Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik tanyán laknak, hogyan...

Akik tanyán laknak, hogyan fizetik ki a kötelező dolgokat?

Figyelt kérdés

Tehát egy olyan helyre értem ezt, ahol nincs rezsi, internet, és egyéb modern technológia. Pénzük nem igazán van az ottaniaknak, hisz önmagukat tartják el. (most vegyük ezt a variációt). De mégis ki kell valahogy fizetni a biztosításokat, földadót, stb.

Ezt hogyan teszik meg, ha a tanyájuk egy kívül eső helyen található? És a bejelentett lakcímmel mi a helyzet?


Ha valaki tudja, hogy hogyan működnek az efféle dolgok, esetleg van benne tapasztalata, megoszthatná velem.


Köszönöm a válaszokat. :)



2019. júl. 20. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanyán lakni az nem vlaami ősi teljesen önellátó gazdálkodás amit te gondolsz. Tehát nem a maguk tilolta lenből szövik a ruhát öltözködésre, stb. Általában mezőgazdálkodással (is) foglalkoznak és a megtermelt állat/zöldség/stb eladási árából tudnak fizetni pl biztosítást. Az tény hogy legtöbben akik tanyán laknak önellátóbbak élelmiszer terén mint aki városban lakik.


Bejelentett lakcím: hát oda van bejelentett lakcímük :) helyrajzi szám szokott lenni ilyenkor a lakcímkártyán.

2019. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakcím: a tanyáknak is van, többnyire Külterület és mellette egy szám.

Attól, hogy valaki tanyán lakik, még lehet pl. nyugdíja. Adhat ki földet haszonbérbe, kereskedhet terménnyel, állattal, egyéb dolgokkal, pl. zöldség, virág, tojás, méz, gyümölcsök.

2019. júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó barátnőm és a férje az isten háta mögött egy tanyán élnek. Mivel nagy részben önellátóak, így, hogy mindent ők termelnek maguknak, a többletet eladják a piacon mint pl: zöldségek, gyümölcsök, méz, vaj, kefir stb. Biztosításuk is nagyon kevés. Földadó sem olyan nagy összeg. Emellett a férje villanyszerelőként elvállal a környékbelieknek kisebb munkákat amiért fizetnek. Barátnőm meg isteni finom süteményeket, tortákat süt, sokszor rendelésre is. Aki tanyán él, az megtudja oldani a helyzetét.
2019. júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket.


#1, tisztában vagyok én azzal, hogy manapság már nem annyira önellátóak, hisz eladják a termést, állatokat, húst, stb... Így lesz pénzük. - Viszont én kifejezetten arra az esetre gondoltam a kérdésben, amikor mindent maguknak termelnek, és nem járkálnak be a városba hónaponként.

2019. júl. 20. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Valószínű, te a remetékre gondolsz! De ilyen már Magyar honban nincs!
2019. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm tanyán lakik, de te nagyon le vagy maradva fiam. Ezeknek a "tanyasiaknak" már olyan elektromos modern munkagépeik vannak hogy besz@rsz. Plusz nem is szegények, van mindenük. De még ilyen alja faluban is minden oregasszonynak van mar okostelefonja vagy nagy tvje.
2019. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem épp a remetékre gondoltam, de ez is egy jó példa lehet.


Az meg végképp nem izgat, hogy manapság milyen modern eszközeik vannak a tanyasiaknak. A gépekhez üzemanyag kell. Amihez értelemszerűen be kell menni a faluba, és kell hozzá megint csak pénz, hogy meg tudja a jóember venni azt. A kérdés az elszigeteltebb életforma felé irányul.

2019. júl. 20. 21:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Ha arra gondolsz hogy tud valaki rendszeresen befizetni ha nem járkál be a városba, a következők vannak: mégis bejár (gyakori), rendszeres átutalási megbzást ad a banknak, megkér valakit, neten intézi, tanyagondnok intézi. Ilyesmire gondoltál?
2019. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A tanyasi ház is bejelentett lakhely.Ha más nem, helyrajzai száma ,házszáma van.

A tanyasiak is általában bejárnak dolgozni, tanulni, stb. De ha csak gazdálkodásből él, akkor eladja amit termel, bérbe adja a földet pl abbol is van pénze.

2019. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!