Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segíteni szeretnék a depresszi...

Segíteni szeretnék a depressziós embereknek, hol, hogyan tudnám ezt megtenni?

Figyelt kérdés

Nem csak mások problémáit szeretném hallgatni és olyan tanácsokat adni rájuk, amiket az ember önállóan három perc alatt megtalál bármelyik idézetes oldalon. Nagyon sok minden van mögöttem, amit szívesen átadnék azoknak, akik egy nehéz út elején járnak még és senki nem fogja a kezüket. Azt a rengeteg talasztalatot legjobban mások segítésében tudom hasznosítani, és már egyre nehezebb látnom, hogy hány ember megy tönkre az életében.

Nincs pszichológiai végzettségem, nincs a tapasztalataimon és a segítő szándékomon kívül a kezemben semmi, de valamit akkor is tennék az emberekért, akik ilyen problémában szenvednek.

Mit javasoltok?



2019. júl. 23. 19:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem édesapám nagyjából 27 éve depressziós. Járt az ország egyik legjobb pszichológusához, több kezelést is kipróbált sajnos semmi nem segített neki.

Ezzel az a baj hogy a depressziós embereken nagyon nehéz segíteni, mert nem nyílnak meg vagy nem hiszik el azt amit a másik ajánl nekik vagy segíteni szeretne:(

2019. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Persze, szinte kivétel nélkül mindegyikük zárkózott, hiszen nem érzik és látják maguk előtt a megoldás lehetőségét és azt, hogy van kiút. Nagyon sok türelmet és munkát igényel egy depressziós ember segítése, de talán mindenkinél el lehet érni azt a pontot, ahol elengedi magát és hagyja, hogy egy jobb irányba kezdjék vezetni, ebbe kapaszkodva remélem, hogy járhatok sikerrel.
2019. júl. 23. 19:39
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.


Voltam depressziós és egyrészt nehezebben nyíltam meg, másrészt, ha valaki adott tanacsot se ért semmit, mert nem éreztem az erőt, hogy megfogadjam, másrészt a tüneti kezelés nem egyenlő a gyökerek kutatásával.


Általaban a felszínt "adják ki magukból" a depressziósok és nem nagyon engednek mélyebbre mást, sokszor saját magukat sem.


Sokszor éreznéd úgy, hogy mintha a falhoz beszélnél, mert kvázi szóról szóra fogod leadni ugyanazt a monológot.


Arról nem is beszélve, hogy néha úgy bezárkóznak, hogy kvázi hozzájuk se tudsz szólni.


Ha mégis segítenéd őket, akkor először is tanulj pszichológiát.

2019. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az érdekelne, hogy mennyi erőfeszítés után hagyod magára az embert?
2019. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A kérdésed jogos egyébként, de magára hagyni valakit nem segítség, csak büntetés egy olyan "bűnért", amivel önmagának árt legtöbbet. Ezt mással nem, csak a maradásommal bizonyíthatom.
2019. júl. 23. 20:11
 6/18 anonim ***** válasza:

Nagyon szép szavak. Kár, hogy nagyjából hazugság egy kemény esetnél. (:

Én pl pont ezért nem nyílok meg. Ezeregyedik alkalommal már nekem unalmas és nincs annyi energiám se, hogy még egyszer összeszedjem, mi a rák bajom van.

Csak azért írom, mert van ilyen eset is. Erre fel vagy készülve?

2019. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Ez mind szép és jó, értékelem én is régen segítettem nagyon sokat az embereknek hogy átvészeljék/kijussanak a depresszió és a negatív gondolkodás ördögi köréből viszont mára már nem segítek annyi embernek illetve aki jön kéri a segítségem annak segítek aki nem annak nem mivel tudom a korlátaim és vannak nekem is dolgok, amiket saját magamra kell fordítani de viszont egyet megtanultam attól függetlenül hogy szerettem mindig is segíteni az embereknek. "Ott ahol ragaszkodnak a sötétséghez, ott fényt nem tudsz gyújtani."
2019. júl. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindent lehet egy jó módszerrel, kellő idővel és türelemmel. Minden ellenállás megtörhető.

Kérdés mindig de mindig csak az, hogy megéri-e annyi erőt belefektetni?

2019. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, eszembe jutott még egy valami.


Vagyis kettő, ami összefügg némileg.


1. Készülj fel arra, hogy, lényegében az energiádból adsz, lefáraszthat, elkedvteleníthet, esetleg a padlóra is küldhet.


Ha neked nem ez a főállásod, akkor kell a kapcsolatoknál, hogy Te is pozitívat kapsz még vissza, így működik egy egészséges kapcsolat, tőlük nem ezt kapnád.


2. Ez simán átmehet abba is, hogy másik fél átmegy energiavámpírba. A finom jelzéseket nem észleli, az aranyközépútban nem partner, a határozottságot tamadásnak veszi.


***


Lenne türelmed hónapokon át ugyanazokat a tanácsokat adni újra és újra, amit látszólag meg se fogad az ember, de átmenetileg jobban lesz tőle?


Lenne türelmed ahhoz, hogy nem tudsz mélyre ásni, mert ő maga is a felszínnél se bír beljebb menni?


Illetve, nagyon, de nagyon figyelni kell náluk, mert lehet, egy rossz napod és nem úgy szólsz hozzájuk, lehet mondasz valamit, amit másképp értelmeznek és lehet egy csúnya nézéstől kezdve maga az öngyilkosság rá válaszul.

2019. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerelmi bánatom volt és mindig úgy éreztem a lelkemet, mint egy mosogatóban hagyott pohár, amit betettek az elzárhatatlan csap alá (a víz a fajdalom volt).


Ha kiöntik a vizet újra megtelik. A fő cél az volt, hogy megjavítjam a csapot vagy elmossam a poharat és a helyére tegyem.


Szörnyű volt.

2019. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!