Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az exemnek a tulajdonsagai...

Az exemnek a tulajdonsagai mennyire gazak szerintetek 1-10es skalan?

Figyelt kérdés

Ugy jart mint a muszlim nok,eltakarta ha tehette az arcat.

El gondolkozott,h milyen lenne ha osszejonne egy migransal.Ezt tobbszor is felhozta ugy,h kozben velem volt egyutt.Folyamatosan sorolta az ismeroseim nevet...csak ugy Random.De mind a pasiket! Roman,vagy erdelyi pasikrol vagy mas etnikumu emberekrol,volt egy kialakitott kepe amit a neten olvasott es ugy gondolta,az minden emberre vonatkozik ezekbol a naciokbol -_-

Szerette a Szulejmant :O

Ja es budi volt a szaja :D



2019. júl. 28. 08:35
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Még ha felszinesnek is hat - ez benn maradt,es elkuldtem,ezt ne gondoljatok oda legyszi
2019. júl. 29. 19:00
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Ok, akkor megpróbálom elmagyarazni hogy mi is a gond. Úgy gondolom hogy normális ember (legalábbis a valöságtól nem elrugaszkodott), nem vitatja hogy az un. migránsválság idején, OV és a kormány a körülményeihez képest a legjobb döntést hozta (mondom ezt úgy hogy sosem támogattam a Fidesz-Kdnp-t). Viszont, attól még hogy valamiben jól döntöttek, nem jelenti hogy másban nem hibázhatnak. Ilyen dolog például az, hogy OV fiatalkori barátait pofátlanúl támogatja, és mára sikerült elérniük hogy egy egykori gázszerelő, aki rendesen kommunikálni sem tud, legyen az ország leggazdagabb embere. Ilyen hogy Felcsúton (ahol OV gyerekkorában élt), egy 1800!! fős faluban stadiont építenek, illetve kisvasutat. Vagy hogy a "közmédiában", híradás címszó alatt 90%-ban kormánypropaganda megy, az emberek adójából. És igazából bármeddig lehetne sorolni...

Egyébként ennek az agymosásnak hála hiszik azt nagyon sokan, főleg kormánypárti szimpatizánsok körében, hogy aki nem fideszes, az rosszat akar az országnak (pl beengedni illegális bevándorlók tömkelegét), pedig ez nem így van, csak ezt akarják elhitetni veletek, politikai haszonszerzés céljából.

2019. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
De nezzetek mar vissza a regi miniszterelnokokre...Medgyessy,Gyujtsrá Ferenc :D.Ez legalab csinal valamit.Ugy gondoljatok,hogy aki levaltana az jobb lenne??? Dehogy lenne jobb.
2019. júl. 29. 19:16
 34/40 anonim ***** válasza:

Nézd, ez ennél most már egyszerűbb. Sok víz lefolyt azóta a Dunán. Egy részt a migrációs válság helyzete változni látszik. De ez mindegy, ha ez nem is így lenne. Senki sem vitatja azt amit a kormány lánglelkű színdarabot játszva véd. Hogy ez nemzeti hatáskör. Hogy ez nem könnyű. Hogy ez nem veszélytelen. Hogy ezt nem lehet teljesen megoldani. Hogy más kultúrájú, ráadásul lecsúszott, üldözött emberek beilleszkedését nem könnyű előidézni. Senki nem mondta, hogy nem nemzeti hatáskör, hogy ez könnyű, hogy ez nem veszélytelen, hogy ezt nem lehet teljesen megoldani, stb. Következésképpen ezért harcolni, nem példa statuálás hanem mellébeszélés. Mégpedig miért? Mert különösen krízis helyzetben az ilyesmi rokonszenves az emberek többségének. Mindig bizalmatlanok lesznek, előítéletesek, stb, amihez hozzájárulnak az előbb említett nehézségek. De ez nem magyarázat az arroganciára. Hogy azt mondjuk menedékkérőknek, vagy bárkinek aki segítségért jön, hogy 'dögölj meg!'. Ez nem példa statuálás, ez attól sokkal rosszabb: méltatlan intelligens társadalomhoz. Ehhez pedig még a Soros György a hibás - féle magyarázatot elfogadni szintén, plusz nevetséges. Semmi sem magyarázat arra a kerítésre, vagy legalábbis amit az tesz. Arra, hogy akik képesek voltak eljutni idáig élve, nem fulladtak tengerbe, még nem haltak éhen, azokat hagyjuk ott haldokolni. Ezt épp úgy nyilvánosság előtt, mint az origo cikkei, csak le kell kicsit akadni azokról. Én sose hittem volna, hogy ezt még látni fogom, pedig látom, és látom a magyar nép helyeslését. És azt, hogy amiket előttem szóló szóvá tett cserébe elfogadja. Azt gondolja a többség, hogy azért cserébe, hogy a rágalmazást, az etnicizmust, sovinizmust stb-t legitimálja a fennálló rezsim csekély ár az a néhány milliócska amit nem a nemzetre költ a rezsim hanem a zsebébe csúsztat. 'Jól teszi, használja egészséggel! Megéri ez a példa mutatás!' Erre semmi sem magyarázat. Semmi sem magyarázat a konformizmusra. Elvtelen megalkuvásra. Sem a szellemi leépülésre. A nemzet nem attól tartozik össze, hogy mások ellenségességét keresi, hogy mások tőle bizonyos értelemben gyengébbek ellen 'harcol, hogy önzés és ítélkezés által 'példát statuál' és szemben saját érzékenységével közvetve megöl másokat. Bizonyos fokig ártatlanokat. Semmivel sem jobb mint akiket vádol, ilyen módon. Többet néztem ki magunkból. Elvtelen megalkuvást akármilyen reményvesztett nemzet vagyunk már nem tartok elfogadhatónak, sem az önzést. Erre mondtam, hogy a haza talán már nem menthető, de a becsület még igen. Ha vége lesz a hazudozásnak.


