Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz, hogy a legtöbb ember...

Igaz, hogy a legtöbb ember csak azt a véleményt szereti másoktól is hallani, ami a sajátjáéval is szinte teljesen megegyezik?

Figyelt kérdés
Bármilyen témában, de többször vettem azt észre, ha nem osztod 100%-ban beszélgetőpartnered véleményét, sokszor képes leszedni rólad a keresztvizet is. Ennyire nincs nálunk vitakultúra, vagy csak szimplán nem érdekli az embert a másik, az övétől akár csak kicsit is eltérő álláspontja?
2019. júl. 28. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Van benne valami. :DDD


Azt, hogy Magyarországon nincs vitakultúra (tisztelet a kivételnek), azt személyes (rokoni, munkahelyi stb.) ismeretségi körömben is tapasztalom. Nem mondom, hogy nem ismerek ellenpéldát, de kb. 25-75% az arány.


Amikor pl. politikáról van szó, én magamban csak azt mondom: "Most már értem, hogyan jöttek létre a vallásháborúk." Ami régen a vallási ellentét volt, az kb. most a politikai. A lényeg, hogy legyen kit gyűlölni. A krisztusi szeretet, ill. a parlamentáris demokrácia szent nevében.

Az is döbbenetes, hogy pl. itt a gyakorin hogyan esnek egymás torkának gyereknevelés témában az anyukák. Elgondolkodom, a saját gyerekével hogyan viselkedik az, akiben ennyi indulat, ennyi agresszivitás van? Aztán csodálkozunk, hogy a gyerekek agresszívek az óvodában, iskolában? Na, kitől tanulják ezt?


Kíváncsi volnék, pl. nyugat-európai országokban milyenek a felnőtt internetes fórumok hangvételei. Azt gondolnám, ott toleránsabbak az emberek egymás iránt.

2019. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg az itt lévő kérdéseket.


Jelentős részük arról szól, hogy a kérdező nem fogad el semmilyen választ, csak azt ami az ő gondolatmenetével egyezik. Van olyan is aki csak léleksimogatásra jön ide, hogy igen jó ötlet volt hülyeséget csinálni.


Vannak az örök érvelő kérdezők, akik ha kifogy az érv akkor elkezd teljesen más dolgokat is felhozni, csak hogy neki legyen igaza. Illetve van az aki szimplán elmegy anyázósba.


Igazi kedvencem pedig az, aki a saját kérdésére ír választ másik felhasználónévvel, majd arra válaszol., hogy végre valaki érti miről írok :D Volt olyan, hogy a kérdező elfelejtett átlépni másik fiókba és a kérdező válaszaként írta le, hogy "Igazad van kérdező, nekem is ez a bajom, ne hallgass a hülyékre" :D

2019. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben így van, sofőr vagyok, sok helyen jártam már így elég sok emberrel beszéltem és én is ezt tapasztalom.
2019. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb emberre igaz, rám nem. Én szeretek olyan véleményeket hallani, ami nem egyezik az enyémmel. Azt nem szeretem viszont, ha nem mondhatom el a véleményemet, mert a beszélgető partner nem ért egyet vele.
2019. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Többnyire igen, mert nem mer/akar konfrontálódni.
2019. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!