Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segíteni szeretnék a depresszi...

Segíteni szeretnék a depressziós embereknek, hol, hogyan tudnám ezt megtenni?

Figyelt kérdés

Nem csak mások problémáit szeretném hallgatni és olyan tanácsokat adni rájuk, amiket az ember önállóan három perc alatt megtalál bármelyik idézetes oldalon. Nagyon sok minden van mögöttem, amit szívesen átadnék azoknak, akik egy nehéz út elején járnak még és senki nem fogja a kezüket. Azt a rengeteg talasztalatot legjobban mások segítésében tudom hasznosítani, és már egyre nehezebb látnom, hogy hány ember megy tönkre az életében.

Nincs pszichológiai végzettségem, nincs a tapasztalataimon és a segítő szándékomon kívül a kezemben semmi, de valamit akkor is tennék az emberekért, akik ilyen problémában szenvednek.

Mit javasoltok?



2019. júl. 23. 19:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hogyan tudnal segiteni? Ràm férne.
2019. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ezt így olvasni és szép gesztus, de tartok tőle, hogy részedről most csak egy hirtelen fellángolás ez a túlzott segítségnyújtási szándék, és pár nap múlva alábbhagyna a lelkesedésed.
2019. júl. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Megértem ezt a sok kétséget, amivel vagytok a szándékom felé. Mint írtam, sok tapasztalat áll mögöttem, pontosan tudom, hogy egy valóban mélyen sötét érzelmi állapotban lévő embernek nem elég, ha odadobom, hogy legyen pozitív, minden tök király. Tudom, hogy nem napok kérdése, nekem sem egy hét volt változást elérnem.

Ugyanúgy azt is tudom, hogy egy bizonyos idő és látszólag fölösleges próbálkozás után a segítő fél rovására megy a dolog. Én ugyanúgy lehúztam embereket, ugyanúgy az ő kárukra ment az én makacs "ez sosem lehet jobb, ezt egyszerűen már nem lehet helyrehozni" állapotom függetlenül attól, hogy ki mivel állt elém és amellett meddig tartott ki. Nem hiszem, hogy varázsütésre megváltoztatom bárki életét, nézőpontját, és őszintén nem is akarom. Nem lelkesedésből döntöttem emellett, és nem átgondolatlanul akarom felajánlani, amim van azért, hogy néhány random ember egy pillanatra a képernyők mögül bármi jót gondoljon. A világ leghaszontalabb érzése, ha az összes emberileg megélhető rossz enyészetébe kezd valaki fulladozni, és már csak a képzeletébe sem fér valami jobb gondolata. Rengeteget rúgkapáltam, hogy valamihez jussak onnan, és bár magamért nyilván megérte, de nem egyedül vagyok a világban és nem egyedül vagyok azok közt, akik a rengeteg lehetőség közül csak ezt kapták. Az időm és a türelmem fogyhatatlan, ahogy az emberek iránt érzett hűségem is. Nem magamnak akarok bizonyítani, hanem másoknak azt, hogy bizonyíthatnak maguknak.

Persze még mindig csak gyk-n magyarázkodom nektek, hogy "márpedig én aztán jól segítek mindnekin", tudom, hogy nem ez a legmeggyőzőbb kép, de a szándékom határozott, amit bármikor bizonyítanék azoknak, akiknek tényleg erre van szükségük.

A kérdés még mindig az, hogy hová vigyem ezt szándékot?

2019. júl. 24. 01:47
 14/18 anonim ***** válasza:
Mert itt nincsenek olyan emberek, akiken segítenél...?
2019. júl. 24. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"A kérdés még mindig az, hogy hová vigyem ezt szándékot?"


Már írtam, tanulj pszichológusnak.


Vagy keresgélj különböző trainingek között, bár a legtöbbhöz kell ilyen-olyan végzetzség.


Ugyanúgy, ha Én kenem-vágom a biológiát, a kémiát, ismerem a betegségeket, a gyógyszereket, stb., ha nincs diplomám és nem is jártam orvosira, nem lehetek orvos.


Addig meg; rengeteg depressziós írja ki, hogy depressziós (ide is írta valaki, hogy segíthetnél rajta), ezekkel cseveghetnél privátban.

2019. júl. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ban még egy ötletem.


Kezdj bele egy blogba.


Minden x. napon írj ki egy általad írt cikket, amiben némi kutatással és a saját tudásoddal megfogalmazol a depresszión belül lényegesebb dolgokat, amik segítik a depresszióst a talpraállásban és az ő körülötte levőket is abban, hogy hogyan segítsék őt.

2019. júl. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Például írsz nekem (meg hozzám hasonló emberkéknek), mert baromira jól jönne egy beszélgetőtárs, mivel senkim nincs. A depresszió 90%-ban a magány miatt alakul ki.

26/F

2019. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nekem segíthetnél nagyon jó lenne! :(
2019. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!