Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől tartotok valakit kedvesn...

Mitől tartotok valakit kedvesnek? Mik egy nagyon jó ember tulajdonságai?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam hogy milyen embernek kellene legyek, és arra gondoltam hogy mivel nagyon sok érzéketlen, bunkó, lekezelő..stb ember van én nagyon jószívű és kedves ember szeretnék lenni vagy legalábbis annak látszani. Szóval ha tudnátok ötleteket adni annak nagyon örülnék, továbbá ha ezzel kapcsolatban tudnátok könyveket ajánlani azt is értékelném.

2019. márc. 24. 16:19
 1/6 anonim válasza:
Számomra a kedvesség abban nyílvánul meg, ha valaki közvetlen, pozitív kisugárzású, jószívű, nem lekezelő másokkal illetve nem kétszínű és nem csúfol másokat, főleg olyanokat akik nem tehetnek a hibájukról. Érdeklődik felőled, hogy vagy, meghallgat és lehet vele jókat nevetni. Ha ezek közül követsz párat, akkor sokkal jobban is fogod érezni magad és mások szemében is jobb benyomást kelthetsz.
2019. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Értékelendő a szándékod, de ez szerintem nem egy olyan dolog, amit parancsszóra elő tudsz hívni magadból, és be tudod gyakorolni, mint egy színházi darabot.
2019. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem bunkó és nem beképzelt:)
2019. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Ja meg még pl empátia is ide kapcsolódhat:)
2019. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mielőtt félre értenétek pont úgy szoktam viselkedni ahogy az 1-es leírta, és nagyon szeretik sőt mindenkivel jól kijövök, és ez engem meglepett hogy mennyien értékelik ezt a kedves hozzáállást, és próbálnék még jobbat kihozni magamból csupán ezért kérdem. Viszont egy ideig tényleg nem tudtam milyen embernek kellene lennem. :)
2019. márc. 24. 21:04
 6/6 anonim ***** válasza:

ha érdekel a téma olvasd el ezt a könyvet:

Gary Chapman: A szeretet, mint életforma

elég sok hasznos tanácsot kaphatsz belőle, de nem csak a kedvességre

Az írónak más könyveit is ajánlani tudom, akár az 5 szeretetnyelvről szóló, akár a házasságról/párkapcsolatról szóló könyveket. Számomra hasznosak voltak. Sok sikert :)

2019. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!