érzés más szenvedése, akár jogos akár nem. De persze kinek mi..

2019. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!