Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet az onertekelesen...

Hogyan lehet az onertekelesen javitani?

Figyelt kérdés

Tobb hozzam kotel allo ember tette szova mostanaban, hogy nagyon rossz nekik hallgatni, hogy ocsarolom magamat. Ez azert lep meg, mert azt hittem, hogy objektiven látom magamat, de a kornyezetem szerint nagyon komoly problemaim vannak. Es tenyleg, az onmagamhoz valo viszonyulas szinte csak negativ alapokon all.

Van erre valami agykontrolos, vagy barmilyen pszichologiai modszer, amivel elkezdhetnem felepiteni magamat?


2019. júl. 23. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a problémád magaddal? Gondolom ezt tudod. És ha tudod, akkor már azt is tudod, hogy min kell változtatnod. Ha sikerült változtatnod, már nem fogod ócsárolni magad.
2019. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hat, hogy aztverzem, hogy mindenben a legutolso vagyok. A legcsunyabb, legkoverebb, legrosszabb kepessegu, tehetsegtelen, semmilyen, rossz termeszetu stb.

A kornyezetem nemnezt latja.

2019. júl. 23. 22:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sikerélményekkel és pozitív megerősítésekkel.
2019. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A sikerelmeny jo otlet, de a megerosites nem igazan valik be, azonnal elutasitom, ha pozitiv visszajelzest kapok.
2019. júl. 23. 22:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor előbb az önelfogadást kell gyakorolni és meglátni a jót, szépet is önmagadban. Elhinni, hogy mindenki egyedi és amikor megszülettél, akkor te voltál a leggyorsabb.


Van, aki szebb és van, aki jobb, de olyan nincs, aki te vagy. Egyedi és megismételhetetlen. :)

2019. júl. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak hogyan lassam meg...? 🙄
2019. júl. 23. 23:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Vannak barátaid! Vannak, akik szeretnek, úgy, ahogy vagy. És ha nem csak kamuból mondják, akkor tényleg a barátaid. Ha nem veszed figyelembe a véleményük, akkor számodra nem fontosak a barátaid! Én azt mondom, panaszkodás helyett inkább örülj, hogy vannak! Kövér vagy? Lefogsz. Rossz a természeted? Megváltozol. Valamiben nem vagy olyan jó? Akkor begyakorlod és már menni fog. Nem vagy olyan rossz helyzetben. Olyan problémákkal küzdesz, amivel az átlagemberek közül sokan, ergo nem valami lehetetlen dolgot kell véghez vinned, mint pl. nekem.
2019. júl. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

"Van, aki szebb és van, aki jobb, de olyan nincs, aki te vagy."


Ez nem erény! Lehet, hogy aki a legjobban az agyadra ment, az is ilyen volt, egyedi. De a tény, hogy azt mondod rá, hogy "én ilyen embert még nem láttam", még nem jelenti azt, hogy az illető jó értelemben különleges. Vagy ha jó értelemben különleges, akkor sem biztos, hogy neked úgy fog tűnni, hogy ő jó. Ezt nem én mondom, ezt te magad gondolod így.


"Egyedi és megismételhetetlen."


Miért kéne annak lenned?

Add önmagad.

2019. júl. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Asszertivitás. Széoen rendberakja a gondolkodásmódodat. Minden a helyére kerül
2019. júl. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!