Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te szeretnél majd gyereket?

Te szeretnél majd gyereket?

Figyelt kérdés

2019. júl. 17. 22:38
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
64%
Miért van lepontozva az, aki szeretne?
2020. jan. 31. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
81%
Úgy érzem én sem szeretnék... 24N mindjárt 25...
2020. jan. 31. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
53%
Igen, de az még kicsit távolabb van. Nagyobb családot szeretnék, legalább 3 gyereket. De felelősségteljes anya szeretnék lenni, ezért először az életemet szeretném megalapozni, anyagi biztonság, függetlenség, egészséges párkapcsolat, és utána beszélhetünk a családalapítasról.
2020. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
27%
43: meg szabad kérdeznem hány éves vagy és mindezt mikorra tervezed elerni?
2020. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
75%

Én azóta idegenkedem a gondolattól, amióta az eszemet tudom. Eleve kicsit mizantróp alkat vagyok, így miért akarnék létrehozni egy újabb embert, aki ráadásul még rám is lenne utalva hosszú évekig, össze lennék vele szinte láncolva? Tudnám egyébként ragozni, hogy konkrétan miért vannak ellenérzéseim, de nem szeretnék feleslegesen megsérteni senkit, meg nem is feltétlen van ezzel kapcsolatban igazam, legyen elég annyi, hogy ahogy én a szülői létet látom, semmi vonzó nincs a számomra benne, sőt. Egyébként a logikus érvek mellett van valamiféle nem feltétlenül normális averzió is bennem, egyszerűen utálom már a terhesség és a szülés gondolatát is, nagyon elborzaszt, hogy képes lenne ilyesmire a testem akár az akaratom ellenére is (de nyilván megteszek minden tőlem telhetőt, hogy ilyen ne történjen).

Szóval szerintem mindenkinek jobb lesz úgy, ha nem szülök.

21/L

2020. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

45-ös

Megértelek, a terhesség és a szülés gondolatától én is rosszul vagyok.

2020. febr. 16. 22:20
 47/50 anonim ***** válasza:
71%
Hát, egy terhes nő, szülés után megereszkedett, szétrepedt cici, has, nem tudom mennyire (lenne) vonzó a pasiknak. Meg ugye utána a gyerek az első, a pasi levan..., ő csak a pénztárca szerepet tölti be utána. Én ezt kihagynám ha lehet
2020. febr. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
47%
Én nagyon szeretnék, lassan neki is állunk, amint kész a házunk. Kettőt legalább, de inkább hármat, én is nagycsaládból jövök, 4 testvérem van. Legjobb dolog a világon, ha sok testvér vesz körül. 27/N
2020. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
0%
Igen,de csak 35-38 éves koromban. Addig a munkámra szeretnék koncentrálni.
2020. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
80%

Nem szeretnék.


Vagy 20 okot fel tudnék sorolni, miért nem, de két nagy fő csoportba sorolhatóak ezek.


1. Mentálisan nem vagyok 100-as. Anyám se volt az, végeredmény: engem elvettek tőle, másik kettőt nem, hát, lehet, hogy tönkretette az életüket.


2. Rettenetesen kisiklasztottam az életemet.

Lehet, hogy csak 31 éves koromban kezdhetek igazán élni, azaz eleget sportolni, moziba járni, úgy normálisan ismerkedni, kirándulni, eljuti Bécsnél is messzebb, hobbikkal foglalkozni.

35 évesen pedig már öregnek tartom az embert a szüléshez (bocsánat, ez van), saját magamat meg pláne.


+ El nem tudom képzelni, hogy mindent egy másik embernek rendeljek alá. Évekig rohanjak egy másik emberért, évekig ne legyen én-időm, ne sportoljak, másnak kelljen adnom az utolsó szelet csokit stb.

Lehet, hogy ez önzőség, de... nem mindenkinek kell szülnie, ennyi.

2020. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!