Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális az, hogy már júniusba...

Normális az, hogy már júniusban ilyen meleg van?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez rendben van így, hogy már júniusban ilyen hőség van? Csak én érzem így vagy tényleg durva nyarunk lesz? Utoljára 2015-ben volt ilyen meleg szerintem, ami évszázados meleg rekordot döntött. Az azt követő években nekem legalábbis nem volt ilyen nehéz a nyarat elviselni. Nemrég keltem, de nem nevezném alvásnak azt, amit éjszaka produkàltam, mondjuk én panelban lakom. Ti hogy birjàtok egyébként? Szóval szerintetek normális ez?

2019. jún. 27. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Igen. Normális. Gondolom nem vagy zöld, nincs villany autód, nem napelemmel látod el az energiaigényed. Te is tehetsz róla.
2019. jún. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Én is panelban lakom, egész éjjel ment a klíma, 20 fokra beállítva és tök jól aludtam.
2019. jún. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 Mivel emberek okozták ezt a helyzetet, így biztos én is tehetek róla. De amivel próbálok jobb lenni a többségnél: nincs autóm, nem dohányzom, szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem szemetelek, próbálok gyorsan letusolni, nem hagyom úgy a làmpàt óràkig. Te mivel jàrulsz hozzá a környezet megóvàsàhoz?
2019. jún. 27. 08:05
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 Örülök! Nekem sajnos még nem sikerült beszereltetni, de jövőre ez lesz az első.
2019. jún. 27. 08:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kertes kégliben élek, de itt se sokkal jobb a helyzet, mivel egész nap telibeveri a nap, kösznöhetően annaka vén kecskének, aki fafóbiában szenvedett, és a ház környékén nincs egy darab fa sem. Még a füvet is ki gyomirtózta.


A meleggel még nincs olyan nagy gond, ez a váltakozó vihar, kánikula a baj.

Szépen emelkedik majd a vízszint. Mi lesz 50 év múlva, ilyen ütemben?

2019. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tégla lakás és az emberek nyitva tartják az ablakaikat napközben (akkor is, ha nincsenek otthon), redőnyt nem engedik le, így jól átmelegszik az egész ház. Én hiába szellőztetek kora reggel és engedem le a redőnyt.

Este meg növelem a villanyszámlámat, máshogy nem lehet kibírni.



Teliaszfalt helyen lakom, reggel 5-6 között sincs hűvös. Ráadásul irtó zaj, így képtelenség nyitott ablaknál aludni.



Amúgy ez a nyár sajnos olyan lesz, mint a 2015-ös. :(

Már várható volt, hogy lesz még egy ilyen.

2019. jún. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem normális. Sajnos a globális felmelegedés ezzel jár. Sokan még mindig csak legyintenek, és nem tesznek semmit az ellen, hogy még rosszabb legyen a helyzet. Nagyon vészjósló, rossz előérzetem van, nagyon nyomaszt nemcsak az, hogy meleg van, hanem minden következménye, és az is, hogy a gyerekeimnek ez milyen jövőt jelent majd.
2019. jún. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, odahaza "falun" tök jól bírom, kifejezetten élvezem ezt az időjárást. Viszont Pesten dolgozok, itt elviselhetetlen. Tegnap kellett sétálnom pár km-t a legnagyobb hőségben, azt néztem, hogy teljesen elmebeteg volt, aki kitalálta, hogy mindenhonnan tüntessük el a fákat, nehogy még a végén legyen egy kis árnyék.. a betondzsungel meg nyilván okádja a meleget, elviselhetetlen.

Aztán délután hazamegyek, kiülünk a párommal a kertbe a fák alá egy doboz radlerrel, és élvezzük a jóidőt, ott nagyon kellemes. Éjszaka pedig fincsi hűvös levegő jön be az ablakon, jobban alszok, mint valaha.

2019. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Családi házunk van, Bp. agglomerációjában lakunk, családi házas övezetben. Mi körbeültettük fákkal a házat, igazi oázis.

Nincs klímánk, de én azt mondom, árnyékolással is csodákat lehet tenni. Nagyon jó, abszolut kicsit sem fényáteresztő sötétítő függöny van mindenhol, és ahogy a házat körbejárja a nap, úgy húzom össze őket. Ablak becsuk. Este kinyitunk mindent, átöblítjük az akkor már csak huszon fokos levegővel, egész éjjel nyitva az ablakok. A hálószobánk a kertre néz, éjjel tódul be a finom, friss, növény illatú levegő.

Amúgy most ez az időjárás valami Atlanti óceáni ciklon által beengedett Afrika felől jött feláramlás, szóval szaharai levegő. Gondolom, nem lesz így egész nyáron, csak most így jött ki. Volt, amikor pont aug. végére esett egy ugyanilyen, tán 2012-ben. Akkor is ilyen oka volt.

2019. jún. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Inkább most, mint márciusban, tavaly meg alig volt nyár. Amúgy a globális felmelegedés természetes dolog, hiszen a Föld történetében többször volt ilyen, viszont a modern emberi tevékenység nagyon meggyorsította.
2019. jún. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!