Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is ilyen rossz az...

Szerintetek is ilyen rossz az élet?

Figyelt kérdés

Szerintem semmi értelme sincs. Elvárás hogy tanulsz majd dolgozol és gyereket vállalsz. De minek? Igazán szabad sose lehetsz. Belekényszerítik az embereket ebbe. A dolgozó emberek sincsenek itt Magyarországon megbecsülve, az adójuk viszont jól jön.Az államot sem érdekli az emberek, csak az hogy gyereket vállalj (a semmire).

Miközben az olvasom hogy a felnőtt emberek többsége élete nagy részét a munkshelyen tölti. Nagyon nincs rendben ez,mivel egyszer az életnek is vége lesz. Meg mi az hogy egy ember több ember munkáját végzi magas elvárásokkal de nem kap több fizetést. Ilyeneket is olvasni. Miközben a Föld is haldoklik de ez ugyse érdekli az embereket.



2019. júl. 18. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek valamiért mind-mind tabutémák, pedig attól, hogy a szőnyeg alá seperjük, a legtöbb embert bosszantja. Ez az az eset, amikor talán még jobb is kiadni magunkból.
2019. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Szegény afrikai gyerekeknek sokkal rosszabb.
2019. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
Igaz, ne dolgozzon senki! Nem kell csalad se! Mert az mar milyen rossz, még a vegen nem lenne penz fesztivalra. Eljenek az emberek maguknak! Pialjanak bulizzanak, aztan 60 evesen dogoljenek meg ugy hogy igazabol semmi hasznos nem volt az eletukben. Ugye?
2019. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A Föld pedig nem 1 élőlény
2019. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Abszolút döntés szabadságod van:

- nem kell gyereket vállalni

- nem kell egyetemre vagy főiskolára járnod

- még csak dolgoznod sem kell.

A megítéléseket ignorálhatod. Bármikor elmehetsz remetének.


Ezt a negatív hozzáállást pedig nem kell ráhúzni mindenkire. Rám például nem kell. Azt tanultam az egyetemen, amit szerettem volna. Azt dolgozom, ami gyerekkori álmom. Szeretnék családot, aminek nincs hátráltató tényezője jelenleg. Pár hónapja egy kanadai farkas rezervátumban önkénteskedtem.


Az élet olyan, amilyenné formálod.

2019. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

[link]


[link]


És még van erről több tudományos cikk is.

2019. júl. 18. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Én csak annyit szólnék hozzá, hogy pl. gyereket nem kell vállalnod, és ha nem akarsz, ne is vállalj. (Ha időben visszamehetnék, nekem sem lenne, sokkal kényelmesebb életem lenne.) A többi meg.... Hát próbálj olyan szakmát/végzettséget szerezni, amiben még viszonylag szívesen dolgoznál. Ha már úgyis választanod kell lakóhely és lakóhely között, akkor válaszd azt, amelyikben úgy gondolod, jobban éreznéd magad (pl. falu/kisváros/nagyváros/főváros, aztán családi ház/panel/sorház. Próbáld úgy megválogatni a barátaidat, hogy olyanok vegyenek körül, akikkel jól érzed Magad. Próbálj ne külső nyomásra pár/házastársat választani, hanem azt válaszd, akivel sok közös van bennetek.

Ezeket betartva azért valamennyire még kellemes lehet, legalábbis nem napi kínkeserv.

2019. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
32%

Nem értem a munkát miért írtad ide mindig is kellett dolgozni az osemberek - nek is vadászat/főzés és ez nem változott.

De nem muszaly dolgoznod mehetsz az utcára is gyereket se muszaly vállalnod.

2019. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3-as mi ìgy èlünk


Dolgozunk,hawaii dizsi napszemcsi,utazàs,megtakarìtás magunknak.


Mièrt kellene gyerek kérdező,nem kötelező ha nem akarsz.

Mi sem akarunk a hátam közepére,hogy ráköltsem a pènzt amit magunkra is tudunk.


Munka meg kell mert minden pènzbe kerül.

Tanulj olyasmit amit szìvesen csinálsz és meg is fizetik.

2019. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

1. Én azért tanultam, hogy olyan munkahelyem legyen, amit szeretek és ahol megbecsülnek és még jól is fizet. Pár év kemény gürcölés, nem alvás, nem szórakozás és hasonlóan - végeredményhez mérten apró - áldozatok és meglett az eredménye. Nem fáj munkába járni, élvezem, amit csinálok, nagyon rugalmas a munkaidőm, munkahelyszínem és még a fizetésem is hétszámjegyű. Nem segített senki, de az ismerőseimnek sem volt hátszele és mégis szinte mindannyian jól helyezkedtünk el és boldogok vagyunk. Önsajnáltatás helyett így is lehet ezt csinálni.

2. Nem kötelező gyereket vállalni. Nekem sincs, nem is lesz, leszarom ki mit gondol róla. Vagy magadnak élsz, vagy azért, hogy másoknak megfelelj - ha az utóbbi, akkor nem tudlak sajnálni. Csak rajtad múlik, hogy levedled-e magadról a megfelelési kényszert vagy nem.

3. A Föld haldoklik, valóban, de egyébként se létezne örökké, csak mi erősen rásegítünk. Részemről amit tudok megteszem, hogy ne pazaroljak, energiatakarékos lakás, nem pazarolom se a vizet, se az áramot, törekszem a minimális műanyaghasználatra, például nem veszek palackos vizet, mert sajátot hordok, nem veszek műanyagzacskót, mert mindig van saját vászonszatyrom, soha nem szemetelek, szelektíven gyűjtöm a hulladékot, stb. A legnagyobb kár, amit én magam a bolygónak okozok az gyakori repülés, de erről nem fogok lemondani, simán együtt tudok élni az önzőségemmel. :)

2019. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!