Mondhatnék pár szót a magyar nép védelmében: nincs remény. Útját vesztett nép. Lelkiismeretfurdalt nép. Nem is lehet másképp, talán csak Isten csodája.

2019. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Nem lenne jobb. De nekem az kevés, hogy taktikában, beszélőkében, egyebekben az elődeihez képest egy félisten. Nekem ez kevés a megalkuváshoz, az, hogy bizonyos értelemben kézben tartja a dolgokat az is. A józan eszem ennek tökéletesen ellent mond.
2019. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Valakinek kell vezetnie az orszagot :) O sem tokeletes ugy ahogy senki mas sem.Egyet ertek en amugy veled.En csak azt szeretnem ha nem gyilkolnak mar egymast az emberek :/ Most nem csak a bevandorlokrol beszelek.Miert nem lehet bekeben elni ? Toroljek mar el a vallast,mert az 1 nagy fa./szsag szerintem!!Nem csak Magyarorszagnak de szerintem az egesz Europa Unionak vege lesz.
2019. júl. 29. 19:47
 37/40 anonim ***** válasza:
54%

Honnan tudod hogy nem lenne jobb, ha meg sem tapasztalod? Orbánon, Gyurcsányon kívűl még vannak más politikusok is.

Az meg hogy milyen volt akkor, és milyen most, nem oszt nem szoroz. Az hogy régen loptak, korruptak voltak az akkori kormányok, nem jogosítja fel a mostanit arra hogy színtén az legyen.

2019. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
# 37 Majdnem minden orszagaban ezek mennek...korrupcio,lopas stb Es a kormanyvaltassal se szoktak jobban jarni!
2019. júl. 29. 20:01
 39/40 anonim ***** válasza:
Az teljesen mindegy. Nem az a lényeg, hogy ha mindenképp rossz emberek irányítanak akkor a nekünk tetsző legyen az. Rossz emberek is tesznek jót, ám ebből nem következik az, hogy egy valaki vagy egy egész nép ne kérje számon őket, már ahogy tudja. Vagy a jóért cserébe elfogadja a rosszat. Rákosi Mátyás rezsimje parasztok és nincstelenek százezreiből egyetemi hallgatót csinált. Ez azt jelenti, hogy egyébként el kell fogadni amit elkövetett a rezsim? Hogy '56-ban nem kellett volna forradalmat csinálni? Nixon elnök hatalmas pacifista lépéseket tett, Vietnámi haború megszűnése hozzá köthető. Ez azt jelenti, hogy a Watergate-botrány csekély ár ezért? Ugye, hogy nem. Pedig az a tizede volt annak amit Orbán Viktor és népi zenekara elkövet. Azért Nixon volt elég rossz ember Orbánhoz képest. Vonatkozik az összes rossz emberre. Megéri a kisebb rosszat preferálni, de nem éri meg elvtelenül megalkudni rokonszenves dolgok miatt.
2019. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Egyébként örülök, hogy a világbékét preferálod, tudom, hogy te sem szeretsz így élni. Én sem. Más sem. Azt is látom viszont, hogy nem hiszel benne. Ez nem baj, én is tudom, hogy Isten csodájára várni nem túl motiváló. De azért józanságra intenélek téged is. Egyszer ennek vége kell lennie.
2019. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!