Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Attól, hogy nyár van, miért...

Attól, hogy nyár van, miért kell azonnal rohanni az udvarra főzőcskézni?

Figyelt kérdés
Rosszul vagyok a füsttel kevert égett zsírszagtól, ami ilyenkor terjeng. Se egy ablaknyitás, se egy frissen mosott ruha kiteregetés nem kivitelezhető ilyenkor. Csak én vagyok, aki rosszul van ettől?
2019. júl. 19. 16:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem mi a baj ezzel.
2019. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Szándékosan írtam le a 4 kutyát, vártam, valaki megjegyzi-e.

Ez falu, itt mindenkinél két kutya az alap. Az mieink mind jól neveltek, pl. ha felesleges ugatásba kezdenek (mert a neveletleneket utánoznák), azonnal rájuk van szólva, és 1- max. kettő fegyelmezésre abba is hagyják. Ismer minket szinte mindenki (falun elég látványos, ha 4 nagy kutyával sétálni indulsz :D ) Ha elmegyek itthonról, ők bent a házban vannak, nem kockáztatok, hogy egy besurrani akaró megmérgezze őket. Tehát a távollétemben sem zavarhatnak másokat. Nem szöknek, nem idegesítenek senkit. Tavasszal nálunk járt egy ovis csoport, mert az óvónéni megkért mutassam meg a kicsiknek, hogy milyen trükköket tudnak a kutyáink. (igen, kutyab uzik vagyunk, és sokat foglalkozunk velük, van aki leszól érte). Viszont igen, folyton csaholó kutyából is van a faluban bőven. Ők is idegesítenek, mert ha én meg tudom nevelni az egyre gyarapodó falkámat -akik mentettek, és általában neveletlenül kerülnek ide-akkor más is meg tudná. De most nagyon elkanyarodtam az eredeti témától.

Talán nem volt leszűrhető a hozzászólásaimból, hogy az alkalmankénti sütöm-főzömmel semmi bajom. Meg akik távolabb csinálják tőlem, az sem érdekel. Csak amikor a közvetlen szomszédok a házamtól 10 méterre heti 4-5 alkalommal, azt nem értem. Az említett sokgyerekeseknek ez viszonylag újkeletű mánia tavaly óta csinálják gyakran. Velük nem vagyunk beszélő viszonyban, elég érdekes emberek. Az új szomszédaink akik szintén heti több alkalommal ezt művelik, tényleg piromániások lehetnek. Idén tavasszal költöztek ide, azzal kezdték itteni életüket, hogy szemetet égettek a kertjükben. (száz éves festett bútorokat, gumit, műanyag!!! székeket). Én az ilyet nem tolerálom, és megkértem őket, fejezzék be. Még nekik állt feljebb, és nekiálltak fenyegetőzni. Miután többszöri kérésemre sem hagyták abba, rájuk hívtam a helyi polgárőrséget, akik büntetést szabtak ki rájuk. Igazi prolik, és ezek után nem tehetem szóvá, hogy hétköznap ne álljanak már neki néhány méterre az ablakomtól szalonnát, kolbászt sütni, és besörözve óbégatni.

Na mindegy, most tartottam egy panasznapot. Bocsi

2019. júl. 19. 18:11
 13/25 A kérdező kommentje:
# 10 Látod, te is egy rosszindulatú ember vagy. "Fáj más jókedve" Ezt komolyan gondolod? Hogy fájna már? Nem az zavar, hanem az állandó kajás füstszag. Ha hozzád átmennék, és megkérnélek, hogy főzz már bent is néha, mert baromira zavaró a folytonos füst, te mit tennél? Megmondom: elküldenél az anyámba. Ezt senkivel nem lehet megbeszélni, mert mindenki mit mond azonnal? "nincs élete, azért zavarja" , meg "fáj neki más jókedve". És még csak meg sem fordul a kis buksijukban, hogy bizony tényleg nem mindenki szereti ezt szagolni heti több alkalommal.
2019. júl. 19. 18:17
 14/25 anonim ***** válasza:
76%
Nos, ha ennyire kiakaszt és képtelen vagy ott élni...Vagy költözz más faluba, vagy add el a kutyákat és irány a város. Nincs értelme itt hisztizni ha se elfogadni, se megoldást keresni nem vagy hajlandó, csak idejöttél nyafogni.
2019. júl. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

# 14 Egyszerűen azt vártam, hogy lesz itt olyan, aki meg tudja magyarázni, hogy miért kell ezt. Hangsúlyozom, a gyakorisággal van a probléma.

Mert főzni amúgy is kell? Ahol 5 gyerek van, ott nyilván anyuka nap közben is főz. Majd este még kimennek az egész famíliával főzni egy paprikáskrumplit, másnap egy krumplipaprikást, harmadnap tejbegrízt, vagy mit tudom én mi az anyjuk kínját. Szerintem mindezt kint megoldani, sokkal nagyobb macera, mint bent összedobni.

Nem, nem fogunk költözni a sütögetések miatt. Gondolj már bele, nevetséges. Több mint egy évtizede itt élünk, csinosítgatjuk folyamatosan a házat, az udvart, a szép kis virágoskerteket. És! Nem hiszem, hogy az országban én vagyok az egyetlen ember, akit ez a dolog zavar. Szerintem ez pont egy olyan dolog, hogy az egyik embernek jó, a másiknak meg nem, tehát szabályozni kellene. Menj el bármelyik fejlettebb nyugati országba. Ott ez nincs ilyen formában megengedve (bárki bármikor bármit), úgy mint itt. Mielőtt még ajánlanád, nem tudok oda költözni. Itt van kiépített vállalkozásunk, és megélhetésünk.

Mindegy, bízom benne, hogy lesz ilyesmiről valamiféle törvény, rendelet, akármi, ami kicsit kordában tartja az "ősembereket". Addig meg hisztizek, nyavalygok, rinyálok, beszélgetek erről olyanokkal, akit érdekel. :)

2019. júl. 19. 18:38
 16/25 anonim ***** válasza:
Hát, ha a maradék agysejtjeiddel nem tudat kikövetkeztetni hogy miért szeretnek az emberek nyáron kint sütögetni akkor nem is csodálkozom hogy itt vered a nyálad.
2019. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

# 16 De ki tudtam, mert olyan segg..fejek lehetnek, mint te!

Na de akkor is! MINDEN EGYES NAPON?

2019. júl. 19. 19:05
 18/25 anonim ***** válasza:
68%

Wow, hány éves vagy? Hat?

Igen, minden egyes nap. Ugyan miért ne sütnének minden nap odakinn ha jó az idő és úgy általában jó szórakozás sütni? Mert neked ez nem tetszik? Akkor zárd be az ablakaidat is dühöngj odabent, másra úgy látszik úgyse vagy képes.

2019. júl. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Megyek sütök egy kis szalonnát.
2019. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Hát hogyne, zárkózzak be a házba, mert mondjuk utcánként van két ház, ahol ez a gyújtogatás a menő. Nekem is jól esik kint lenni, ha éppen nincs füst (ami ritka), meg még sok mindenki másnak is. De zárkózzon be egy falu 90%-a, ha nem akar beledögleni a folytonos füstölésbe. Ez igen! Logikus gondolkodás.


19-es, Kedves egészségedre! Nyilván nem ez a hobbid, és nem űzöd napi szinten, mint itt két idióta szomszédom is.

2019. júl. 19. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!