Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A depressziós emberek miért...

A depressziós emberek miért vagdosság magukat?

Figyelt kérdés
Ez valami stressz levezetés vagy mi? Valaki segítsen.

2019. júl. 30. 16:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%
Mert a fájdalom és az adrenalin rush kizökkent a szomorúságból, önutálatból, érzelmi sivárságból.
2019. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
18%
Kemények vagytok :D Mutassatok képet, gondolom van rajtatok két karcolás, aztán ez a "vagdosom magam hogy enyhítsem a lelki feszültséget". :D
2019. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%
Figyelemre vágynak
2019. júl. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%
Van, amikor valóban öngyilkossági kísérlet miatt. Van, amikor azért, hogy megnyugodjak. Van, amikor titkon abban reménykedem, hogy anyám meglátja, és elráncigál a pszichiátriára (de szerencsére sose látja senki).
2019. júl. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%
A depressziós emberek nem vagdossák magukat, csak egy nagyon kis részük.
2019. júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
41%

Én régen vagdostam a lábam, amikor túl voltam terhelve idegileg, és úgy éreztem, hogy megőrülök a stressztől. Ha bántod magad, az kb minden más érzelmet felülír az agyadban.

Olyan érzés kb, mint amikor kikapcsolod, majd bekapcsolod a gépedet, ha az rendetlenkedik.

2019. júl. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
15%
A legtöbb esetben ez a belül érzett fájdalom levezetése. Tulajdonképpen a belső fájdalmat külsővé alakítják át, így az valamivel elviselhetőbbé válik. Akik komolyan csinálják, ilyenkor rendszerint mély és hosszú sebeket vágnak, hogy minél erősebb legyen a fájdalomérzet, és mert a vér látványa különös gyönyört nyújt számukra. Az ilyen emberekre legtöbb estben a depresszió is jellemző, és szinte mindig rejtegetni próbálják a sebeket, mert szégellik a környezetük előtt, amit csinálnak. Más esetekben (főleg fiúknál) nem feltétlenül a feszültségoldás, inkább a fájdalom szeretete, élvezete a motiváció. Ilyenkor nem szükségszerűen van szó depresszióról, az okok itt egész másra is visszavezethetőek. Az is előfordul, hogy valaki pusztán figyelemfelkeltésből vágja meg magát. Az ilyen emberek leggyakrabban nem vágnak mély sebeket, inkább csak karcolgatnak, mivel voltaképpen nem vágynak a fájdalomérzetre, inkább csak látványos sebekre. Bár általában a sebeket, bármelyik kategóriába tartozik is az ember, szeretik, sőt, kifejezetten szépnek találják magukon.
2019. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez elég nagy butaság. Ha vagdosod magad, az csak egyetlen ember érzései, nem lehet ráhúzni ezeket másokra. Nem szépek, nagyon nem szépek a sebek. Melléktermékei a vagdosásnak. Olyan, mintha azt mondanád, a drogosnak tetszik, ahogy kitágul/beszűkül a pupillája. A seb, a vér, egy mellékszál. Igen, biztos vannak vérfétisesek, de a kettő teljesen más. A vágástól endorfin termelődik, ami baromi jó érzés. Ahogy az alkoholista sem gondol a májzsugorra, mikor iszik, én sem gondolok arra, hogy seb lesz rajtam, csak kell "az adagom".
2019. aug. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagdosom magam, pedig pszichiáter diagnosztizált bipoláris zavarral (mániás depresszióval).



"A vágástól endorfin termelődik, ami baromi jó érzés."


Akkor lemehetnétek két órát futni, attól is endorfin termelődne. Ja, hogy ahhoz már lusták vagytok? 🤣


A vagdosás egyszerű önsajnáltatás.

2021. nov. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!