Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki pletykál valakiről...

Ha valaki pletykál valakiről valamit, az mit jelent?

Figyelt kérdés
Mind1 hogy van- e valóság tartama vagy sem. Miért pletykálnak az illetőről? Köszi.

2019. márc. 6. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Az emberi közösség már csak ilyen, a pletyka jelen van, valamilyen formában, valamilyen mértékben adott közösség minden tagjáról van mondva valami.

Akár viselkedés, akár tulajdonság, akár azért, mert felül akarják múlni, le akarják szólni, hogy ők személyesen jobban érezzék magukat, akár dícsérik (na ez ritkább jóval)

2019. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vannak a kisebb pletykák, de rólam most szerintem valaki terjesztett valami csúnyát, ugyanis már a harmadik szomszédom aki jön szembe és nem válaszol a köszönésemre.Közben úgy néznek, mintha megöltem volna valakit.Nem voltunk beszélőviszonyban egyikkel se, de kellemetlen.
2019. márc. 6. 15:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Kellemetlen a pletyka de nem kell vele foglalkozni. Aki igazán kozel áll hozzád az úgy is tudja az igazságot, aki meg pletykal az vagy féltékeny vagy sz*r az élete.


Rólam is folytak pletykák. A volt barátom elterjesztette hogy nem is egyetemre járok a városba hanem night klubba dolgozom meg minden hülyeség. Persze el is hitte sok ember de nem foglalkoztam vele....

Munkahelyen is mindig van egy 3-4fos társaság aki kipletykál mindenkit. Volt hogy velem is elkezdtek de én ismeretlenül nem mondok rosszat senkiről és ezt van akinek nehéz felfogni. Nem szeretem ezeket az embereket akiknek az okoz örömet hogy a másikról dumál.

Majd eljutsz te is arra a szinte hogy ne kell ilyenekkel foglalkozni. .van egy mondás .. ha belepsz egy szobába..tele ismeretlen emberekkel.

Az belépő régen azzal foglalkozott hogy mit gondolnak róla a többiek..aztán később azt nézte hogy ő mit gondol a tobbiekrol.

2019. márc. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utálatból, rosszindulatból, nagyon unatkoznak. Most éppen rólam is pletykálnak, nagyon feltudom húzni magam
2019. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszát. Utolsó én elmegyek pszichiáterhez.
2019. márc. 6. 16:16
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt idegileg nem lehet bírni.
2019. márc. 6. 17:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát már én se.. Szinte "sztár" vagyok a faluba.
2019. márc. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Irigységből, tudatlanságból, és a túl sok szabadidőből eredően. Főleg a munkahelyeken jellemző, hogy erre mindig tudnak időt, energiát szakítani azok az emberek, akik úgy palástolják a saját hibáikat, hogy folyamatosan másokkal foglalkoznak, más zsebeiben, magánéletében matatnak könyékig.
2019. márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rosszat akarnak neki, vagy addig sem kell a másik félnek a saját problémáival szembenéznie, így palástolja azokat. de lehet, hogy titokban szereti az illetőt, csak nem tudja/akarja normálisan azt kifejezni feléje.

Van egy ismerősöm, akinek alapból totál extrovertélt személyiség, már-már dilis, és sokmindenkiről pletykál, infókat visz-hordoz. Neki már nem feltűnő. Kb olyan, mint a hajnali szél:

https://www.youtube.com/watch?v=2tNm_4sJqP8

2019. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!