Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt egyesek,...

Miért hiszik azt egyesek, hogy mások irigyek rájuk?

Figyelt kérdés

Még családon belül is. 3-an vagyunk tesók. Egyik tesóm viszonyleg "jól" ment férjhez. Ez azt jelenti, hogy szép házuk van, gyerekeik, stb. Nem gazdagok, de jól megy nekik, legalább is jobban, mint mondjuk nekem, aki albérletben élek. Nem vagyunk összeveszve, de hosszú évek alatt úgy alakult, hogy se én, se a másik tesóm nem tartjuk vele a kapcsolatot, max. ünnepeken egy jókívánságos sms.

Mikor nagyanyámnál voltunk, és beszélgettünk, felhozta a témát, hogy "másik tesóm" biztos azért nem látogatja a házas tesómat, mert irigy rá. Gondolom, rólam is ezt gondolják. Mi tesómmal már beszéltünk erről, és ő is azt mondta, én is azt gondolom, hogy a sógorom miatt nem megyünk, nem bírjuk, szerintem ő se minket, és nem is nagyon érezzük azt a késztetést, vagy "belső parancsot", hogy tartsuk a kapcsolatot. Testvéremnek minden jót kívánok, nem igaz, hogy irigyek vagyunk, de úgy alakult az élet, hogy eltávolodtunk egymástól.


A fenti csak példa, máshol is találkoztam már a jelenséggel: valaki szebb, iskolázottabb, többre vitte, vagy ő érzi azt, hogy többre vitte, és minden felé irányuló negatív érzést, vagy a mi esetünkben közönyt, irigységnek gondol. Mi lehet ennek a pszichológiai magyarázata?

(Ja, azt megjegyzem, nagymamám a tesómtól "szedte", hogy a másik tesóm biztos irigy rá.)



2019. júl. 10. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége egyszerű. Ők nem fognak komplex válaszokat keresni, hanem ami egyszerűen eszükbe jut, azt gondolják. Nem is igazán fogja őket érdekelni, hogy mi a helyzet. Ez olyan, mint a politikában a választás... Xy párt ad 2 kiló lisztet, akkor az király. A gdp és egyéb mutatók meg már túl komplexek.
2019. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!