Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ekkora szakadék a...

Miért van ekkora szakadék a felnőttek és gyerekek között?

Figyelt kérdés

2019. júl. 19. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Mert a felnöttel dolgoznak ezert energiat tartalekolnak.

Amigy egy gyerek egesz nap vidamparkozna addig azert a költsegert a felnött fizet, folyamatosan keszenletben van hogy a gyereke ne essen fejre, lazulni sem tud.

Kb ilyesmik miatt. Egy felnött nem tud lazan vidamparkozni mikor a felhavi bérébe kerül es felelössege a gyerek is a nyakàn.

2019. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Milyen téren?
2019. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Mert rosszak a magyar utak...
2019. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert egyikük sem akar a másik gondolmenetéhez alkalmazkodni.
2019. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, én felnőttként simán együtt "csápolok" a fiammal egy koncerten - és a Charlie koncertre meg ő akart elmenni mindenáron (20 éves) - én nem :D


De igen, 4-esnek van igazsága - meg kell próbálni megérteni a másik embert is: ha fiatal, ha nem.

2019. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Milyen szakadék?


Nyilván teljesen más mind gondolkozásban mind életfelfogásban, mindennapokban egy gyerek és egy felnőtt. De igazából senki nem egyik napról másikra nő fel, van egy átlagos életút ami alapján felnövünk.


Nem mellesleg felnőtt és felnőtt vagy gyerek és gyerek között is óriási eltérés van.

2019. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Mert iszonyatosan felgyorsult a világ. Az elmúlt évtizedek során gyorsabban változnak az aktuális trendek, stílusok, mint korábban bármikor. A gyerekek általában fogékonyabbak az új dolgokra, míg a felnőttek többnyire inkább a stabilitásra, a már megszokott és jól bevált életvitel fenntartására, vagy legfeljebb "finomhangolására" törekszenek, ezért ők kevésbé tudnak azonosulni a gyerekeik által követett folyamatosan, sokszor gyökeresen változó irányzatokkal.
2019. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, mire gondolsz, én nem érzékelem ezt. Pedig van gyerekem és tanár is vagyok, tehát gyerekekkel foglalkozom a mindennapokban. Vannak területek, amikben érzékelek generációs eltéréseket, de azért szakadéknak ezt messze nem nevezném.
2019. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Nincs semmilyen szakadék, elég folyamatos az átmenet.
2019. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Mekkora?

Még a babám közt se éreztem nagy különbséget, nem hogy gaerek és felnőtt közt. Ott kb már tényleg nincs.

Persze ez igazabb ha normális a gyerek és a felnőtt is.

2019. júl. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!