Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy látjátok, hogy az...

Ti is úgy látjátok, hogy az országot erősen átszövi az irigység?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem uszítani szeretnék, csupán vélemények érdekelnének.

2019. júl. 28. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Én is ezt vettem észre mostanában, meg a 2004-2008 időszakban is ez volt. 2008 után alábbhagyott ez az irigység trend, és most pár éve megint előjött az emberekben. A sok hitel biztos. Anno a devizahitelek, most meg a CSOK meg a babaváró hitel. És egyre több az idegbeteg is.


Te miben látod ezt, amiről a kérdést fogalmaztad?

2019. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Én is úgy látom,igen.Szerintem valamilyen szinten ez egy itteni sajátosság.
2019. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Igen, nagyon irigyek az emberek. Tőlem már a családom és a barátaim is elfordultak, mert van vállalkozásom és elég jól állok anyagilag. Míg a barátaim, ha azt kétdezték, hogy mikor menjünk nyaralni, én mindig szabaddá tudtam magam tenni, mert megtehettem. Amikor nem hitelre vettem egy 1.500.000ft-os használt autót (szerintem ez nem túl nagy dolog), akkor is jöttek, hogy: jajj, de tucat, tessék ilyen és ilyen rossz a töréstesztje (videóval). Amikor szervizben volt az autóm (egyszerű negyszervíz), akkor is jöttek, hogy “nem megmondtam, hogy micsoda vacak” stb. A családom kölcsönkéregetett, aztán sose adták meg és amikor mindtam, hogy nem adok nekik, akkor jött a “takarodj” politika. Nem vagyok nagyképű, szerénynek tartom magam. Rendesen fizetem az albérletem, tudok félretenni, van jövőképem. Nem vásárolok drága cuccokat, semmi olyat nem teszek, ami elárulná, hogy sok pénzem van megtakarítva. Szóval, most jól kinyafogtam magam, bocsi. A válaszom az, hogy igen, sok az irigy gané. Van egy nagy igazság. Ha problémád van, ne mond el senkinek. Az szeretteid egyik felét nem érdekli, a másik örül neki.
2019. júl. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Metionin ***** válasza:
82%
Az egész emberiséget átszövi. Amúgy önmagában az irigység normális, csak nem szabad hagyni hogy negatívan befolyásolja az életünket.
2019. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Inkább az önzés és a keserűség.
2019. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Igen. És ezt tudod mi okozza? Nem a szegénység, hanem a relatív szegénység. Az hogy az emberek próbálnak felvágni kamu dolgokra főleg a közösségi médián, így mindenki azt látja ha körbenéz hogy mindenki másnak jobban megy, és ő meg ha megszakad is hátul marad.

Az nem az okoz frusztrációt hogyha hátul vagyunk. Hanem hogyha bármit teszünk, bárhogy megszakadunk esélyünk sincs előrébb jutni. És ma magyarországon rengetegen ezt élik. Lehet hogy amúgy nincs rossz anyagi helyzetben az illető. De akkor is ha azt látja hogy nem jut egyről a kettőre ha beleszakad akkor sem, az be tud tenni az ember idegeinek.

2019. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
3. Milyen gyökér egy családod van, már megbocsáss
2019. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%

#3 20.11


Látom felvágni te is szeretsz. Azt mondod jól álsz anyagilag, de albérletbe tengődsz?

2019. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves nyolcas! Egyfelől nem tengődök, vagy ha a rongyrázás mellőzése a tengődéssel azonos, akkor legyen igazad. Hetedik éve bérlem ugyanazt a lakást. Itt a vállalkozásom és minden ideköt. Másfelől ostobaság lenne most ingatlant vásárolnom. Ahogy én látom, te tökéletesen megtestesíted mindazt, ami miatt a kérdező feltette a kérdést!
2019. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért tettem fel a kérdést, mert nem egyszer tapasztalom, hogyha az illető nem minimálbérből tengődik, hanem többet keres ennél (2-300000 ft-ot), és évente egyszer eljut egy töbnnapos nyaralásra, sok ember rosszmájú megjegyzéseket tesz.. Ez csak egy példa a sok közül..


Továbbá azt látom, hogy sokan örülnek más kárának.. Dögöljön-meg-a-szomszéd-tehene-is felfogás..

2019. júl. 28. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!