Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hajlamosabbak a nők...

Miért hajlamosabbak a nők lényegtelen dolgokkal foglalkozni, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Nem általánosítok, de eddigi tapasztalataim alapján a nők sokkal fogékonyabbak olyan dolgokkal törődni amik igazából nem is annyira lényegesek.

Szerintetek is van ebben valami vagy csak szerintem?

F


2019. júl. 29. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
16%

Variation1:

Mint a foci, a szexualitas kiforgatasa, es a megfogalmazott kerdesed? Ja, igazad van, a nok beszelnek lenyegtelen dolgokrol. xD


Variation2:

De komolyan: neked mi a lenyegtelen? --> Latod a LENYEGET a kerdesben? Meg egyszer, segitseggel: NEKED mi a lenyegtelen? Megvan? :D Nem mindenkinek ugyanaz a fontos.


Variation3:

Miert foglalkozol egyaltalan masokkal? Ha nem tetszik a mondanivaloja, akkor hagyd ott, vagy mondd meg neki, hogy "figyi, engem ez nem erdekel, oldd mar meg a hulyesegedet, te csaj". Bar ketlem, hogy eleg korrekt vagy ehhez.

En spec' siman megmondom egy anyukanak is, hogy nem erdekel a gyerekenek egyik poenos pillanata sem, vagy egy kutyas embernek, hogy ne mutogasson nekem kepeket az ostoba kutyajarol. Igen, benne van a pakliban, hogy az illeto ezutan a halalomat kivanja, de ez ot minositi.

2019. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Mondanál kérlek példát?

Egyébként valószínűleg evolúciós különbség. Mint a figyelemmegosztás képessége. A legtöbb anya pl már lényegtelennek tűnő jelekből észreveszi, ha a gyerek beteg még azelőtt, hogy komolyabb tünetei lennének. Így alakultunk ki.

2019. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ezek a dolgok csak számodra lényegtelenek?

Nekem nőként akár még fordított tapasztalataim is lehetnének, egy csomó férfi ismerősöm foglalkozik olyan dolgokról és beszél róluk folyamatosan, amiket én pl. nem tartok lényegesnek, vagy csak szimplán nem érdekelnek. De nők is tudnak olyan dolgokról beszélni, ami számomra - nőként - egyáltalán nem lényeges. Pl. műkörmökről és hasonlókról. A férfiak meg pl. autók műszaki paramétereiről. Egyik sem érdekel különösebben.

2019. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!