Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavarja egyeseket a...

Miért zavarja egyeseket a pletyka Karády Katalinról?

Figyelt kérdés

Ugye ez önmagát sokszor újjászületett gondolat, hogy a nőkhöz is vonzódott. Attól függetlenül, hogy egy férfi lett az igaz szerelme.


Miért ne lehetne a végzet asszonyaként, a kor primadonnájaként, sztárként stb-ként tekinteni rá ha ez így volt?


Ez annyira baj? Mármint egy ilyen neves személyiségnél, hogy beszélni sem szabad róla?


Nem állítom, hogy biztosan az volt, de ha igen, vagy valahol felmerül, számomra érthetetlen elégedetlenkedő kommentek rohamoznak (gondolom mindjárt itt is) arra aki felveti. 'Dehogy volt az' 'mé lett volna!' 'ez baromság' stb.


Ez talán lerombolná az imidzsét?



2019. júl. 28. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Mert halottakrol nem pletykalunk. Magát megvédeni sem tudja. Nem fair.
2019. júl. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez első hozzászóló szépen leírta.


Én úgy tudom, hogy azért nem kezdett a II. világháborút követően egy férfivel sem, mert sajnos felismerte őt néhány katona, akik szörnyű dolgokat tettek vele, pláne, hogy a kormányzó úr fiának a menyasszonya volt. Ez akkor történt, amikor Magyarországot bevették.

Ezek fényében teljesen érthető, hogy nem érdekelték többet a férfiak.

Haláláig csak a szobalányában bízott... Könnyű így pletykálni róla, az sem elenyésző tényező, hogy tragédia és titok övezte majdnem az egész életét, így nyilván "izgalmas" találgatni, majd pletykákat költeni.


Nem tudhatjuk, és sosem tudjuk meg, nemis szabad bojgatni egy tragikus sorsú művész életét.

2019. júl. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

1: Védeni? Mért kéne védeni?

Tök semleges töltetű, hogy valaki melyik nemhez vonzódik. Olyan, mintha a haja színéről beszélnél.

2019. júl. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán sokan azt gondolják, abban a korban nem létezett ilyesmi.
2019. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy pletykáljunk reggeltől estig valakiről aki már nincs köztünk. Hanem arról van szó, hogy ez olyasmi, amivel senki nem bántani akarja. Mint ahogy Gibbi Hildát sem bántja ezzel senki. Maga az a tény, hogy talán így volt, az miért olyasmi ami ellen védekezni kellene? Szégyen? Nem hinném. És nem hinném, hogy ettől az előbbiek kevésbé lennének érdemes művészek. Vagy Alan Turing kevésbé volt zseni. Az ember azt hinné ma már nem olyan világban élünk, hogy ezt sértésnek vegyék.


De köszönöm! Ment a zöld kéz!

2019. júl. 29. 08:47
 6/12 A kérdező kommentje:

Gobbi*


Bocsánat.

2019. júl. 29. 08:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, pont a felhozott példáid igazolják, hogy az adott korszakban nem igazán volt szerencsés melegnek lenni. Alan Turing... hát lehet, hogy MOST úgy gondolja a közvélemény, hogy nem kisebbíti az érdemeit, de ha ismered a sorsát, akkor tudhatod, hogy a homoszexualitása mennyire rányomta a bélyegét az életére - és a halálát is ez okozta közvetve. Mennyi mindent érhetett volna még el, ha nem kezdik el üldözni, megbélyegezni?

Gobbi Hildát ugyan nem üldözték, de igenis tabutéma volt a saját korában a szexuális orientációja. A közönség nem tudhatott róla!

Én egyébként azt gondolom, hogy Karády annyira nőideálnak számított a saját korában, a férfiak bálványának, hogy az imidzsét rombolta volna, ha nem egyértelmű, hogy a férfiakhoz vonzódik.

Én Kulkáról hallottam ilyen pletykát, művészkörökben, hogy ő maga már régen coming outolt volna, de "nem engedték" neki, mert amikor a Szomszédokban játszott, akkor sok nő bomlott utána, és a rajongók kiábrándultak volna belőle - és ezáltal a sorozatból is - ha kiderül, hogy meleg. Szóval a közszereplőknek bizony felsőbb érdekeket is figyelembe kell venniük, hiszen nem csak önmagukat képviselik, hanem egy egész brandet. Karády - bizonyos körökben, különösen a külföldön élő magyarok körében - a mai napig egy brand. Valószínűleg ez állhat a háttérben.

2019. júl. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg amúgy gondolj bele... Karády régi rajongói közül még sokan élnek, őriznek róla egy emléket, egy ideált. 80 éves embereknek nem fogod tudni megmagyarázni, hogy eddig így volt, de most már amúgy van... eddig ő volt a "NŐ" annak minden korabeli értékével, de most már változott a trend, mostantól ezt kell elfogadni. Majd esetleg ha teljesen kihal az a generáció, akkor lehetséges...
2019. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket nagyjából tudtam. Turing sztoriját is ismertem. Pont arról beszélek, hogy az ember azt gondolná, hogy elmúltak azokat az idők, ahogy már régen el kellett volna múlnia. És egyértelmű lenne, hogy Turing sem volt kevésbé férfi mint más. Erre gondoltam az egész kérdésben. Hogy tényleg kevésbé számítana Karády a 'NŐ'-nek ha ez mondjuk nem pletyka lenne hanem köztudomású? Csak tudod, valahogy döbbenet számomra, hogy elvileg egy nem túl sötét középkorban, ami ma nincs ezen akadnak ki akkor is ha egy akkora sztárról beszélünk mint Ő volt.

Vagy Nagy Sándor ettől kevésbé volt a 'Hódító'? Biztosan velem van a gond, hogy ez nekem egy kicsit magas.

2019. júl. 29. 16:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jelentősége, ki mit beszél. Egészen kiemelkedő művésznő, azóta sincs hasonló Magyarországon.
2021. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!