Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem enged meg kicsit...

Miért nem enged meg kicsit többet magának?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon régi férfiismerősöm, aki hát... Hogy finoman fogalmazzak, elég módos. :D

És azon túl, hogy tényleg a legkiválóbb minőségű ruhákban járkál, nagyon jó, modern kocsija van, gyakorlatilag nincs semmi jele annak, hogy kihasználná az anyagi helyzetét. Mármint a feleségével és a gyerekével laknak egy pici családi házban, amiben tényleg semmi extra. Együtt főznek, néha el-eljárnak étterembe, de azok közül sem a jobbakba. Nincs meg az a jellemző gőg sem benne, amit tapasztaltam a hozzá hasonló anyagi helyzetben levők jó részétől. Egy nagyon halk szavú, visszafogott férfi, aki tényleg igazi úriember. És látszik, hogy nem azért, mert visszafogja magát, hanem mert tényleg ilyen, egész lényével egy végtelenül kedves, értelmes, empatikus pasi.

Látszik, hogy a nejét a rajongásig imádja, és amúgy a felesége is egy nagyon kedves, okos, megértő nő, akin látszik, hogy nem a pénze miatt van a férjével, hanem azért, mert szereti.


Az anyagi helyzetét illetően azt el kell mondanom, hogy nem anyuciék/apuciék öröksége, hanem ő dolgozott meg érte kőkeményen.

És nem tudom, hogy ha már egyszer megengedheti magának, miért nem használja ki jobban, hogy módos.


2019. júl. 27. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Aki lassan ér a csúcsra, elfárad. Ha felviszik, van kedve ugrálni és dicsekedni, milyen ügyes.

Ui. Nem mindenkinek száll el az agya pénz hatására. Ha hirtelen meggazdagodnék, nem ennék gyakrabban téli szalámit, mint most és a szeletek se lennének vastagabbak.

2019. júl. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
De mivel használná ki jobban? Egyen házikoszt helyett amit szeret, puccos étteremben amit nem? Cserélke le a feleségét egy mutatós kis k ra aki a pénzért lenne vele? Csináltasson medencét a szomszédok pukkasztására? Kölötözzön tiz szobás házba amit nem használ? Hogy kéne kihasználnia hogy gazdag?
2019. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy elkezdtem olvasni, és a gyerek szónál, már gondoltam miért nem szórja a pénzt.

Ő kényelmesen él vélhetőleg, és nem olyan típus hogy kihívja maga ellen a sorsot. Vannak ilyen emberek is, de ezeknek nem értem minek annyi pénz, nem tudják mibe fordítani, rendszerint hobbijuk sincs, hamar alapítanak családot és így elmúlik felettük az idő.


Én viszont túlvállalom magam 250e nettóval, úgy hogy megtakarítás nem marad, de cserébe más azt hiszi ennek van pénze :D

2019. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ember válogatja,a gazdag emberek is úgy lesznek gazdagok hogy nem költik el a pénzüket, olvass utána, ismerek olyan embert aki még az 200 Ft is 4-5x el mondja nem kell vissza adni.
2019. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nagy ház nagy gond, kis ház kis gond, tapasztalat alapján momdom, nem is kell nagy ház elég sok pénzt el visz, hiába keres az ember több pénzt akkor.
2019. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a legjobb ha az embernek ki alakul egy életmódja,ezekután ha többet is fog keresni és ugyan úgy él majdnem akkor az nagyon jó, így azért nem kevés pénzt össze lehet spórolni, ezekután akár nyugdíjba is vonultat, sok emberrel az a baj hogy ha csak egy kicsivel is többet keres akkor már is el költi azt, jobban szeretne élni.
2019. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem anyuciék/apuciék öröksége, hanem ő dolgozott meg érte kőkeményen."

Éppen ezért,megtanulta megbecsülni azt,amije van.

2019. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!