Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a emberekről akik úgy lettek gazdagok (milliomosok) és nagyon sok sikert értek el az életben, közép vagy fő iskola nélkül. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
U.i nem tervezek ilyesmit csak kíváncsi vagyok a véleményekre.

#munka #siker #milliomos #gatdagok #sikeres emberek #iskola nélkül
2019. júl. 12. 14:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeket, igazság szerint én főleg a mentalitást szerettem volna tudni, mivel hogy külföldi vagyok és mindenhol csak azt hallottam hogy a magyarok mentalitása ilyen meg olyan. Arra a következtetésre jutottam hogy többségben az a mentalitás van Magyarországon amely szűklátókörű, példaként nagyon sokan írtatok hogy csak szerencse az hogy olyan sikeresek azok az emberek, személyes véleményem szerint az a szerencse ha pl: Pistike távoli rokona meghal akit nem is ismert és milliomos volt, és Pisti megörököl mindent, ez lenne szerencse, de ha Pistike nem okos akkor az őszes pénz amit megörökölt elkölti egy nagy házra, és abba bele sem gondol hogy miből fogja fizetni azt a házat, és akkor Pistike kölcsön kér mer nincs miből fizetni az áramot, vizet, gázt így eladosodik és már nem tud honnan kölcsönkérni, így elveszíti a vagyonát és a utcára kerül. Így járnak azok akik megnyerték a lottót és úgymond „ szerencsések". Szóval ezzel az egészel arra akarok rámutatni, hogy a szerencse nem elég ha valaki gazdag és sikeres akar lenni, kell hozzá kitartás, ész, elszántság, akarat, hajtóerő, lehet hogy van benne egy kis szerencse is, de nem csak a szerencsén múlik, aki most milliomos önerőből nem egyik napról a másikra lett az. Én véleményem szerint bárki lehet sikeres és gazdag, csak főleg kitartónak és okosnak kell lennie, aki azt mondja hogy csak szerencsén múlik az egész, az sosem lesz sikeres és gazdag mert bele se kezd, és ha valaki sikeres a ismerősi közül akkor minig arra hivatkoznak ezeke az emberek hogy ez csak: szerencse, jó körülményekből származik, jókor volt jó helyen, stb...stb...

Nem tetszik ez a mentalitás Magyarországon, ezért kevés ember igazán gazdag és sikeres. Tényleg elég szomorú hogy ez a mentalitás ilyen, örülnék ha ez megváltozna, de mit tudnék én ezzel tenni? Csak egy 17 éves srác vagyok, aki sikeres szeretne lenni.

2019. júl. 12. 15:52
 12/20 anonim ***** válasza:
71%

Az egyetemtől nem lesz okos senki; az ész és a potenciál vagy megvan valakiben, vagy nincs. Ha nincs, akkor diplomával is bolti eladó, vagy a már emlegetett utcaseprő lesz, ha meg van, akkor tud érvényesülni.

A tanulás egy kulcs, ami segít ajtókat megnyitni előtted,se több, se kevesebb,de vannak más kulcsok is.

2019. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

Azokra akik felsőoktatás nélkül lettek milliárdosok egy picit irigykedem. Emellett fel is nézek rájuk. Sokszor elég egy jó ötlet és máris meg lehet gazdagodni.

Mindezek ellenére nem azt mondom hogy a felsőoktatás semmit se ér. De az anyagi meggazdagodáshoz nem feltétlenül szükséges a diploma.

Viszont a diplomások nagyobb százaléka gazdag, mint a nem diplomások.

2019. júl. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van esze, az meg tud gazdagodni egyetem nélkül is.

Akinek nincsen esze az meg azt hiszi, hogy majd az egyetemtől lesz.

2019. júl. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Na pont itt van egy friss példa arra, hogy hiába jár valaki egyetemre, mert semmire sem megy vele egyedül:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__9981..

2019. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

semmit, nem ettől függ milyen ember


apám is elég sokat elért az életben anyagilag, de közben más téren nem tartom jelesnek az eredményeit


nekem sincs főiskolám, csak elég jó piacképes szakmám és pár milliót én is összeraktam, pár év múlva amint felépítem amin dolgozom, akkor forintban mérve milliárdos leszek, de nem a pénzért csinálom, az csak a velejárója

ha valaki szereti amit csinál, vagy van 1 jó ötlete, akkor elég sokat elérhet, nem feltétlen a papír dönt

2019. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

(az 5. válaszoló vagyok újra)

Sajnos egyet kell értenem azzal, amit írsz kérdező, sokan ilyen szűklátókörűk, és próbálnak mindent a külső körülményekre (pl. szerencse) fogni. Ahogy az is jellemző, hogy a társadalom alapvető működésével nincsenek tisztában az emberek, pl. „kívülről” várják a segítséget, az államtól – és nem realizálják, hogy az „állam” az mi vagyunk, a szétosztott pénz a mi pénzünk. Jobban mondva, adót fizetni nem akarnak, viszont az államtól kapni dolgokat igen. És hát, lássuk be, a gondolatokat is szeretik sokan készen kapni, ezért lehetnek olyanok kormányon, akik a „jó atyácska” szerepében tetszelegve megmondják, miben kell hinni, kit kell utálni (hisz azok tehetnek a mi nyomorunkról), stb.

Azt nem tudom, más népekre ezek mennyire jellemző, de szerintem ez a mentalitás nagy részben a kommunizmusban töltött éveknek köszönhető. Egyszerű példa: bár értelmiségi szüleim vannak, sok-sok évbe telt, mire el tudták fogadni, hogy vállalkozóként otthonról dolgozom… ezt látom a barátaim szülein is, ha valaki nem ül bent egy irodában 8 és 5 között, akkor az szerintük nem dolgozik, vészesen „léha” életet él. Nem kárhoztatom őket ezért, csak a magyarság védelmében szóltam, mert úgy hiszem, sok-sok évtized lesz még, míg levetkőzzük a szolgalelkűséget, és végre önállóvá válunk. (Sajnos az öngondoskodást fentről sem támogatják, hiszen egy autokrata renszer számára a kiszolgáltatottság a jó, ez teremti meg a befolyásolható droidokat.)

2019. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
És az önostorozással kapcsolatban mi a véleményed kedves külföldi kérdező? Az tetszik?
2019. júl. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Az akinek nincs iskolaja az attol meg lehet okos ember max nem lesz tanult. Nekem 8 altalanosom van megis havi 3-4millio forintos profitom van. Nem mondanam magam gazdagnak jo modunak egyedul teszem felre a penzem jelentos reszet hogy ujjab cegeket alapithassak es megtobbet tudjak keresni. Vagy talpra esett valaki es megtudja maganak csinalni a tutit vagy sehogyse fog neki menni ez.. de egy kis szerencse mindig kell.
2020. febr. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyet. Jó barátom. Tisztelem a gondolkodásmódját. Nem az iskola teszi az életrevalósávot.
2022. jan. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!