Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a férfinak a...

Szerintetek a férfinak a munka mellett segítenie kell a házimunkában?

Figyelt kérdés

2019. júl. 18. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ahány ház,annyi szokás. Nálunk, mivel mind a ketten dolgozunk, evidens, hogy a házimunkát is megosztjuk.
2019. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, hogy ki és mit dolgozik a párban.
2019. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha valaha lehetek háztartásbeli, akkor napközben megcsinálok majd mindent, ami nem nehéz.
2019. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Van olyan csalad ahol igen, van ahol nem. Altalban azert viszont az a jellemzo hogy a férfi dolgozik tobbet a munkahelyén es kevessebet hazimunkaban. Bar apam pl eleg munkamanias igy o munka utan hazajon es itthon is dolgozik, barkacsol.
2019. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

A nő dolgozik?

Néhány évig állandó home office-ban dolgoztam (én vagyok a nő), volt annyi időm munkaidőben, hogy a házimunka nagy részét megcsináltam napközben. Egy-két dolgot hagytam a férjemre, pl ragaszkodott hozzá, hogy a zuhany egy bizonyos módon legyen tisztítva - én magamtól máshogy csináltam volna, így megbeszéltük, hoyg akkor azt makd ő intézi. Ezen kívül nem vártam el tőle több segítséget, mire hazaért, kész volt a házimunka, a szabadidőnket pedig együtt töltöttük (vagy a hobbinkkal, ez talán nem is fontos).

Mióta én is rendesen eljárok dolgozni, igenis segítsen be a férjem. Nyilván nem majd mikor én este hazaérek, még akkor állok neki mindent egyedül megcsinálni, miközben ő tv-zik. A nagyját megcsinálom, mert úgy gondolom, ez a nő dolga, de azért találjon már magának ő is valamit.

2019. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párja is dolgozik, akkor természetes. Ha meg nem (pl gyerekük van, akire egész nap vigyázni kell, takarítani utána, főzni rá, etetni, pelenkázni, sétálni vinni, stb) akkor helyzetfüggő.
2019. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem “segítenie” kell a házimunkában, hanem megkell csinálnia azt. Mivel ez az ö dolga (is), ezért nem hívhatjuk segítségnek. A nö sem segít, ha elmosogat, csak végzi a dolgát. A férfi ugyanúgy.
2019. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#3 voltam, a nehezet úgy értem, hogy pl 30 kilókat nem emelgetnék, mit tudom én.

De főzés, mosogatás, mosás, takarítást maradéktalanul ellátnám napközben háztartásbelikénr.

2019. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem segítenie kell, hanem kivennie a részét. Ő is ott lakik, így alap, hogy az otthoni teendők fele az övé. Ez persze akkor, ha a nő is főállásban dolgozik, egy háztartásbelitől szerintem jogos elvárás, hogy ő csináljon minden házimunkát.
2019. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell segítenie. Ugyanis ha mindketten dolgoznak, akkor munkamegosztásképp mindketten ki kell vegyék a részüket a dologból. Ha viszont a nő nem dolgozik, akkor a házimunka rá hárul szinte teljesen, és fordítva. Nyilván ez alól kivételt képeznek az olyan dolgok, mint a hűtő elhúzása, és az alatta történő felmosás, ha kijön a falból tiplistül a csavar, nem neki kell visszatennie, stb.


Nyilván a megosztás aránya függ attól is, hogy ki és mit dolgozik, hisz például egy irodista fele annyira sem fárad le fizikailag, mint egy építőmunkás.

2019. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!