Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire lehet javítani magamon?

Mennyire lehet javítani magamon?

Figyelt kérdés

Nyilván nem vagyok tökéletes, de vannak dolgok, amiken javítani szeretnék. Például viselkedésem másokkal szemben, részben a barátommal szemben de akár mással is. Ha rájöttem már, hogy mi az, amit kerülnöm kellene, akkor tudatosan tudok változni? És mennyi idő míg sikerül? Persze lehet nem tud senki válaszolni, mert szubjektív is lehet.


Ha már rájöttem, hogy mi bennem amin változtathatnék és akarok is tenni érte, akkor az fél siker?


2019. jan. 2. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
A változás folyamatos. Mindig lesz olyan újonnan felfedetett tulajdonságod, amit fejleszteni, javítani szeretnél, dicséretes dolog, hogy a jóra, jobbra törekszel. Nálam úgy történik, hogy ha egy szituációban például megbántok valakit, vagy visszagondolva rá nem úgy jártam el, mint azt a lelkiismeretem diktálta, kínos, esetleg nevetséges voltam, akkor a következő hasonló helyzetben tudatosabban viselkedem, és igyekszem a lehető legjobban megnyilvánulni, a legfőképp nem megsérteni a másikat. Persze ehhez önuralmat kell gyakorolni, mert nem minden esetben könnyű olyan magatartást gyakorolni, ami az önző emberi természetünk ellen munkálkodik. De ettől (is) fejlődünk.
2019. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 KRenáta1987 válasza:
Igen, az már mindenképpen félsiker. Különben is, fejleszteni magunkat bármilyen téren is, sosem árt! Esetleg utánajárnék, hogy abban a témában, amiben változást szeretnél elérni, van-e valami segítő könyv (biztosan) vagy esetleg videó online. Hátha az is segít, nehéz változtatni magunkon, az ember sokszor vissza is eshet, de kitartónak kell maradnod!
2019. jan. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!