Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Roma srác vagyok és nagyon jó...

Roma srác vagyok és nagyon jó vagyok történelemből, illetve biológiából milyen irányba érdemes tovább tanulnom?

Figyelt kérdés

2019. júl. 9. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Orvos. Úgyis sok köztük az indiai.
2019. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Esetleg tanárképző főiskola.

Vagy történész, vagy biológus.

2019. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Orvos már nem mert már 25 leszek
2019. júl. 9. 19:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jön ide hogy roma vagy?
2019. júl. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Történészekből túlképzés van, nem szerencsés választás.
2019. júl. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Biológus. Van egy nagyon tehetséges roma kutatóbiológus srác Karcagról, Horváth József. Találsz cikkeket róla a neten. Ha attól tartanál, hogy a származásod miatt nem tudnál érvényesülni, itt az ellenpélda.

Egyébként meg én sehol sem tapasztaltam, hogy az értelmes cigányokat diszkriminálnák bárhol is. A legjobb barátnőm is roma, idén diplomázott. Most volt a diplomaosztó, de már van munkahelye. Az én szakomon is van több cigány fiú, soha senki nem bántotta őket. Ilyen körökben senkit se érdekel a származásod, csak hogy mennyire tudod intelligensen előadni magad.

2019. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Megsúgom, hogy amíg normálisan viselkedsz, addig nagyjából senkit nem érdekel a származásod.
2019. júl. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Valami olyat, ahol nem kezded azzal a mondandódat, hogy roma vagy. Mi a francot számít ez a kérdésedhez?? Mégis!?
2019. júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen a természettudomány(oka)t ajánlanám a történelemmel szemben. Alapvetően sokkal többet lehet vele keresni, főleg ha nem egyetemen/ állami szektorban helyezkedsz el. Nem beszélve, ha külföldi munkavállalás/ tapasztalatszerzés is szerepel a terveid között.

Esetleg a vegyész, gyógyszerész szakot ajánlom még.

Tanárképzőre - szerintem - ne menj. Nem a romaságod okán, hanem elég nagy szívás mostanság - akár az anyagi elismertsége, akár a társadalmi presztízse...

2020. jan. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!