Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen alattomos és...

Miért ilyen alattomos és sunyi az emberek nagyrésze? Miért jó az nekik, ha egymás szemébe pitiznek és jópofiznak, a háta mögött meg kibeszélik?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van az ilyen emberekből, végre eljutottam arra a szintre, hogy az összes ilyen ismerősömet kiszórtam.

Szerintetek miért jó nekik több ilyen kapcsolatokat fenntartani?

Miért nem állnak ők is mások elé és mondják meg a véleményüket akármivel kapcsolatban?


2019. júl. 27. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Mert gyávák.
2019. júl. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Azért pitiznek, mert kell valami a másiktól, de amúgy meg nem kedvelik őket, de nem ilyen fekete-fehér a világ. Hiába mondják, hogy szólás szabadság attól még nem mindegy, hogy mit mondasz a másiknak pl. Gyűlölöd a főnököd, de ettől még kell a munka nem fogod a szemébe mondani. Minél több jó kapcsolatod van az emberekkel annál több mindent tudsz elérni. Nem nehéz felfogni, nem muszáj ilyennek lenni. Szerintem kb 15 éves lehetsz, hogy ilyen kérdések jutnak az eszedbe, ha nősz megérted majd.
2019. júl. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kihagytam, hogy ismerősökről és "barátokról" van szó. Azokról szól, akikkel napi szinten közelebben vagyok.
2019. júl. 27. 12:51
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Akkor az előző válaszom itt nem igazán érvényes, ezesetben, mert vagy nem akarnak megbántani (gyávaság) vagy kell nekik tőled valami (pl. ha van pénzed stb.). Nincs igazán tapasztalatom ilyennel, de ha valakit utálok/ nem szimpatikus, attól még lehetek kedves vele, a kibeszélés része érthetetlen számomra sosem voltam pletykás max általános iskolában amikor irigykedtem másra és hogy jobban érezzem magam rosszat mondtam, bár felnőttek is vannak ilyenek valószínüleg ugyanez lehet az ok. Aki érdekbarát azt jobb elkerülni, szóval azt jól teszed.
2019. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
..mert ilyenek az emberek, vagyis a nagy átlag, ez mindenhol ott van, család, barátok, haverok, iskola, munkahely. Nem akarok közhelyes lenni, de nézz végig az ilyen "ismeröseiden" . Valamit kompenzálnak, nem akarnak konfliktusba kerülni.. talàn igazuk van, sokszor leginkább a sajàt konfortzónánkban jobb a békesség. Én az eddigi, és a jelenlegi munkahelyemen is ezt tapasztaltam-kollegám lusta, semmit sem érö, viszont nagyon kihasználja kaméleon stílusát... munkáját nem végzi el, de kávéztatja a fönökasszonyt, dícséri a haját stb. Ez kell az embereknek a hiúság. Én ugyanez vagyok, fejjel megyek neki a falnak, a munkámmal kifejezettn elégedettek, de a szám végett nem szeretnek, mert megmondom mindenkinek amit gondolok. Nem is szeretnek érte. Jobban szeretik azt aki hülyének nézi öket, még akkor is ha dolgoznak utána. Ilyenek az emberek, es ha ilyenekkel vagy körülvéve nem fogsz tudni változtatni a mentalitsukon. Vagy elfogadod, hogy ez van , vagy teis olyan leszel.
2019. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5.kommentelő

Nálam is ugyan ez van, nagy a szám, megmondom amit szeretnék és emiatt nem szeretnek.Sőt, már már kiközösítenek.

De szerencsére van 2 barátom, akik elfogadnak és kifejezetten szeretik ezt az oldalamat.

Hihetetlen, hogy ennyire szeretnek szürkék lenni az emberek.

2019. júl. 27. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ki is fognak.. en 27 éves vagyok, nekem egy jóval idösebb ,kb 50 éves kollégám mondta, aki munkába állásomtól szàmitva 2 honap után mellém állt és szintén azért, mert öis ilyen nagyszàjú, forróvérü, nagy igazságérzetü ember volt fiatalabb korában mondta, hogy idézem : "Tökike, nagyon jó, gyerek vagy, dolgozol, munkába nagyon oda teszed magad, szeretek veled dolgozni, okos értelmes embernek ismertelek meg. De egyet ne felejts el, te jöttél ide dolgozni, és nem kell a véleményed mindig mindenkinek hangoztatni, még akkor is ha igazad van. Tudom sokszor igazad van, jogos a felháborodás, de mikor ilyen indulataid vannak számolj el tízig, ne veszekedj az igazad miatt, mert itt egyedül vagy 10 ember között" Nos, az igazság érzeted sérül sokszor hogy a jó szándékoddal, és a hozzáállásoddal, kevesebb vagy azoknàl akik sokkal lazàbban, a pitizésük miatt vannak ott ahol. Nem kell nekem igazat adnod, élj és viselkedj úgy ahogy TE , jónak tartod, DE az biztos, hogy ilyen emberek stílusa miatt nem biztos, hogy neked a munkádat, pozíciódat (legyen az bármi is) az életkedvedet el kell veszítened. Akik hasonló értékrendel bírnak, mint te (pl a két kollégád) kedvelnek téged, de valószínünek tartom, hogy ök is inkább meghúzzàk magukat. Komolyan mondom hogy manapság ez a hozzáállás nem erény. Viszont hidd el, a fönököd úgyis meglátja az igazi éned.. én sosem kávéztatok senkit, nem hívom a fönökeim munka után sörözni, nem lájkom a képeiket, de képzeld ha bizalmi dolog van, bízony hozzámjön, nekem adja a kulcsot.. vajon miért? Idövel ugyis meglátjàk hogy milyen ember vagy, és az Ütösebb ha maguktól jönnek rà! Nekem a napokba mondta az egyik kollega, hogy hú mikor idejöttem dolgozni kb egy éve, hogy ö mennyire nem bírt, a nagy pofám, balhés vagyok hú nagyon unszimpatikus voltam neki..aztàn egy év utàn? Hú alig várja hogy velem legyen egy müszakban, szeret velem dolgozni.. és ehez 1 év kellett, de saját magátol látta meg. Talàn kivívtam valamit a szemében, és nem kávéval, facebooklájkokkal, nem dícsértem a ruháját autóját, vagy nyaltam a seggét. Lehet nem a kérdésedre válaszoltam inkább hosszan kifejtettem. De hidd el, az sem jo ha mindenért nekik mész mert idö elött kicsinálnak téged.
2019. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert rengeteg a zöld.
2019. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 denber válasza:
83%

A valóság show 100% ban tartalmaz ármányt, sorozatok, 90 sok százaléka, egyéb filmek is szinte teljes egészében erre az emberi tulajdonságra építenek.

Az ember azt viszi amit hozott, azt tudja megtanulni amit lát, elfogadottá vált számára, nem számít neki saját érdekében ez elfogadható, hisz' más is ezt csinálja, ha pedig ellene csinálják, jön a bosszú mert azzal folytatódik a sorozat.

2019. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!